Mleka modyfikowane

Mleko modyfikowane jest zastępstwem dla mleka matki i dostarcza maluszkowi potrzebnych składników odżywczych. Jest ono najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, w której karmienie piersią staje się niemożliwe. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór mleka modyfikowanego odpowiedniego dla niemowląt i starszych dzieci.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 66

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 66

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Mleko modyfikowane dla noworodka

 

Mleko modyfikowane jest tworzone na bazie mleka krowiego. Dzięki odpowiednim modyfikacjom jest ono odpowiednie jako zastępnik naturalnego mleka matki. Zawiera wszystkie niezbędne składniki, które mają za zadanie wspierać rozwój maluszka. W pierwszych miesiącach życia najlepiej sprawdzi się mleko modyfikowane początkowe. Jego skład jest wzbogacony o witaminy i prebiotyki, które są potrzebne dziecku od 1 do 6. miesiąca życia. W przypadku gdy niemowlę ma problemy z bądź skłonność do alergii, warto sięgnąć po mleko modyfikowane dla dzieci tendencją do ulewania lub alergii. W naszym asortymencie znajdziesz także preparaty stworzone specjalnie z myślą o wcześniakach.

 

Zmiana mleka modyfikowanego – mleko następne

 

Po upływie 6 miesięcy życia zmieniają się potrzeby żywieniowe Twojego dziecka. W kolejnych miesiącach (wedle schematu żywienia), można wprowadzać do diety niemowlaka nowe produkty. Jeżeli jednak dziecko nie jest chętne do spożywania nowych posiłków, nadal możesz kontynuować podawanie mu mleka modyfikowanego. W 7. miesiącu życia wskazane jest przejście na mleko następne. Jest ono w mniejszym stopniu poddawane modyfikacjom, ponieważ układ trawienny dziecka z każdym miesiącem działa coraz sprawniej. Roczne dziecko może już rozpocząć spożywanie mleka krowiego. Warto jednak wiedzieć, że nie ma żadnych przeciwskazań do podawania mleka modyfikowanego aż do 3. roku życia. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór preparatów, które możesz podawać dziecku w różnych miesiącach życia.