Monitory oddechu dziecka, elektroniczne nianie

Dbanie o bezpieczeństwo maluszka jest dla rodziców jednym z głównych priorytetów. Chcą mieć możliwość monitorowania zachowania dziecka i w razie wystąpienia niepokojących sygnałów, móc szybko zareagować. Aby im w tym pomóc, powstały urządzenia takie jak monitory oddechu oraz elektroniczne nianie, które znajdziesz w tej kategorii.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Monitor oddechu dla niemowlaka

Monitory oddechu to akcesoria przeznaczone dla dzieci od pierwszych dni życia. Dane urządzenie wykrywa każdy ruch niemowlęcia dzięki czujnikom rejestrującym ruchy klatki piersiowej. Gdy jego oddech staje się płytki, nieregularny lub dochodzi do jego zatrzymania, monitor oddechu uaktywnia alarm. Według badań w pierwszych miesiącach życia dziecko przesypia około 16-18 godzin. Nie jest więc możliwe, żeby rodzice trwali przy nim przez cały ten czas. Dlatego wsparcie w postaci monitora oddechu jest bardzo ważne. Dzięki niemu można zapobiec tzw. śmierci łóżeczkowej, ponieważ w momencie, w którym niemowlę przestanie oddychać, reakcja opiekunów będzie natychmiastowa.

Jakie są wskazania do stosowania monitorów oddechu?

Monitor oddechu powinien być pozycją obowiązkową podczas kompletowania wyprawki dla niemowlaka. Są jednak pewne okoliczności, które mogą dodatkowo zmotywować rodziców do jego zakupu. Urządzenie to jest szczególnie polecane w przypadku monitorowania oddechu u dzieci z wrodzonymi wadami serca, niską masą, niewielką liczbą punktów w skali Apgar oraz dla wcześniaków. W Aptece dla Rodziny znajdziesz monitory oddechu, które sprawdzą się we wszystkich wymienionych przypadkach. Dodatkowo oferujemy modele przenośne przypinane do pieluszki lub do ubranka niemowlaka.

Elektroniczna niania – czym jest i jak działa?

Elektroniczna niania jest to urządzenie, które pozwala rodzicom monitorować zachowanie dziecka, podczas gdy oni wykonują inne czynności lub znajdują się w innym pomieszczeniu. Gadżet ten wyposażony jest w specjalną kamerę lub kilka kamer, które pozwalają obserwować pokój dziecięcy. Niektóre modele mają dodatkowo zamontowaną podczerwień, która pozwala oglądać maluszka również w godzinach nocnych. Elektroniczna niania może mieć także wmontowany monitor oddechu. Dzięki danemu urządzeniu, opieka nad niemowlakiem staje się zdecydowanie łatwiejsza. Rodzice nie muszą bowiem stale przebywać z dzieckiem, ale mimo to ciągle monitorować jego zachowanie i w razie niebezpieczeństwa podjąć szybką reakcję.