Maści i kremy na łuszczycę

Leki na łuszczycę pomagają pozbyć się srebrzystobiałych łusek, charakterystycznych dla tej choroby skóry. Łagodzą też swędzenie. Kremy i maści na łuszczycę u większości pacjentów są wystarczające do zmniejszania objawów tej przypadłości i poprawy komfortu życia pacjentów.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 16

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 16

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Kremy i maści na łuszczycę

Kremy na łuszczycę i inne preparaty do stosowania miejscowego mają kluczowe znaczenie w leczeniu tego schorzenia. W przypadku łuszczycy zazwyczaj potrzebne jest wdrożenie do terapii glikokortykosteroidów lub innych leków na łuszczycę na receptę. Zanim zostaną one aplikowane na skórę, konieczne jest uprzednie pozbycie się łusek, aby nakładane później substancje aktywne miały szansę wniknąć przez naskórek. Dlatego właśnie, w pierwszej kolejności zaleca się użyć maść na łuszczycę bez recepty np. z kwasem salicylowym. Posiada on silne właściwości złuszczające, dzięki którym można usunąć srebrzystobiałe łuski pokrywające skórę. Podobne efekty przyniosą też kremy na łuszczycę z mocznikiem. Substancja ta zastosowana w stężeniu przynajmmniej 10% skutecznie złuszcza komórki.

Wymienione leki na łuszczycę odpowiednio przygotują skórę na nakładane w dalszej kolejności preparaty. Bez usunięcia łusek, glikokortykosteroidy, retoinoidy, czy takrolimus nie mogłyby przeniknąć przez zrogowaciały naskórek i wniknąć do głębszych warstw skóry.

Łuszczyca - leki bez recepty

Leki na łuszczycę bez recepty stanowią bardzo ważny element terapii. Łuszczyca jest chorobą, która przebiega z okresami zaostrzeń i remisji. Okresy remisji mogą natomiast trwać kilka tygodni, miesięcy, a nawet lat. U każdego pacjenta choroba przebiega w nieco inny sposób, dlatego każdy chory wymaga również stosowania innych leków na łuszczycę. Wprowadzenie skutecznych maści lub kremów na łuszczycę ogranicza powstawanie łusek, poprawia stan skóry i jej wygląd. Może również wydłużać okresy bez objawów choroby.

Do pielęgnacji skóry warto stosować kremy, żele lub maści na łuszczycę które intensywnie nawilżają skórę, wzmacniają jej mechanizmy obronne i redukują nadwrażliwość. Krem na łuszczycę z olejem konopnym wykazuje właściwości przeciwzapalne. Regeneruje skórę i zmniejsza rogowacenie komórek naskórka. Maść na łuszczycę z olejem lnianym również wspiera naturalne procesy zachodzące w skórze i korzystnie wpływa na gojenie się tkanek. Jest to cenny preparat pielęgnacyjny dla pacjentów zmagających się z łuszczycą. Dostępne są również preparaty na łuszczycę z dziegciem, ichtiolem i wyciągami ziołowymi.

Leki na łuszczycę zawierają różne substancje aktywne. Dostępne są w postaci kremów, maści i szamponów. Występują bowiem różne rodzaje łuszczycy i każdy z nich wymaga zastosowania odmiennych preparatów. Nie u wszystkich pacjentów uda się już za pierwszym razem dobrać odpowiedni preparat, który będzie korzystnie wpływał na kondycję i wygląd skóry. Czasami trzeba wypróbować różnych substancji, aby znaleźć taką, po której zauważalne są najlepsze efekty.

Maści i kremy na łuszczycę wymagają regularnego stosowania. Trzeba po nie sięgać nie tylko w okresach zaostrzeń choroby, ale także podczas remisji.