Opatrunki

Opatrunki i plastry zabezpieczają ranę i wspierają proces jej gojenia. Opatrunek w sprayu na rany tworzy na jej powierzchni ochronną warstwę, która zapobiega jej drażnieniu przez czynniki zewnętrzne, a dodatkowo stwarza korzystne warunki do regeneracji skóry.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Opatrunek w sprayu na rany

Opatrunki w sprayu na rany krwawiące zawierają w składzie substancje, które hamują krwawienie. Można je stosować przy niewielkich zranieniach, przy których dochodzi do lekkiego krwawienia. Dostępny jest też opatrunek w aerozolu, przeznaczony do stosowania na małe rany, otarcia i skaleczenia, z którego nie zaleca się korzystać w przypadku ran krwawiących. Plaster w sprayu aplikuje się na ranę po jej delikatnym oczyszczeniu. Tworzy on na powierzchni skóry elastyczną warstwę, która jest odporna na zmywanie.

Plaster w sprayu na rany rozpyla się na skórę z odległości kilkunastu cm. Może być on stosowany zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Pokrywa ranę warstwą ochronną, dzięki czemu ogranicza jej kontakt z drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Jednocześnie tworzy wilgotne środowisko, które jest korzystne dla procesu gojenia się rany. Opatrunek w sprayu jest wygodny w stosowaniu. Wystarczy aplikować na skórę niewielką ilość opatrunku. Zbyt gruba jego warstwa może utrudniać dostęp powietrza.

Plaster w sprayu i inne rodzaje opatrunków dla dzieci i dorosłych

Wśród nowoczesnym rodzajów opatrunków znaleźć można nie tylko plaster w sprayu, ale także proszek w sprayu. Jego działanie jest podobne – tworzy na powierzchni rany barierę, która chroni przed wnikaniem bakterii i innych drobnoustrojów. Dostępne są też opatrunki w płynie, które nanosi się na drobne zranienia przy pomocy poręcznego aplikatora. W przypadku niewielkich ran ciętych, warto skorzystać z pasków do zamykania ran. Są łatwe w użyciu. Zamykają rany i wspomaga proces zrastania się skóry. Zmniejszają również ryzyko zainfekowania rany.

Apteka oferuje opatrunki w sprayu na rany krwawiące, paski do zamykania ran, plastry w żelu, przylepce, dzięki którym można precyzyjnie przykleić opatrunek do skóry, a także opatrunki dedykowane młodszym pacjentom. Dzieci nie zawsze chętnie pozwalają na opatrzenie sobie rany. Korzystanie z plastrów dla dzieci udekorowanych ich ulubionymi postaciami z bajek może zachęcić je do zabezpieczenia rany. Opatrunki te są delikatne dla wrażliwej skóry maluchów i zapewniają skórze dostęp powietrza.

Plaster w sprayu, żelu, proszek w aerozolu i inne rodzaje opatrunków warto dobierać w zależności od rodzaju rany, a także preferencji pacjenta. Opatrunki w sprayu na rany krwawiące są wygodne w użytkowaniu. Aplikacja jest szybka i nieinwazyjna. Są to dobre preparaty na rany nie tylko w przypadku osób dorosłych, ale również dzieci. Przy pęknięciach skóry pomocny może być opatrunek w płynie lub plaster w żelu, który pokryje szczelinę i wspomoże gojenie się skóry. Jeśli natomiast dojdzie do niewielkiego rozcięcia skóry, warto pamiętać o paskach do zamykania ran. Niezależnie od wybranego opatrunku pamiętajmy o konieczności wcześniejszego oczyszczenia rany z zanieczyszczeń.