Gazy opatrunkowe, kompresy i wata

W opatrywaniu ran mogą przydać się delikatne materiały takie jak gazy, wykonane z niej kompresy oraz wata. Równie często znajdują one także zastosowanie higieniczne i kosmetyczne. W tej kategorii znajdziesz wyroby opatrunkowe, które będą stanowić dobre uzupełnienie Twojej apteczki.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-23 z 70

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-23 z 70

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Gazy jałowe i niejałowe do opatrywania ran

Gazy są przeznaczone do ogólnego opatrywania ran. Cechują się one wysoką chłonnością. Dostępne w tej kategorii produkty przepuszczają powietrze i są odporne na działanie wysokiej temperatury. Gaza jałowa przeznaczona jest do stosowania bezpośrednio na miejsce wystąpienia rany. Dzięki procesowi sterylizacji chemicznej bądź radiacyjnej nie jest konieczna ponowna sterylizacja opatrywanego miejsca. Inaczej jest w przypadku użycia gaz niejałowych. Tutaj konieczna jest bowiem dezynfekcja rany. Gazę niejałową można również stosować jako opaskę uciskową. W Aptece dla Rodziny znajdziesz produkty obydwu typów. Proponujemy gaziki jałowe oraz gaziki do dezynfekcji. Są one dostępne w różnych rozmiarach i posiadają różną liczbę warstw.

Kompresy, czyli opatrunki gazowe

Kompresy obok innych materiałów opatrunkowych znajdują zastosowanie w praktyce lekarskiej w zakresie opatrywania ran. Wyroby te są wykonywane z gazy, dlatego też wyróżniamy kompresy jałowe i niejałowe. Cechują się one bardzo dobrymi właściwościami chłonnymi. Ponadto są delikatne i przepuszczają powietrze, dzięki czemu skóra w miejscu zranienia może oddychać. W naszej aptece znajdziesz kompresy do bezpośredniego opatrywania skóry dostępne w różnych rozmiarach.

Waty kosmetyczne i opatrunkowe

Wyrobem, który znajduje szerokie zastosowanie w celach higienicznych, kosmetycznych oraz opatrunkowych jest wata. Jest ona wykonana z wiskozowych oraz bawełnianych włókien, bardzo delikatnych dla skóry. Dzięki swojej chłonności, idealnie nadaje się do przemycia rany tuż po zranieniu. Można ją również stosować jako zamiennik płatków kosmetycznych w codziennej pielęgnacji skóry do oczyszczania i demakijażu. Nasz asortyment zawiera waty opatrunkowe oraz kosmetyczne. W tej kategorii znajdziesz także waciki, płatki kosmetyczne oraz chusteczki.