Sposoby na prostatę

Najczęściej spotykaną dolegliwością związaną z narządem prostaty jest jej przerost. Problem ten dotyka mężczyzn po 50 roku życia i powoduje szereg niedogodności. Jedną z nich są problemy z nietrzymaniem moczu. W tej kategorii znajdziesz preparaty bez recepty, które zostały stworzone, aby zminimalizować negatywny wpływ przerostu prostaty na Twoją codzienność.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 22

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 22

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Przerost prostaty – przyczyny i objawy

Przerost prostaty jest naturalnym procesem wynikającym ze starzenia się organizmu. W związku ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie wraz z wiekiem, tkanki prostaty ulegają rozrostowi. W wyniku tego następuje napieranie na cewkę moczową i pojawiają się problemy z oddawaniem moczu. Bardzo ważną rolę w leczeniu przerostu prostaty pełni wczesne podjęcie odpowiedniej kuracji. W naszej aptece znajdziesz wiele preparatów, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie prostaty. Dodatkowo, w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu, możesz sięgnąć po dostępne bez recepty środki, które regulują działanie pęcherza moczowego. Kluczową rolę ma także aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta. Dlatego też mimo upływu lat nie zapominaj o zbilansowanym trybie życia.

Czym jest zapalenie prostaty?

Zapalenie prostaty to choroba, która dotyka mężczyzn w różnym wieku. Stan zapalny gruczołu krokowego objawia się m.in. częstym oddawaniem moczu oraz bólem w okolicy krocza. Za dane dolegliwości odpowiadają bakterie oraz drobnoustroje. Zapalenie prostaty może mieć formę ostrą lub przewlekłą. Jednak niezależnie od tego, aby je wyleczyć, należy wdrożyć odpowiednią kurację. Kluczowe znaczenie ma odpoczynek oraz picie dużej ilości płynów. W łagodzeniu dolegliwości można również stosować środki przeciwbólowe. Przydatne jest także  stosowanie leków na zapalenie prostaty. W Aptece dla Rodziny znajdziesz środki dostępne bez recepty, które zostały stworzone, aby regulować pracę gruczołu krokowego.