ENTitis Baby, proszek ze składnikami wspomagającymi utrzymanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej i nosa, dla dzieci o smaku bananowym, 30 sasz.

Produkt niedostępny
60,78 zł
Opis produktu

Typ produktu

SUPLEMENT DIETY

O produkcie

Suplement diety. Zawiera probiotyczny szczep Streptococcus salivarius K12, który został wyizolowany z jamy ustnej dziecka, które przez ostatnich 6 lat nie miało żadnych dolegliwości ze strony ucha, nosa, gardła (ang. ENT – Ear, Nose, Throat). Szczep Streptococcus salivarius K12 kolonizuje jamę ustną i nosogardziel. Wspiera produkcje lantybiotyków zwanych substancjami hamującymi podobnymi do bakteriocyn, działają one antagonistycznie na drobnoustroje patogenne takie jak S. pyogenes i S. pneumoniae.

Zalecane dzienne spożycie

Doustnie. Niemowlęta >6 mż. i dzieci: zawartość 1 saszetki dziennie przez minimum 3 miesiące. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Zawartość saszetki należy przyjmować przed snem po umyciu zębów tak, aby przez noc szczep mógł skutecznie skolonizować jamę ustną i nosogardziel. Preparat należy podawać dziecku przez około 5 min, aby maksymalnie wydłużyć kontakt preparatu ze śluzówką jamy ustnej dziecka. W tym celu można wykorzystać smoczek dziecka. Preparat można podawać na kilka sposobów: z użyciem smoczka standardowego (otworzyć saszetkę i wysypać jej zawartość do czystego kieliszka; wilgotny smoczek zanurzyć w proszku, następnie umieścić w buzi dziecka i poczekać ok. 30 sekund, aż proszek się rozpuści; powtarzać czynność do momentu, aż zostanie podana dziecku cała porcja z saszetki); z użyciem specjalnego smoczka do podawania preparatów (zawartość saszetki rozpuścić w 2,5 ml letniej wody; w celu podania preparatu należy skorzystać z odpowiedniej miarki oraz szczegółowej instrukcji dołączonej do smoczka); w postaci zawiesiny (w przypadku dzieci, które nie korzystają ze smoczka, zawartość saszetki można rozpuścić w niewielkiej ilości wody i podawać łyżeczką małymi porcjami przez około 5 min). Nie należy popijać bezpośrednio po spożyciu. Nie stosować razem z antybiotykiem i preparatami o działaniu przeciwbakteryjnym.

Zastosowanie

Uzupełnienie diety dla niemowląt >6 mż. i dzieci, a w szczególności dla osób: przebywających w dużych skupiskach (np. żłobek, przedszkole); mających zwiększoną skłonność do odczuwania dyskomfortu ze strony ucha, nosa, gardła w celu odbudowania korzystnej mikroflory; po zakończonej kuracji antybiotykowej; w celu wspomagania organizmu w okresie jesienno-zimowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Składniki

1 saszetka zawiera 1 mld bakterii Streptococcus salivarius K12 (formuła Bactoblis®) oraz 5 µg witaminy D.

Produkt może zawierać białka mleka oraz laktozę.

Ważne informacje

Produkt może zawierać białka mleka oraz laktozę.

Pamiętaj, że suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zróżnicowany sposób żywienia i prawidłowy tryb życia ma bowiem kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu. Nie należy go również stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik.

Preparat przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Chopina 10 34-100 Wadowice

Kod EAN

5901785303186
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX
Opinie klientów na temat produktu ENTitis Baby, proszek ze składnikami wspomagającymi utrzymanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej i nosa, dla dzieci o smaku bananowym, 30 sasz.
Ten produkt nie posiada jeszcze żadnych opinii.
Oceń ten produkt jako pierwszy.
ENTitis Baby, proszek ze składnikami wspomagającymi utrzymanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej i nosa, dla dzieci o smaku bananowym, 30 sasz. proszek ze składnikami wspomagającymi utrzymanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej i nosa, dla dzieci o smaku bananowym, 30 sasz.
ENTitis Baby, proszek ze składnikami wspomagającymi utrzymanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej i nosa, dla dzieci o smaku bananowym, 30 sasz.
proszek ze składnikami wspomagającymi utrzymanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej i nosa, dla dzieci o smaku bananowym, 30 sasz.
60,78 zł
Twoja ocena
Darmowa dostawa
Wysyłamy w 24h
w dni robocze
Specjalistyczny transport
Specjalistyczny
transport