Sinupret extract, tabletki wspomagające w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok, 20 szt.

Produkt dostępny
45,19 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Lek pochodzenia naturalnego o działaniu sekretolitycznym, przeciwzapalnym i wirusostatycznym. Powoduje rozrzedzenie śluzu dając efekt zmniejszający obrzęk błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 tabl. 3 razy na dobę (maksymalnie do 3 tabl. na dobę). Lek przyjmować przez okres 7-14 dni. Szczególne grupy pacjentów. Brak wystarczających danych dotyczących specjalnego dawkowania w przypadku zaburzeń czynności nerek i (lub) wątroby. Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Sposób podania. Tabl. należy połykać bez rozgryzania i żucia. Lek należy przyjmować, popijając go pewną ilością płynu, np. szklanką wody.

Wskazania

Preparat roślinny wskazany do stosowania u dorosłych w leczeniu ostrych niepowikłanych stanów zapalnych zatok przynosowych (ostrego niepowikłanego zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych) z objawami takimi jak katar, niedrożność nosa, ból głowy, ból lub uczucie rozpierania twarzy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroba wrzodowa.

Skład

1 tabl. drażowana zawiera 160 mg wyciągu suchego (DER 3-6:1) złożonego z: korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka, ziela szczawiu, kwiatu bzu czarnego, ziela werbeny w stosunku 1:3:3:3:3. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 51% (m/m). Preparat zawiera glukozę i sacharozę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować w przypadku rozpoznanego zapalenia żołądka i u pacjentów z wrażliwym żołądkiem. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 7-14 dni, pogarszają się, lub okresowo nawracają i/ lub u pacjenta występuje krwotok z nosa, gorączka, silny ból, ropna wydzielina z nosa, zaburzenia widzenia, asymetria twarzy lub oczu lub drętwienie twarzy, wymagana jest diagnostyka różnicowa i leczenie. Nie stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. 1 tabletka zawiera średnio 0,3 g łatwo przyswajalnych węglowodanów.

Ciąża i karmienie piersią

Należy unikać podawania leku w okresie ciąży (brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania). Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią. Brak dostępnych danych dotyczących wpływu leku na płodność. W badaniach na zwierzętach nie stwierdzono wpływu preparatu na płodność.

Stosowanie innych leków

Ze względu na brak badań dotyczących interakcji nie można wykluczyć, że działanie innych preparatów może ulec wzmocnieniu lub osłabieniu. Decyzję o jednoczesnym zastosowaniu innych leków o wąskim indeksie terapeutycznym należy podejmować indywidualnie w każdym przypadku.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek może wywierać niewielki wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn u pacjentów z możliwością wystąpienia działania niepożądanego w postaci zawrotów głowy.

Działania niepożądane

Często: zaburzenia przewodu pokarmowego np. nudności, wzdęcia, biegunka, suchość w ustach, ból brzucha. Niezbyt często: miejscowe reakcje nadwrażliwości (osutka, rumień, świąd skóry lub oczu), układowe reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, duszność, obrzęk twarzy), zawroty głowy.

Adres producenta/dystrybutora

Ul. Hrubieszowska 6b 01-209 Warszawa

Kod EAN

4029799167394

Przydatne wpisy związane z Sinupret extract, tabletki wspomagające w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok, 20 szt.

Chore zatoki a lot samolotem - co warto wiedzieć przed startem?
zapalenie zatok
Chore zatoki a lot samolotem - co warto wiedzieć przed startem?

Podróże samolotem stały się bardzo powszechne. Zmiany ciśnienia podczas lotu mogą jednak negatywnie wpływać na stan zdrowia zatok, ale również nosa i uszu. Czy katar a lot samolotem to dobry pomył? Kiedy zapalenie zatok powinno stanowić sygnał o konieczności przełożenia lotu?

Grzybica zatok – przyczyny, objawy, leczenie
zatoki

Zarodniki grzybów kolonizują błonę śluzową zatok przynosowych u wielu zdrowych osób. W szczególnych jednak warunkach dochodzi do namnażania się patogenów i rozwoju grzybicy zatok. Jeśli schorzenie nie zostanie odpowiednio zdiagnozowane może prowadzić do poważnych powikłań. Jak powinno wyglądać leczenie grzybicy zatok? Kto jest szczególnie podatny na rozwój choroby?

Najczęstsze choroby zatok i ich objawy
zatoki

Choroby zatok występują powszechnie, zarówno wśród osób młodszych, jak i starszych. Mogą mieć postać ostrych, samoograniczających się infekcji lub przewlekłych, wymagających leczenia chorób. Jak rozpoznać chore zatoki? Jakie objawy wymagają konsultacji z lekarzem? Dowiedz się też, jak leczyć infekcje zatok i po które domowe sposoby na zatoki warto sięgnąć!

Jak odróżnić katar alergiczny od zwykłego?
katar

Rodzajów nieżytu nosa jest sporo. W tym artykule skupimy się na 2 najczęściej występujących: katarze infekcyjnym i alergicznym. Jak odróżnić katar alergiczny od zwykłego? Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę, aby prawidłowo rozpoznać przyczynę kataru?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety