Sinupret, krople na ostre i przewlekłe stany zapalne zatok, butelka 100 ml

Produkt dostępny
41,77 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Lek pochodzenia naturalnego o działaniu sekretolitycznym, przeciwzapalnym i wirusostatycznym. Powoduje rozrzedzenie śluzu dając efekt zmniejszający obrzęk błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku >12 lat: zazwyczaj 50 kropli 3 razy na dobę. Dzieci od 6 lat: zazwyczaj 25 kropli 3 razy na dobę. W szczególnych przypadkach dawkę preparatu można zwiększyć dwukrotnie. Jeśli po upływie 7 - 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Ze względu na zawartość alkoholu produktu nie należy stosować u dzieci <6 lat. Sposób podania. Krople mogą być podawane po rozpuszczeniu w niewielkiej ilości płynu lub bez rozpuszczenia.

Wskazania

Wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok. Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy, nadkwasota żołądka.

Skład

100 g kropli zawiera 29 g wyciągu otrzymanego z następujących surowców roślinnych: korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka z kielichem, ziela szczawiu, kwiatu bzu czarnego, ziela werbeny, w stosunku 1:3:3:3:3, ekstrahowanych etanolem (59% v/v); lek zawiera 19% (v/v) etanolu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zachować szczególną ostrożność u pacjentów z wrażliwym żołądkiem lub zaburzeniami żołądka. Jeżeli objawy trwają dłużej niż 7 - 14 dni, pogarszają się lub nawracają okresowo i (lub) utrzymuje się gorączka, silny ból lub dolegliwości niejasnego pochodzenia należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na zawartość alkoholu (lek zawiera 19% obj. alkoholu) preparat może być szkodliwy u osób uzależnionych od niego. Obecność alkoholu należy również uwzględnić stosując preparat u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, z chorobami wątroby, padaczką, urazem lub chorobą mózgu.

Ciąża i karmienie piersią

Lek należy podawać w czasie ciąży jedynie po dokładnym rozważeniu ryzyka i korzyści przez lekarza prowadzącego. Leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią. W badaniach przeprowadzonych na zwierzętach nie zaobserwowano wpływu leku na płodność.

Stosowanie innych leków

Nie zaleca się równoczesnego stosowania innych środków o działaniu wykrztuśnym.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Krople zawierają 19% (v/v) etanolu; ilość etanolu, jaka wchłaniana jest po przyjęciu jednej dawki, katabolizowana jest u osoby z prawidłową masą ciała i prawidłowym metabolizmem w ciągu kilku minut. W związku z powyższym mało prawdopodobne jest, by krople miały wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Działania niepożądane

Niezbyt często: zaburzenia żołądka i jelit, takie jak ból żołądka, nudności, miejscowe reakcje nadwrażliwości, jak osutka, rumień, świąd. Częstość nieznana: układowe reakcje alergiczne, takie jak obrzęk naczynioruchowy, duszność, obrzęk twarzy.

Adres producenta/dystrybutora

Ul. Hrubieszowska 6b 01-209 Warszawa

Kod EAN

5909990763719

Przydatne wpisy związane z Sinupret, krople na ostre i przewlekłe stany zapalne zatok, butelka 100 ml

Chore zatoki a lot samolotem - co warto wiedzieć przed startem?
zapalenie zatok
Chore zatoki a lot samolotem - co warto wiedzieć przed startem?

Podróże samolotem stały się bardzo powszechne. Zmiany ciśnienia podczas lotu mogą jednak negatywnie wpływać na stan zdrowia zatok, ale również nosa i uszu. Czy katar a lot samolotem to dobry pomył? Kiedy zapalenie zatok powinno stanowić sygnał o konieczności przełożenia lotu?

Grzybica zatok – przyczyny, objawy, leczenie
zatoki

Zarodniki grzybów kolonizują błonę śluzową zatok przynosowych u wielu zdrowych osób. W szczególnych jednak warunkach dochodzi do namnażania się patogenów i rozwoju grzybicy zatok. Jeśli schorzenie nie zostanie odpowiednio zdiagnozowane może prowadzić do poważnych powikłań. Jak powinno wyglądać leczenie grzybicy zatok? Kto jest szczególnie podatny na rozwój choroby?

Najczęstsze choroby zatok i ich objawy
zatoki

Choroby zatok występują powszechnie, zarówno wśród osób młodszych, jak i starszych. Mogą mieć postać ostrych, samoograniczających się infekcji lub przewlekłych, wymagających leczenia chorób. Jak rozpoznać chore zatoki? Jakie objawy wymagają konsultacji z lekarzem? Dowiedz się też, jak leczyć infekcje zatok i po które domowe sposoby na zatoki warto sięgnąć!

Jak odróżnić katar alergiczny od zwykłego?
katar

Rodzajów nieżytu nosa jest sporo. W tym artykule skupimy się na 2 najczęściej występujących: katarze infekcyjnym i alergicznym. Jak odróżnić katar alergiczny od zwykłego? Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę, aby prawidłowo rozpoznać przyczynę kataru?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety