Tabletki przeciwbólowe na stłuczenia - lek na stłuczenia i obrzęki

Stłuczenia, zwichnięcia i skręcenia są jednymi z najczęściej występujących urazów. Część z nich jesteśmy w stanie wyleczyć w warunkach domowych, jednak w poważniejszych przypadkach konieczna jest interwencja lekarza. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które możesz stosować w przypadku urazów kości i stawów.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 65

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 65

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Stłuczenie — jak je rozpoznać?

Stłuczenie powstaje na skutek uszkodzenia tkanek miękkich. Najczęściej zdarza się nam ono podczas uprawiania sportu albo w wyniku niefortunnego upadku. W stłuczonym miejscu może pojawić się obrzęk, siniak i wylewy podskórne. W cięższych przypadkach może wystąpić dodatkowo chwilowe upośledzenie ruchomości kończyny. Stłuczenie bardzo często możemy pomylić z innymi urazami, dlatego jeżeli ból nie ustępuje, warto skonsultować się z lekarzem.

Stłuczenie – pierwsza pomoc i leczenie

W przypadku wystąpienia stłuczenia w pierwszej kolejności należy zastosować zimny okład. W tym celu możemy użyć zawinięte w ręcznik kostki lodu, plastry żelowe lub mrożonkę. Podjęcie danego działania powinno złagodzić ból i obrzęk. Kilka godzin później możemy sięgnąć po maść lub żel o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór produktów danego typu, które dodatkowo przyczynią się do zmniejszenia obrzęku. Stłuczenie goi się zazwyczaj w ciągu 5-10 dni. Po tym czasie powstały w jego miejscu siniak zmienia barwę z zielonej na żółtą, a następnie całkowicie znika.

Istnieją jednak szczególne przypadki, w których niezbędna jest pomoc specjalistyczna. Wizytę u lekarza warto odbyć kiedy wystąpi:

  • stłuczenie z obrzękiem i rozlanym krwiakiem,
  • stłuczenie kolana z wysiękiem,
  • ból uniemożliwiający poruszanie się,
  • ból trwający przez kilka dni,
  • podejrzenie zwichnięcia lub złamania.

Na czym polega zwichnięcie stawu?

Zwichnięcie stawu jest urazem, który polega na zmianie fizjologicznego ułożenia kości względem siebie. Najczęściej dochodzi do niego na skutek upadku lub uprawiania sportów wyczynowych. Ryzyko zwichnięcia jest znacznie większe w przypadku gry w tenisa, narciarstwa zjazdowego oraz podnoszenia ciężarów. Wynika to z faktu, iż struktury stawowe są wówczas narażone na duże obciążenia. Najczęściej występującymi urazami jest zwichnięcie ręki oraz zwichnięcie stawu skokowego.

Zwichnięcie – objawy

Zaawansowanie urazu, do którego dochodzi podczas zwichnięcia jest zależne od kilku czynników. Przede wszystkim od rodzaju kontuzji, a także miejsca, w którym do niego doszło. Do najczęstszych objawów zwichnięć zaliczamy:

  • silny ból,
  • zasinienie i krwiaki,
  • zaczerwienienie i ocieplenie skóry,
  • widoczną deformację w obrębie uszkodzonego stawu,
  • utratę możliwości poruszania uszkodzoną kończyną.

Zwichnięcie – pierwsza pomoc i leczenie

Po wystąpieniu zwichnięcia stawu należy natychmiast unieruchomić staw, który uległ urazowi oraz dwie sąsiednie kości. Dalsza pierwsza pomoc polega na przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala. Nie powinno się bowiem podejmować prób nastawiania stawów na własną rękę. Po wykonaniu odpowiednich badań ortopeda ustali, czy konieczne jest założenie opatrunku gipsowego, czy też szyny gipsowej. Podczas procesu leczenia warto monitorować stan kończyny, aby mieć pewność, że uraz goi się prawidłowo. W tym czasie można także stosować środki o działaniu przeciwbólowym. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór żeli oraz maści, które sprawdzą się w przypadku takiego urazu.