ADAMED PHARMA

Mucopect Kids , syrop na objawowe leczenie chorób dróg oddechowych, 50 ml

Produkt dostępny
13,90 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Lek Mucopect Kids syrop zawiera substancję leczniczą o nazwie karbocysteina. Należy ona do grupy substancji zwanych „mukolitykami”, stosowanych w leczeniu chorób układu oddechowego przebiegających z nadmiernym wydzielaniem śluzu w oskrzelach.

Substancja karbocysteina w leku Mucopect Kids syrop powoduje zmniejszenie lepkości śluzu (flegmy), dzięki czemu łatwiej usuwany jest z dróg oddechowych podczas kaszlu.

Lek Mucopect Kids jest stosowany w objawowym leczeniu kaszlu o gęstej i lepkiej wydzieliny. Mucopect Kids syrop dla dzieci od 6 roku życia i dorosłych.

Jeśli po upływie 4 do 5 dni stosowania nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Stosowanie leku

Doustne.

Mucopect Kids syrop nie należy stosować leku przed snem. Ostatnią dawkę należy podać najpóźniej 4 h przed snem.

Podczas leczenia zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: początkowa dawka dobowa wynosi 2250 mg karbocysteiny w dawkach podzielonych, tj. 15 ml syropu 3 razy na dobę. Po osiągnięciu zadowalającej odpowiedzi na leczenie, dawkę należy zmniejszyć do 1500 mg na dobę w dawkach podzielonych, tj. 10 ml syropu 3 razy na dobę.


Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 5 ml syropu 3 razy na dobę. Bez zalecenia lekarza syropu nie należy stosować dłużej niż 4 do 5 dni.

Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Wskazania

Mucopect Kids o działaniu mukolitycznym, wskazany w objawowym leczeniu chorób dróg oddechowych, przebiegających z nadmiernym wytwarzaniem gęstej i lepkiej wydzieliny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy.

Skład

1 ml syropu zawiera 50 mg karbocysteiny. Preparat zawiera parahydroksybenzoesanu metylu (E 218), sacharozę i glikol propylenowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Specjalne środki ostrożności należy zachować u: pacjentów z astmą i skurczem oskrzeli w wywiadzie, pacjentów z przebytą chorobą wrzodową, pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową, pacjentów osłabionych (osłabienie odruchu kaszlowego wiąże się z ryzykiem niedrożności dróg oddechowych wskutek wzrostu ilości wydzieliny). Lek nie jest zalecany u dzieci w wieku poniżej 6 lat. W przypadku pojawienia się obfitej rolnej wydzieliny i gorączki, a także w przypadku przewlekłej choroby oskrzeli lub płuc oraz u pacjentów ze zmniejszoną zdolnością do odkrztuszania należy rozważyć inne leczenie. Pacjenci z astmą oskrzelową muszą być poddani ścisłej kontroli podczas leczenia karbocysteiną ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli. W przypadku wystąpienia tego objawu należy natychmiast przerwać stosowanie karbocysteiny. Ze względu na to, że produkty mukolityczne mogą uszkadzać błonę śluzową żołądka, karbocysteinę należy stosować z dużą ostrożnością u pacjentów z chorobą wrzodową w wywiadzie. Preparat zawiera sacharozę (1 ml syropu zawiera 577,5 mg sacharozy) - należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu. 1 ml syropu zawiera 1,5 mg parahydroksybenzoesanu metylu (E 218) - lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak danych dotyczących stosowania karbocysteiny u kobiet w ciąży, nie zaleca się stosowania karbocysteiny u kobiet w ciąży. Nie wiadomo, czy karbocysteina i jej metabolity przenikają do mleka matki, dlatego nie zaleca się stosowania karbocysteiny w okresie karmienia piersią.

Stosowanie innych leków

W trakcie leczenia karbocysteiną nie należy stosować leków przeciwkaszlowych ani leków zmniejszających wydzielanie śluzu oskrzelowego.

Działania niepożądane

Rzadko: nudności, wymioty i biegunka.

Bardzo rzadko: krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia żołądkowe, ból brzucha, reakcje alergiczne (wysypka skórna, świąd, pokrzywka).

Częstość nieznana: ból głowy, pojedyncze przypadki pęcherzowego zapalenia skóry takie jak zespół Stevensa-Johnsona.

U pacjentów nadwrażliwych może wystąpić zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i nosa.

Adres producenta/dystrybutora

Pieńków, ul. Mariana Adamkiewicza 6A 05-152 Czosnów k. W-wy Polska

Kod EAN

5900411007054
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX
Darmowa dostawa
Wysyłamy w 24h
w dni robocze
Specjalistyczny transport
Specjalistyczny
transport