Przeciw owadom

W okresie zwiększonego ryzyka ukąszeń, warto sięgnąć po środki, które pomogą nam zabezpieczyć się przed ich konsekwencjami. Dane preparaty mogą okazać się szczególnie przydatne, kiedy po ugryzieniu występuje u nas silna reakcja alergiczna. W tej kategorii znajdziesz produkty, których działanie zapewnia odpowiednią ochronę przed owadami.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Naturalne sposoby na owady

Najlepszą naturalną bronią w walce z uciążliwymi insektami są olejki eteryczne. Najskuteczniejsze właściwości odstraszające wykazuje olejek goździkowy, paczulowy, eukaliptusowy oraz trawa cytrynowa. Podobne działanie mają olejki miętowe, rozmarynowe oraz cytrusowe. W bezpośrednim kontakcie ze skórą mogą one jednak doprowadzić do podrażnień. W związku z tym, konieczne jest ich rozrzedzenie. W tym celu należy przygotować roztwór danego olejku z wodą. Zawartość olejku nie powinna być jednak większa niż 10 procent. Taką mieszankę można przełożyć do atomizera i delikatnie spryskać nią skórę.

Środki odstraszające owady

Obok naturalnych środków, w walce z naprzykrzającymi się owadami mogą również pomóc specjalnie przeznaczone do tego preparaty. Zawierają one składniki, które działają drażniąco na owady i tym samym skutecznie je odstraszają. W ofercie Apteki dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór produktów w formie płynów, aerozoli, żeli oraz sprayów przeciw owadom. Można je stosować bezpośrednio na ubranie bądź skórę. Obowiązuje tu jednak ważna zasada – skóra nie może być podrażniona ani zraniona. Szczególną ostrożność w przypadku stosowania danych środków powinny zachować dzieci oraz kobiety ciężarne.