Smoczki i gryzaki

Maluchy często mają problemy z zasypianiem oraz uspokojeniem oddechu, a także zaspokojeniem odruchu ssania. W takim przypadku z pomocą mogą przyjść smoczki uspokajające. Podobnie jest w przypadku ząbkowania. Ukojeniem dla swędzących dziąseł może okazać się gryzak. W tej kategorii znajdziesz smoczki i gryzaki dostosowane do potrzeb Twojego maluszka.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 39

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 39

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Smoczek dla noworodka – jaki wybrać?

Najważniejszą kwestią jest wybranie odpowiedniego rozmiaru smoczka. Jest on zależny od wieku niemowlaka. Jeżeli maluszek urodził się przed terminem, należy wybrać smoczek dla wcześniaka. Nie zawierają one lateksu oraz BPA. Wybierając smoczek dla noworodka urodzonego w terminie, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego kształt. Jeżeli będzie on nieodpowiedni, u maluszka mogą pojawić się odruchy wymiotne. Źle dobrany smoczek może także w przyszłości spowodować problemy z mową. W Aptece dla Rodziny znajdziesz smoczki w różnych rozmiarach, dostosowanych do wieku niemowlaka. Możesz więc wybrać produkt odpowiedni dla Twojego dziecka.

Smoczek ortodontyczny

Smoczek ortodontyczny jest coraz częstszym wyborem rodziców. Jego stosowanie rekomendują lekarze stomatolodzy. Największą zaletą tego typu smoczków jest ich kształt. Ma on wspierać prawidłowy rozwój zgryzu oraz żuchwy.

Smoczek anatomiczny

Smoczek anatomiczny swoją nazwę zawdzięcza specjalnemu kształtowi, dzięki któremu idealnie dostosowuje się do buźki dziecka. Jego końcówka jest wygięta i spłaszczona, a sposób ssania nie powinien negatywnie wpływać na zgryz.

Smoczek uspokajający – silikonowy i kauczukowy

Tak naprawdę każdy rodzaj smoczka ma działanie uspokajające. Ma on zaspokoić odruch ssania i sprawić, że maluszek będzie bardziej spokojny. Istnieją jednak dwa główne materiały, z których smoczek może być wykonany. Smoczki silikonowe są bezbarwne, bezwonne i bezsmakowe, nie ulegają także odkształceniom. Natomiast smoczki kauczukowe mają brązowy kolor, zapach i smak. Szybciej się także odkształcają. W niektórych przypadkach smoczki kauczukowe mogą powodować reakcję alergiczną.

Gryzaki dla niemowląt

Gryzaki świetnie sprawdzają się w przypadku ząbkowania. Ich kształty często są anatomiczne i dopasowują się do buzi maluszka. Dzięki temu docierają do odpowiednich miejsc w jamie ustnej i pomagają ukoić obolałe dziąsła. Niektóre gryzaki można dodatkowo schładzać w lodówce. Dzięki temu przynoszą one dziecku większą ulgę. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór gryzaków anatomicznych.