Tabletki i leki na menopauzę bez recepty
Preparaty na menopauzę bez recepty pomagają zmniejszyć objawy zmian hormonalnych, do których dochodzi w okresie przekwitania. Łagodzą dokuczliwe zmiany nastroju, drażliwość oraz wpływają korzystnie na sen.
Menopauza – leki bez recepty
Menopauza – tabletki dostępne bez recepty pomagają zmniejszyć dolegliwości, odczuwane przez wiele kobiet przechodzących przez okres pokwitania. U niektórych osób, menopauza przebiega bezobjawowo. Zdecydowanie częściej jednak powoduje różnorodne objawy, które w wielu przypadkach negatywnie odbijają się na samopoczuciu kobiety i zaburzają odczuwany przez nią komfort życia.
Leki na menopauzę dostępne bez recepty zalecane są pacjentkom, u których objawy pojawiające się w związku ze zmianami hormonalnymi mają niewielkie nasilenie. Preparaty na menopauzę z wyciągami roślinnymi łagodzą uderzenia gorąca, zwiększoną drażliwość i nerwowość, wspomagają koncentrację i ułatwiają zasypianie. Jeśli odczuwane przez kobietę dolegliwości są bardzo nasilone i w znacznym stopniu zaburzają jakość życia, najczęściej zaleca się wprowadzenie leków na menopauzę na receptę. Są to środki hormonalne. Nie wszystkie kobiety mogą lub chcą długotrwale przyjmować takie preparaty. W tej sytuacji z pomocą przychodzą dostępne bez recepty tabletki.
Menopauza – tabletki na uderzenia gorąca, drażliwość, problemy ze snem
Tabletki na menopauzę zawierają fitosterole sojowe, wyciąg z koniczyny czerwonej, niepokalanka, a także pluskwicy groniastej. Leki na menopauzę z pluskwicą są pomocne przy uderzeniach gorąca. Warto po nie sięgnąć, jeśli kobieta zmaga się z nieprzyjemnymi, zlewnymi potami. Łagodzić objawy przekwitania mogą też tabletki na menopauzę z koniczyną czerwoną. Dodatkowo, zawarte w niej substancje aktywne wywierają korzystny wpływ na poziom cholesterolu we krwi.
W skład preparatów na menopauzę mogą wchodzić również lignany lniane oraz ekstrakt z szyszek chmielu. Tabletki na menopauzę z chmielem są szczególnie pomocne kobietom, skarżącym się na problemy z zasypianiem lub częstym przebudzaniem się w nocy. Ekstrakt z chmielu ułatwia zasypianie i wpływa korzystnie na ciągłość oraz jakość snu.
Preparaty na menopauzę, testy na menopauzę
Preparaty na menopauzę stosowane są najczęściej między 40. a 50. rokiem życia. Jest to jednak dość indywidualna kwestia, na którą wpływ ma bardzo wiele czynników. W przypadku podejrzenia klimakterium, można przeprowadzić test na menopauzę. Wykrywa on określony poziom hormonu, którego stężenie wzrasta właśnie podczas przekwitania. Test na menopauzę zaleca się wykonać, zauważając u siebie objawy, które mogą być wynikiem menopauzy.
Preparaty na menopauzę zawierają związki, które pomagają złagodzić typowe dolegliwości, odczuwane przez większość kobiet w okresie przekwitania. Są bezpieczniejsze w porównaniu do hormonalnych leków na menopauzę dostępnych na receptę. Warto po nie sięgnąć, jeśli pojawiające się objawy mają niewielkie nasilenie. W przypadku silnych dolegliwości, należy udać się do lekarza, który pomoże dobrać odpowiednie leczenie.