Pasty do zębów

Pasta do zębów ma kluczowe znacznie w dbaniu o codzienną higienę naszej jamy ustnej. Dzięki niej nasze zęby są czyste i zdrowe. W zależności od efektów, które chcemy osiągnąć możemy zdecydować się na pasty wybielające, pasty przeciwpróchnicze oraz pasty łagodzące nadwrażliwość zębów i dziąseł. W tej kategorii znajdziesz wszystkie rodzaje past do zębów. Możesz więc wybrać produkt najlepszy dla Ciebie.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 126

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 126

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jaką pastę do zębów wybrać?

Aby nasze zęby były zdrowe, musimy o nie odpowiednio dbać. Podstawą codziennej higieny jamy ustnej jest ich mycie przy użyciu wody i specjalnie dobranej pasty do zębów oraz płynów do płukania ust. Najlepsza pasta do zębów to taka, która jest dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Możemy bowiem cierpieć z powodu nadwrażliwości, mieć problemy z próchnicą lub chcieć zabezpieczyć nasze zęby przed nadmiernym osadzaniem się kamienia nazębnego i próchnicą.

Pasty wybielające

Działanie past wybielających polega na codziennym oczyszczaniu naszych zębów z żółtych osadów. W zależności od stosowanych substancji mogą one usuwać powierzchniowe przebarwienia lub lekko wpływać na naturalny kolor zębów rozjaśniając go. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się pasty do zębów z węglem aktywnym. Znajdziesz je w naszym asortymencie.

Pasty bez fluoru i naturalne pasty do zębów

Pasty bez fluoru i parabenów zawierają w swoim składzie jedynie naturalne składniki. Zapewniają one ochronę zębów przed próchnicą. Zawierają one jedynie naturalne, ekologiczne substancje, takie jak olejki eteryczne i ekstrakty roślinne. Naturalna pasta do zębów jest dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na ekologicznym trybie życia.

Pasty na nadwrażliwość

Pasty niwelujące nadwrażliwość zębów charakteryzują się niską ścieralnością, dzięki czemu nie towarzyszy nam przykre uczucie podczas szczotkowania zębów. Składniki zawarte w pastach na nadwrażliwość chronią dodatkowo odsłonięte kanaliki zębinowe i odbudowują mikroubytki powstałe w szkliwie.

Pasty do zębów usuwające osady

Pasta do zębów, która usuwa osady powstałe po kawie, herbacie lub papierosach będzie idealna dla osób korzystających z danych używek. Pasta do zębów dla palaczy zawiera specjalne składniki, które aktywnie oczyszczają szkliwo z osadów.

Pasty do zębów na nieświeży oddech

Nieświeży oddech jest najczęściej wynikiem rozwoju bakterii znajdujących się w naszej jamie ustnej. Pasty odświeżające zawierają w swoim składzie olejki eteryczne, a także związki cynku lub cyny. Wpływają one na metabolizm bakterii beztlenowych, dzięki czemu pomagają nam zachować świeży oddech.

Pasta do zębów dla dzieci

Dbanie o prawidłowy stan jamy ustnej należy rozpocząć już od pierwszych dni życia i kontynuować przez całe dzieciństwo dziecka. W Aptece dla Rodziny znajdziesz pasty do zębów dla dzieci w różnym wieku. Dodatkowo proponujemy specjalne szczoteczki do zębów dla najmłodszych. Wybierając pastę do zębów dla dziecka warto rozważyć zakup pasty bez SLS, czyli substancji takich jak parabeny czy sylikony. Dany rodzaj pasty jest delikatny dla błony śluzowej jamy ustnej i niweluje powstawanie aft i innych chorób przyzębia.