Herbatki dla niemowląt, dzieci i suplementy laktacyjne

Problemy z produkcją pokarmu są dolegliwością wielu młodych mam. Mimo ogromnej chęci karmienia maluszka w sposób naturalny, ilość mleka w piersiach często nie jest wystarczająca. Warto jednak pamiętać, że laktację można pobudzić. W tej kategorii znajdziesz preparaty laktacyjne w formie herbatek oraz suplementów diety, które stymulują produkcję pokarmu.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Herbatki na laktację

Herbatki laktacyjne swoje właściwości zawdzięczają specjalnym mieszankom ziół. Ich głównym składnikiem są owoce kopru włoskiego, anyż, pokrzywa, liście melisy oraz kminek. Wszystkie te zioła wykazują działanie pobudzające na pracę gruczołów mlecznych. Oprócz stymulacji wydzielania pokarmu w piersiach, wpływają one również korzystnie na układ trawienny. Natomiast dzięki dodatkowi melisy uspokajają i wyciszają organizm młodej mamy. Jest to szczególnie ważny aspekt, ponieważ kłopoty z laktacją często wynikają z nadmiernej ekspozycji na stres. W naszym asortymencie znajdziesz liczny wybór herbatek dla karmiących mam, które mają korzystne działanie na cały organizm.

Suplementy na laktację

Problemy z laktacją często mają bezpośredni lub pośredni związek ze sposobem odżywiania się. Aby organizm był w stanie produkować pokarm, ważne jest dostarczanie mu odpowiedniej ilości składników odżywczych oraz witamin i minerałów. W uzupełnieniu ewentualnych braków pomogą specjalne suplementy diety, które zawierają składniki uczestniczące w procesach produkcji mleka. Znajdziesz je w ofercie Apteki dla Rodziny dostępne w formie tabletek oraz kapsułek.