Kamienie i piasek w drogach moczowych

Za główną przyczynę powstawania kamieni i piasku w drogach moczowych uznaje się wysokobiałkową dietę. Dolegliwości, które są przez nie spowodowane często utrudniają normalne funkcjonowanie. Aby pozbyć się danych złogów, należy zatem wprowadzić odpowiednie leczenie. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które wspomogą Cię w walce z kamicą.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jak uniknąć kamicy nerkowej?

Substancje, które odkładają się w moczowodach noszą nazwę piasku. Jego występowanie prowadzi z kolei do powstania większych złogów, zwanych kamieniami. Dane substancje powstają w organizmie na skutek spożywania produktów bogatych w kwas moczowy oraz szczawiany. Zaliczamy do nich m.in. mięso, szczaw, szpinak, rabarbar i kakao. Aby uniknąć powstawania danych złogów powinniśmy więc unikać spożywania białka zwierzęcego częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Dodatkowo osoby mające problemy z nerkami powinny maksymalnie ograniczyć spożywanie produktów zawierających szczaw. Kluczowe jest również picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, unikanie cukru, a także prowadzenie aktywnego trybu życia. Aby wzmocnić nerki, możesz również wspomóc się preparatami bez recepty, które są dostępne w Aptece dla Rodziny. Oferujemy szeroki wybór środków wspomagających funkcjonowanie nerek i dróg moczowych.

Co na kamienie i piasek w drogach moczowych?

Kamienie nerkowe są widoczne podczas badania USG. Od jego wyniku zależy podjęcie odpowiedniej kuracji. W przypadku kamieni moczanowych leczenie obejmuje zmianę diety oraz wdrożenie odpowiednich leków, które rozpuszczają złogi. Trwa ono zazwyczaj od 6 do 8 tygodni. Należy jednak pamiętać, że zniknięcie kamieni nie gwarantuje tego, że w przyszłości nie pojawią się kolejne zmiany. Dlatego tak ważna jest zdrowa dieta oraz wypijanie minimum 2 litrów płynów w ciągu doby. W ramach profilaktyki można również sięgnąć po specjalne środki moczopędne bez recepty, które wspomagają oczyszczenie dróg moczowych. Znajdziesz je w asortymencie Apteki dla Rodziny w formie kapsułek oraz doustnych past