Preparaty na kaca

W teorii skutki nadmiernego spożycia alkoholu są wszystkim znane. W praktyce często jednak zapominamy o tym, jakie konsekwencje niesie za sobą zatrucie alkoholowe. Aby uniknąć problemu dnia wczorajszego, warto więc sięgnąć po preparaty, które złagodzą objawy kaca.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jakie są objawy kaca?

Kac to inaczej zatrucie alkoholowe. Warto pamiętać, że jego niepokojące objawy mogą wystąpić nawet wtedy, kiedy nie jesteśmy pijani. Wystarczy wypić kilka drinków, z którymi nasz organizm nie będzie w stanie sobie poradzić. Do najczęstszych objawów kaca zaliczamy: ból brzucha i głowy, nudności, zmęczenie oraz nadwrażliwość na dźwięki i światło. W cięższych przypadkach może im towarzyszyć biegunka i wymioty. W ich konsekwencji może z kolei nastąpić odwodnienie. W takiej sytuacji warto sięgnąć po preparaty nawadniające, przeznaczone do stosowania po spożyciu alkoholu. Znajdziesz je w Aptece dla Rodziny w wygodnej formie tabletek musujących.

Skuteczne sposoby na kaca – co należy stosować

Aby uniknąć kaca, możemy zadbać o siebie już na etapie planowania spożycia alkoholu. Przede wszystkim warto się wyspać i zjeść coś tłustego. Można również sięgnąć po witaminy oraz produkty zawierające witaminę C, dzięki którym alkohol będzie łatwiej metabolizowany.  Podczas imprezy istotne jest unikanie mieszania alkoholi, stawianie raczej na lżejsze trunki oraz unikanie napojów gazowanych. Jeżeli jednak mimo wszystko następnego dnia obudzimy się rozbici – warto sięgnąć po środki, które pomogą nam stanąć na nogi. W naszym asortymencie posiadamy preparaty, które wspomagają procesy fizjologiczne po spożyciu alkoholu. Dzięki nim nasz organizm powinien sobie lepiej poradzić ze skutkami zatrucia alkoholem.