Krople do nosa

Uporczywy katar, zatkany nos i zatoki, napadowe kichanie – to dolegliwości, z którymi każdy z nas wielokrotnie się spotkał. Często są one pierwszymi objawami przeziębienia lub rozpoczynającej się alergii i potrafią skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Jednym z rozwiązań, które stosuje się w ramach udrożnienia dróg oddechowych są krople do nosa. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór tego typu preparatów o działaniu oczyszczającym.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 24

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 24

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Krople udrażniające do nosa

Krople do nosa przynoszą ulgę w przypadku kataru siennego, alergii, zapalenia zatoklub przeziębienia. Zawarta w nich substancja czynna powoduje łagodne usuwanie zalegającej wydzieliny i zmniejszenie obrzęku śluzówki nosa. Działanie udrażniających kropli do nosa polega na rozrzedzeniu wydzieliny, przez co zaczyna ona spływać, tym samym oczyszczając drogi oddechowe. Dodatkowo dzięki obkurczaniu naczyń krwionośnych, zmniejszają one przekrwienie błony śluzowej nosa. W asortymencie Apteki dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór kropli udrażniających do nosa, które mają za zadanie ułatwić oddychanie.

Krople do nosa dla dzieci – jakie wybrać?

Krople do nosa dla dzieci powinny przede wszystkim być dla nich bezpieczne oraz cechować się szybkością działania. Zatkany nos może bowiem stanowić ogromny problem dla maluszka. Naturalnym rozwiązaniem, które sprawdza się w przypadku najmłodszych jest zastosowanie wody morskiej w sprayu. Jest to tak naprawdę roztwór soli o odpowiednim stężeniu. W zależności od jej zawartości możemy wyróżnić następujące typy roztworów:

  • izotoniczny – nawilża śluzówkę nosa, dobrze sprawdza się do stosowania w suchych pomieszczeniach,
  • hipertoniczny – pomaga usuwać zalegającą wydzielinę i udrażnia drogi oddechowe.

Dodatkowo, woda morska w sprayu zawiera dużo mikroelementów. Dzięki odpowiedniemu oczyszczeniu jest w pełni bezpieczna dla delikatnej śluzówki nosa. Najczęściej znajduje zastosowanie w leczeniu kataru będącego objawem przeziębienia lub alergii. W naszej aptece znajdziesz szeroki wybór sprayów do nosa dla dzieci o działaniu wspierającym leczenie kataru.