Leki i tabletki na alergię bez recepty

Stale cieknący nos i łzawiące oczy – te objawy najczęściej kojarzą nam się z alergią. Problem ten dotyka coraz więcej osób i skutecznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Warto zatem wiedzieć, jak sobie z nim radzić. W tej kategorii znajdziesz produkty wspomagające walkę z alergią, niezależnie od czynnika, który ją wywołuje.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 72

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 72

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Objawy alergii – jak z nimi walczyć?

Problemy alergiczne pojawiają się w bezpośredniej reakcji na kontakt z alergenem. Może być nim jedzenie, roztocza, kurz, sierść zwierząt czy też pyłki. Najczęstsze objawy alergii to napady kichania, łzawienie oczu oraz wyciek wodnistej wydzieliny z nosa. W niektórych przypadkach pojawia się wysypka alergiczna, a także obrzęk dróg oddechowych. W naszym asortymencie dostępnych jest wiele produktów, które pomogą w walce z tą przykrą dolegliwością.

Dokuczliwy katar sienny

Jednym z najczęściej spotykanych rodzajów alergii, jest alergia sezonowa. Pojawia się ona wraz z przyjściem cieplejszych dni i rozpoczęciem pylenia roślin. Najczęściej towarzyszy jej katar sienny. Bardzo łatwo jest pomylić go z pierwszymi objawami przeziębienia. Jednak trwa on znacznie dłużej niż w przypadku infekcji. Dodatkowo towarzyszy mu łzawienie oczu, swędzenie w nosie i napadowe kichanie. Katar sienny jest jedną z najczęściej spotykanych reakcji alergicznych. W naszej aptece znajdziesz preparaty w wygodnej formie kropli i aerozoli do stosowania w celu złagodzenia dokuczliwych objawów.

Rodzaje alergenów

Czynników wywołujących alergię może być wiele. Coraz więcej osób cierpi z powodu alergii pokarmowych, wywoływanych np. przez mleko czy gluten. Objawem, który najczęściej towarzyszy tego typu uczuleniom są bóle brzucha oraz wysypka. Alergenem może być także sierść zwierząt domowych. Ponadto, w miesiącach letnich wiele osób skarży się na uczulenie na słońce oraz komary.

Alergia kontaktowa i przykre reakcje skórne

Alergie skórne stają się coraz bardziej powszechnym problemem. Są one wynikiem reakcji na substancję, która ma bezpośredni kontakt z naszą skórą. Alergenem może być lateks, nikiel, chrom, środki czystości oraz niektóre leki i kosmetyki. W przypadku ekspozycji może pojawić się świąd, wysypka lub pokrzywka. W naszym asortymencie dostępne są środki przeznaczone specjalnie do walki z alergią skórną. Oferujemy maści oraz żele o działaniu miejscowym.