Infekcje i stany zapalne

Zakażenia dróg moczowych to jedne z najczęstszych schorzeń diagnozowanych u kobiet. Szczególnie częste jest zapalenie pęcherza, które potrafi skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które zostały stworzone do leczenia infekcji i stanów zapalnych dróg moczowych.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 38

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 38

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Objawy zakażenia pęcherza

Infekcje dróg moczowych najczęściej powodowane są przez bakterie E.Coli. Zapalenie pęcherza w pierwszej kolejności objawia się świądem, bólem i pieczeniem miejsc intymnych. Bardzo często towarzyszą im bóle podbrzusza. Swoistym objawem jest także częste oddawanie moczu oraz uczucie ciągłego parcia na mocz. W ostrych przypadkach w moczu może pojawić się krew. Wówczas mamy do czynienia z tzw. krwiomoczem. W leczeniu zakażenia kluczowe znaczenie ma picie dużej ilości płynów. Dodatkowo, warto wspomóc się preparatami na bazie furaginy. W naszym asortymencie znajdziesz je w postaci łatwych do połknięcia tabletek.

Co należy stosować na infekcje dróg moczowych?

Podstawą do zachowania zdrowych dróg moczowych jest picie dużej ilości płynów w ciągu doby. Skłoni Cię to bowiem do częstszych wizyt w toalecie i w razie kontaktu z bakteriami będziesz je w stanie „wypłukać”, zanim doprowadzą do zakażenia. Działanie moczopędne wykazuje również sok z żurawiny. W Aptece dla Rodziny znajdziesz preparaty, w których składzie znajduje się wyciąg z tego owocu. Jeżeli jednak zapalenie pęcherza się rozwinie, wówczas warto sięgnąć po produkty, które złagodzą jego objawy. Niekiedy jednak, aby wyleczyć zakażenie, konieczna może być wizyta u lekarza. Ostre zapalenie pęcherza wymaga bowiem zastosowania antybiotykoterapii.