Przeziębienie i grypa

Przeziębienie i grypa są to choroby sezonowe, które co roku dotykają wiele milionów Polaków. Aby uniknąć szkodliwego działania wirusów i bakterii, warto stale wzmacniać odporność naszego organizmu. Jeżeli jednak pomimo zdrowego stylu życia zdarzy nam się zachorować, konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. W tej kategorii znajdziesz preparaty dostępne bez recepty, które pomagają w łagodzeniu i zwalczaniu objawów przeziębienia i grypy.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 823

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 823

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Objawy przeziębienia

Zanim pojawią się pierwsze objawy przeziębienia, może towarzyszyć nam ogólnie złe samopoczucie. Najczęściej stan rozbicia trwa około 1-2 dni. Po tym czasie zaczyna dokuczać nam ból gardła oraz chrypka, a także nieżyt nosa. W późniejszych dniach katar staje się dominującym objawem przeziębienia. Wspomnianym dolegliwościom może dodatkowo towarzyszyć stan podgorączkowy, a także niska gorączka, nieprzekraczająca 38 stopni.

Objawy grypy

W przypadku zakażenia wirusem grypy samopoczucie chorego ulega gwałtownemu pogorszeniu. Możemy zacząć odczuwać dreszcze, a także bóle mięśni i stawów, którym często towarzyszy podwyższona temperatura ciała. Chorzy na grypę skarżą się dodatkowo na ostry ból gardła oraz męczący suchy kaszel. Powyższym objawom często towarzyszy ogólne rozbicie i osłabienie organizmu.

Grypa, a przeziębienie – różnice

Objawy przeziębienia i grypy często są stosunkowo podobne, dlatego warto jest wiedzieć, co odróżnia od siebie wspominane choroby:

  • objawy grypy charakteryzują się gwałtownym początkiem, natomiast przeziębienie rozwija się przez kilka dni,
  • objawem częściej towarzyszącym grypie jest rozbicie, bóle mięśni i stawów oraz wysoka gorączka,
  • grypa może powodować groźne powikłania, takie jak zapalenie płuc czy też niewydolność oddechowa, podczas gdy przeziębienie nie powoduje większych powikłań.

Może się zdarzyć, iż odróżnienie przeziębienia od grypy będzie znacznie utrudnione. Niezależnie jednak od przyczyny występowania dolegliwości, należy podjąć odpowiednie kroki celem ich złagodzenia. W naszej aptece znajdziesz liczne środki zwalczające objawy przeziębienia i grypy dostępne w formie tabletek, tabletek musujących, a także proszków do rozpuszczania. Oferujemy także preparaty dostępne bez recepty o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Co należy stosować na przeziębienie i grypę?

W leczeniu przeziębienia i grypy najważniejszy jest odpoczynek. Aby pomóc organizmowi się zregenerować, powinniśmy zostać w łóżku i w razie potrzeby wziąć zwolnienie lekarskie. Istotne jest także picie odpowiedniej ilości płynów, szczególnie podczas gorączki. Dodatkowo warto sięgnąć po środki przeciwbólowe i przeciwzapalne mające w swoim składzie ibuprofen lub paracetamol. Aby zwalczyć objawy w postaci kataru, sięgnijmy po krople do nosa. Natomiast w przypadku bólu gardła i uporczywego kaszlu, możemy wspomóc się preparatami nawilżającymi błonę śluzową gardła. W asortymencie naszej Apteki znajdziesz tabletki do ssania, syropy oraz kapsułki hamujące odruch kaszlu.