Syropy na kaszel

Kaszel to odruch, którego głównym celem jest oczyszczenie dróg oddechowych. Zazwyczaj jest on związany z wystąpieniem innych objawów chorobowych i może świadczyć o rozpoczynającej się infekcji. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór preparatów, które wspomogą organizm w walce z każdym rodzajem kaszlu.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 129

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 129

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Kaszel – przyczyny

Kaszel może być wywołany przez szereg różnych czynników. Jest on bowiem obronną reakcją organizmu, która ma na celu odblokowanie górnych dróg oddechowych. Do najczęstszych przyczyn kaszlu zaliczamy: podrażnienie błony śluzowej dróg oddechowych w skutek działania substancji drażniących, infekcje bakteryjne lub wirusowe, zapalenie płuc oraz palenie tytoniu. Kaszel może również towarzyszyć poważniejszym schorzeniom, takim jak np. refluks żołądkowo-przełykowy, niewydolność serca, zatorowość płucna, czy też astma.

Rodzaje kaszlu

Ustalenie rodzaju kaszlu jest bardzo istotne, ponieważ na tej podstawie możemy wdrożyć odpowiednie leczenie. Najbardziej znanym podziałem jest kaszel suchy i kaszel mokry. Dzięki temu drugiemu następuje usunięcie wydzieliny z dróg oddechowych, stąd też często kaszel mokry nazywany jest produktywnym. Najczęściej jest on jednym z objawów przeziębienia i grypy. W Aptece dla Rodziny znajdziesz preparaty w formie syropów na każdy rodzaj kaszlu. Oferujemy także tabletki ułatwiające odkrztuszanie oraz aerozole niwelujące uczucie suchości w gardle.

Kaszel przewlekły

Na szczególną uwagę zasługuje kaszel przewlekły, który powinien skłonić nas do wizyty w gabinecie lekarskim. Kaszel przewlekły to taki, który trwa dłużej niż 8 tygodni. W zdecydowanej większości przypadków jest on spowodowany przez choroby układu oddechowego, którymi zajmuje się lekarz pulmonolog.

Kaszel alergiczny

Wystąpienie kaszlu może być również związane z reakcją organizmu na kontakt z alergenem. Ma on charakter napadowy, a najbardziej dokuczliwy staje się w godzinach nocnych. Jego leczenie polega na stosowaniu preparatów przeciwalergicznych. Znajdziesz je w naszej aptece w formie tabletek, pastylek do ssania oraz syropów.

Kaszel u noworodka – jak z nim walczyć?

Suchy kaszel u dziecka pojawia się najczęściej w wyniku zbyt suchego powietrza w mieszkaniu. Aby rozwiązać ten problem, warto sięgnąć po nawilżacze. Natomiast mokry kaszel jest najczęściej konsekwencją stanu zapalnego górnych dróg oddechowych. Często jednak zdarza się, że mimo, iż maluch jest zdrowy w ciągu dnia kilkukrotnie zdarza mu się kaszlnąć. Jest to całkowicie naturalny oddech związany z oczyszczaniem dróg oddechowych. Jeżeli jednak towarzyszy mu gorączka, a nasze dziecko płacze, konieczna jest wizyta u lekarza.