Stres i nerwy

Codziennie mamy do czynienia ze stresującymi sytuacjami. Jedni z nas radzą sobie z nimi lepiej, inni gorzej, ale bywa też tak, że stres nie pozwala nam na spokojny sen i regenerację. Wówczas funkcjonowanie naszego organizmu zostaje zaburzone. Dlatego też warto wiedzieć po jakie środki można sięgnąć, aby ukoić nerwy. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór preparatów na uspokojenie dostępnych bez recepty.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Sprawdzone sposoby na stres i nerwy

Stres to nie tylko problem o charakterze psychicznym. Uczucie zdenerwowania wpływa bowiem na cały układ nerwowy i powoduje dolegliwości o charakterze somatycznym. Długotrwała ekspozycja na stres może doprowadzić do bólów głowy, kręgosłupa, uczucia ucisku w klatce piersiowej, biegunek oraz zaparć, a także obniżenia odporności. Stresujące sytuacje powodują osłabienie całego organizmu.

Środki na uspokojenie nerwów

Działanie uspokajające wykazują napary z ziół takich jak melisa, waleriana oraz lawenda. W naszym asortymencie posiadamy liczne preparaty ziołowe bez recepty. Są one dostępne w wygodnej formie tabletek, kapsułek, drażetek lub syropu. Proponujemy także herbaty ziołowe i napary, które dodatkowo ułatwiają zasypianie.

Czy stres da się pokonać?

Nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować stresu z naszego życia. Możemy natomiast na co dzień wspomagać swój organizm, aby lepiej radził sobie w nerwowych sytuacjach. Dobrym rozwiązaniem jest suplementacja niektórych pierwiastków oraz minerałów. Najlepszym rozwiązaniem jest zażywanie magnezu, ponieważ na skutek działania stresu jego poziom w organizmie gwałtownie spada. Dobrym źródłem tego pierwiastka są płatki owsiane, kakao oraz orzechy. Działanie uspokajające wykazuje także potas, cynk oraz szereg witamin z grupy B. Warto więc zadbać o ich regularne uzupełnianie. W Aptece dla Rodziny znajdziesz także liczny wybór preparatów, które zostały stworzone do walki ze stresem. Możesz sięgnąć po pastylki do ssania, drażetki oraz tabletki musujące, które są bardzo wygodne w stosowaniu.