Tabletki regulujące hormony bez recepty

Tabletki na wyrównanie hormonów bez recepty mogą łagodzić dolegliwości występujące przy zmianach hormonalnych, a także stanowić cenne uzupełnienie terapii przy schorzeniach tarczycy lub innych chorobach o podłożu hormonalnym.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 61

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 61

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Tabletki na wyrównanie hormonów bez recepty

Tabletki na hormony stosowane są na różnych okresach życia, podczas których dochodzi do zmian hormonalnych i pojawienia się związanych z nimi dokuczliwych dolegliwości. Po leki na hormony sięgają m.in. kobiety w okresie menopauzy lub zmagające się z zespołem napięcia miesiączkowego. Zaburzenia hormonalne do których wówczas dochodzi często odbijają się negatywnie na fizycznym i psychicznym zdrowiu kobiety. Aby złagodzić pojawiające się objawy, można sięgnąć po tabletki na uregulowanie hormonów. W ich składzie znajdziemy m.in. izoflawony sojowe, które przypominają budową kobiece hormony. Tabletki na uregulowanie hormonów są pomocne również u kobiet cierpiących na PMS.

Zaburzenia hormonalne powodują nie tylko wystąpienie nieprzyjemnych dolegliwości u kobiety. Jeśli utrzymują się dłuższy czas mogą wpływać negatywnie na płodność. Nie należy ich bagatelizować. Przy łagodnych zaburzeniach hormonalnych, tabletki na hormony bez recepty mogą być wystarczające. Jeśli natomiast zmiany te mają większe nasilenie i w istotnym stopniu zaburzają komfort życia pacjenta, konieczne może okazać się wprowadzenia leków na hormony na receptę. W tym przypadku tabletki na uregulowanie hormonów dostępne bez recepty mogą stanowić cenne uzupełnienie terapii.

Leki na zaburzenia hormonalne zazwyczaj powinny być stosowane przez dłuższy okres czasu, w zależności od konkretnego wskazania i stanu zdrowia pacjenta. O długości trwania leczenia warto porozmawiać z lekarzem. Tabletki na wyrównanie hormonów bez recepty najczęściej są dobrze tolerowane przez pacjentów, a działania niepożądane związane z ich przyjmowaniem nie występują często. Leki na hormony należy zawsze stosować w zalecanych dawkach. Zażywanie wyższych dawek nie przyniesie lepszych efektów terapii, a jedynie może zwiększyć ryzyko pojawienia się działań niepożądanych.