Preparaty do oczyszczenia nosa

Preparaty do oczyszczania nosa pomagają skutecznie, a przy tym bezpiecznie pozbyć się zalegających w jamie nosowej zanieczyszczeń i nadmiaru wydzieliny. Higiena nosa jest istotna nie tylko podczas infekcji górnych dróg oddechowych, ale również przy alergii i innych schorzeniach dotyczących nosa oraz zatok.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 45

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 45

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Aerozol do nosa z wodą morską

Oczyszczanie nosa przy pomocy wody morskiej w aerozolu jest skutecznym sposobem na pozbycie się nadmiernej ilości wydzieliny zalegającej w jamie nosowej. Dodatkowo, dzięki wysokiemu bezpieczeństwu, psikacz do nosa z wodą morską może być stosowany u niemowląt, a także przez kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią. Dostępna jest woda morska hipertoniczna i izotoniczna. W tej pierwszej, stężenie soli jest wyższe. Może być więc ona stosowana przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przebiegających z zaleganiem w nich wydzieliny. Psikacz do nosa z hipertoniczną wodą morską działa obkurczająco na błonę śluzową. Powoduje więc udrażnianie nosa i przywraca swobodny oddech.

Przeznaczony do nosa spray z izotoniczną wodą morską działa głównie pielęgnacyjnie i nawilżająco. Może być on wykorzystywany do codziennej higieny nosa. Woda morska może być też stosowana w postaci ampułek. Przeprowadzane dzięki nim inhalacje oczyszczają nos, a także poprawiają komfort pacjenta.

Wśród preparatów do czyszczenia nosa znajdziemy również zestawy do płukania nosa i zatok. Irygacja skutecznie pomaga pozbyć się różnego rodzaju zanieczyszczeń nagromadzonych w nosie i zatokach. Powoduje udrażnianie nosa, ogranicza stan zapalny, a dodatkowo działa też nawilżająco.

Higiena nosa – kiedy warto sięgnąć po preparaty do czyszczenia nosa?

Aerozol do nosa i inne preparaty do oczyszczania nosa i zatok stosuje się głównie przy infekcjach górnych dróg oddechowych, które przebiegają z katarem i zapaleniem zatok. Nie jest to jedyne wskazanie, przy którym warto po nie sięgnąć. Preparaty do oczyszczania nosa są pomocne również w leczeniu alergicznego nieżytu nosa. Środki te wypłukują alergeny, osadzone na błonie śluzowej. Izotoniczne psikacze do nosa mogą więc stanowić cenne uzupełnienie terapii alergii.

Regularne oczyszczanie nosa pomaga pozbyć się nie tylko alergenów, wirusów i baterii, ale również innych zanieczyszczeń, które znajdują się w jamie nosowej. Aerozole do nosa wzbogacone o pierwiastki śladowe wpływają na proces regeneracji błony śluzowej. Bariera tworzona przez śluzówkę i znajdujące się na jej powierzchni rzęski może ulec uszkodzeniu przez wiele czynników. Jednymi z nich są zanieczyszczenia środowiskowe, częsty nawiew powietrza (szczególnie niekorzystnie na śluzówkę wpływa gorące powietrze), a także dym papierosowy.

Codzienne oczyszczanie nosa przy użyciu bezpiecznych preparatów wpływa na prawidłowe funkcjonowanie błony śluzowej. Regeneruje ją i oczyszcza. Po preparaty do czyszczenia nosa warto więc sięgać nie tylko przy rozwiniętej chorobie ale także profilaktycznie. Regularne stosowanie izotonicznych psikaczy do nosa wpływa na sprawniejsze usuwanie niepotrzebnych i szkodliwych cząsteczek z jamy nosa. Łagodzi też uczucie suchości w nosie.