Kamienie i piasek w drogach moczowych

Za główną przyczynę powstawania kamieni i piasku w drogach moczowych uznaje się wysokobiałkową dietę. Dolegliwości, które są przez nie spowodowane często utrudniają normalne funkcjonowanie. Aby pozbyć się danych złogów, należy zatem wprowadzić odpowiednie leczenie. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które wspomogą Cię w walce z kamicą.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jak uniknąć kamicy nerkowej?

Substancje, które odkładają się w moczowodach noszą nazwę piasku. Jego występowanie prowadzi z kolei do powstania większych złogów, zwanych kamieniami. Dane substancje powstają w organizmie na skutek spożywania produktów bogatych w kwas moczowy oraz szczawiany. Zaliczamy do nich m.in. mięso, szczaw, szpinak, rabarbar i kakao. Aby uniknąć powstawania danych złogów powinniśmy więc unikać spożywania białka zwierzęcego częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Dodatkowo osoby mające problemy z nerkami powinny maksymalnie ograniczyć spożywanie produktów zawierających szczaw. Kluczowe jest również picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, unikanie cukru, a także prowadzenie aktywnego trybu życia. Aby wzmocnić nerki, możesz również wspomóc się preparatami bez recepty, które są dostępne w Aptece dla Rodziny. Oferujemy szeroki wybór środków wspomagających funkcjonowanie nerek i dróg moczowych.

Co na kamienie i piasek w drogach moczowych?

Kamienie nerkowe są widoczne podczas badania USG. Od jego wyniku zależy podjęcie odpowiedniej kuracji. W przypadku kamieni moczanowych leczenie obejmuje zmianę diety oraz wdrożenie odpowiednich leków, które rozpuszczają złogi. Trwa ono zazwyczaj od 6 do 8 tygodni. Należy jednak pamiętać, że zniknięcie kamieni nie gwarantuje tego, że w przyszłości nie pojawią się kolejne zmiany. Dlatego tak ważna jest zdrowa dieta oraz wypijanie minimum 2 litrów płynów w ciągu doby. W ramach profilaktyki można również sięgnąć po specjalne środki moczopędne bez recepty, które wspomagają oczyszczenie dróg moczowych. Znajdziesz je w asortymencie Apteki dla Rodziny w formie kapsułek oraz doustnych past