Tabletki na PMS

Leki na napięcie przedmiesiączkowe łagodzą objawy pojawiające się przed wystąpieniem krwawienia menstruacyjnegp, które dla części kobiet są bardzo dokuczliwe. Tabletki na PMS zazwyczaj zaleca się przyjmować przez okres przynajmniej 2-3 miesięcy.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

PMS – leki na zespół napięcia przedmiesiączkowego

Leki na PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego) poprawiają komfort życia kobiet, u których pojawiają się dolegliwości, takie jak spadek energii, zmęczenie, osłabienie, bóle piersi, głowy, brzucha i wzdęcia. Zmiany hormonalne do których dochodzi w trakcie cyklu menstruacyjnego dla części kobiet są niezauważalne, a u innych prowadzą do pojawienia się objawów, które znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie. Tabletki na PMS mogą łagodzić te dolegliwości. Wpływają pozytywnie na nastrój, koncentrację i brak energii.

Leki na napięcie przedmiesiączkowe zaleca się przyjmować przez okres co najmniej kilku tygodni. Nie należy przerywać leczenia w czasie krwawienia miesiączkowego. Tabletki na PMS zazwyczaj stosuje się ciągle, mimo że objawy typowe dla zespołu napięcia przedmiesiączkowego występują na kilka lub kilkanaście dni przed okresem. Po zakończeniu krwawienia, dolegliwości ustępują. Leki na PMS mogą być przyjmowane jednocześnie z preparatami przeciwbólowymi. Przy bólach głowy lub brzucha można bowiem sięgnąć po lek przeciwbólowy np. z ibuprofenem lub aspiryną.

Napięcie przedmiesiączkowe – leki bez recepty

Leki na PMS zawierają w składzie m.in. wyciąg z niepokalanka. Znajdujące się w nich substancje aktywne zmniejszają tkliwość piersi, wahania nastroju, drażliwość i inne objawy typowe dla zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Krople lub tabletki na PMS z wyciągiem z niepokalanka uznawane są za bezpieczne i dobrze tolerowane przez pacjentki. Działania niepożądane występują rzadko i mają łagodną postać. Oprócz leków na PMS bez recepty, dostępne są również preparaty homeopatyczne na objawy napięcia przedmiesiączkowego. Jeśli mimo stosowania tabletek na PMS, kobieta nie odczuwa efektów leczenia, a dolegliwości nadal mają duże nasilenie, warto udać się do lekarza, który może zalecić inne preparaty na PMS. Leki na napięcie przedmiesiączkowe z wyciągiem z niepokalanka zalecane są dla kobiet powyżej 18. roku życia. Objawy związane z PMS rzadko pojawiają się u młodszych pacjentek. Dotyczą najczęściej osób w okolicach 30. roku życia.

Leki na napięcie przedmiesiączkowe warto przyjmować jednocześnie z dbaniem o regularną aktywność fizyczną. Sport korzystnie wpływa na organizm i może łagodzić wiele objawów odczuwanych przed pojawieniem się krwawienia menstruacyjnego. Korzystne efekty przynosi również praktyka technik relaksacyjnych, które oddziałują pozytywnie na nastrój i samopoczucie. Tabletki na PMS w połączeniu z aktywnym, zdrowym trybem życia mogą pomóc kobietom zmagającym się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Warto również ograniczyć ilość spożywanej kofeiny, a także zrezygnować z papierosów i innych używek. Wspomagająco, oprócz leków na napięcie przedmiesiączkowe można suplementować magnez i wapń, a także preparaty ziołowe, takie jak ziele dziurawca czy kwiat rumianku.