Sinecod, syrop wspomagający leczenie kaszlu różnego pochodzenia, butelka 100 ml

Produkt dostępny
25,40 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Nieopioidowy lek przeciwkaszlowy o działaniu ośrodkowym.

Wykazuje nieswoiste działanie przeciwcholinergiczne i rozszerzające oskrzela, co ułatwia oddychanie. Cytrynian butamiratu wykazuje nieswoiste działanie przeciwcholinergiczne i rozszerzające oskrzela, co ułatwia oddychanie.

Preparat nie wywołuje przyzwyczajenia ani uzależnienia. Jest stosowany w celu łagodzenia kaszlu u dorosłych i dzieci.

Po podaniu doustnym wchłania się szybko i całkowicie. Jest metabolizowany na drodze hydrolizy do 2 metabolitów (kwas 2-fenylomasłowy i dietyloaminoetoksyetanol), które również wykazują aktywność przeciwkaszlową. Stężenie kwasu fenylo-2-masłowego w osoczu osiąga wartość maksymalną w ciągu 1,5 h, stężenie dietyloamonoetoksyetanolu w osoczu osiąga wartość maksymalną w ciągu 0,67 h od momentu podania leku. Metabolity, podobnie jak niezmieniony butamirat, w znacznym stopniu wiążą się z białkami osocza i są wydalane głównie z moczem.

Dawkowanie

Doustnie.

  • Dorośli: 15 ml 4 razy na dobę;
  • młodzież w wieku powyżej 12 lat: 15 ml 3 razy na dobę;
  • dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 10 ml 3 razy na dobę;
  • dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 5 ml 3 razy na dobę.

Preparatu w postaci syropu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Krople i syrop należy stosować przez najkrótszy okres potrzebny do złagodzenia objawów. Maksymalny czas trwania leczenia bez zalecenia lekarza wynosi 1 tydzień.

Wskazania

Objawowe leczenie kaszlu różnego pochodzenia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Skład

1 ml roztworu (20 kropli) zawiera 5 mg cytrynianu butamiratu; 1 ml syropu zawiera 1,5 mg cytrynianu butamiratu.

Preparat zawiera sorbitol, etanol i kwas benzoesowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na hamowanie odruchu kaszlu przez cytrynian butamiratu, należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych, ponieważ może to prowadzić do zalegania śluzu w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej i (lub) występuje u pacjenta gorączka, wysypka lub uporczywy ból głowy, należy rozważyć wykonanie dodatkowych badań w celu ustalenia możliwej przyczyny.

Lek zawiera sorbitol (1 ml syropu zawiera 284 mg sorbitolu; 10 kropli zawiera 0,14 mg sorbitolu). Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta (lub jego dziecka) nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancję fruktozy, rzadką chorobę genetyczną, w której organizm pacjenta nie rozkłada fruktozy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku lub podaniem go dziecku. Sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna 2,6 kcal/g sorbitolu.

Preparat zawiera małe ilości etanolu (alkoholu), mniej niż 100 mg na dawkę (11,9 mg etanolu w 5 ml syropu, 23,7 mg w 10 ml oraz 35,6 mg w 15 ml; 1,4 mg etanolu w 10 kroplach, 2,1 mg w 15 kroplach oraz 3,5 mg w 25 kroplach). Ilość alkoholu w dawce 5 ml, 10 ml, 15 ml /10 kropli, 15 kropli, 25 kropli leku jest równoważna mniej niż 1 ml piwa lub 1 ml wina. Mała ilość alkoholu w tym leku nie będzie powodowała zauważalnych skutków.

Lek zawiera odpowiednio: 5,75 mg kwasu benzoesowego w 5 ml syropu, 11,5 mg w 10 ml oraz 17,25 mg w 15 ml; 0,57 mg kwasu benzoesowego w 10 kroplach, 0,86 mg w 15 kroplach oraz 1,44 mg w 25 kroplach. Lek zawiera śladowe ilości sodu, tj. zawiera mniej niż 1 milimol sodu (23 mg) sodu na dawkę, tj. 1,55 mg sodu w 5 ml syropu, 3,1 mg w 10 ml oraz 4,65 mg w 15 ml/10 kropli, 15 kropli oraz 25 kropli, to znaczy uznaje się go za „wolny od sodu”.

Ciąża i karmienie piersią

Lek powinien być stosowany wyłącznie w okresie ciąży i karmienia piersią zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeżeli spodziewane korzyści dla matki są większe niż możliwe ryzyko dla płodu/niemowlęcia, należy rozważyć najniższą skuteczną dawkę i najkrótszy czas trwania leczenia.

Stosowanie innych leków

Ze względu na hamowanie odruchu kaszlu przez cytrynian butamiratu należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek w rzadkich przypadkach może wywoływać senność - należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub wykonywania innych czynności wymagających wzmożonej uwagi (np. obsługiwania maszyn).

Działania niepożądane

Rzadko: senność, nudności, biegunka, pokrzywka.

Adres producenta/dystrybutora

GSK Commercial sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Kod EAN

5909990718214

Przydatne wpisy związane z Sinecod, syrop wspomagający leczenie kaszlu różnego pochodzenia, butelka 100 ml

Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry
Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie

Krztusiec to bakteryjna choroba zakaźna, która u dorosłych ma zazwyczaj łagodniejszy przebieg niż u dzieci. Z tego powodu, często nie jest szybko rozpoznawana. Nieleczony krztusiec u dorosłych stwarza zagrożenie zarażania tą chorobą wielu innych osób. Jak zatem rozpoznać koklusz? Czy badanie na krztusiec jest refundowane? Jak skutecznie zapobiegać wystąpieniu tej choroby?

Krztusiec u dzieci- objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry

Krztusiec u dzieci przebiega z napadowym kaszlem, po którym często pojawia się charakterystyczny dźwięk „piania”. U niemowląt może on prowadzić do wystąpienia bezdechu czy też sinicy. Jak przebiega koklusz u dzieci? Jak leczy się tę chorobę?

Czy inhalacja pomaga na kaszel? Jakie preparaty do inhalacji skutecznie łagodzą kaszel?
kaszel

Inhalacja, zarówno ta parowa, jak i z wykorzystaniem nebulizatora to popularny sposób na objawy infekcji górnych dróg oddechowych. Po jakie preparaty do inhalacji warto sięgać w przypadku kaszlu u dzieci i dorosłych? Czy inhalacja to skuteczna metoda na kaszel?

Inhalacja w ciąży – czy jest to bezpieczny sposób na przeziębienie dla przyszłej mamy?
inhalacje

Inhalacje, zarówno nebulizacja jak i popularna „parówka” to znane sposoby łagodzące katar, kaszel i ból gardła podczas przeziębienia. Czy inhalacje w ciąży to dobry pomysł? W jaki sposób i z użyciem jakich preparatów można je wykonywać, aby zabieg był bezpieczny dla mamy i dziecka?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety