Bronchosol , syrop na kaszel i utrudnione odkrztuszanie, 100 ml

Produkt dostępny
13,94 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat o działaniu wykrztuśnym i pobudzającym wydzielanie płynnego śluzu w oskrzelach. Badania in vitro wykazały aktywność bakteriobójczą wobec szczepów Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, Streptococcus anginosus, Haemophilus influenzae, Klebsiella pneumoniae oraz aktywność grzybobójczą wobec szczepów z rodzaju Candida. Działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze nie zostało potwierdzone w warunkach klinicznych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 15 ml syropu 3 razy na dobę. Młodzież w wieku 12-18 lat: 10 ml syropu 3 razy na dobę. Dzieci w wieku 6-12 lat: 5 ml syropu 3 razy na dobę. Dzieci w wieku 4-6 lat: 2,5 ml syropu 3 razy na dobę. Nie stosować u dzieci poniżej 4 lat. Ostatnią dawkę należy podać nie później niż 3 godziny przed udaniem się na spoczynek. Przed użyciem wstrząsnąć. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wskazania

Tradycyjnie w kaszlu i utrudnionym odkrztuszaniu w przebiegu nieżytów górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na tymol, pierwiosnek, tymianek lub na którykolwiek ze składników preparatu. Nadwrażliwość na rośliny z rodziny jasnotowatych (Lamiaceae) zwanych też wargowymi (Labiatae). Dzieci z ostrym krupowym zapaleniem krtani, również w przeszłości. Astma.

Skład

100 ml syropu zawiera 4360 mg wyciągu gęstego złożonego (3:1) z ziela tymianku Thymus vulgaris (Thymus zygis (L)) i korzenia pierwiosnka Primula veris (L) (Primula elatior (L)) (7,6/1), (Extractum compositum spissum ex: Thymi herba et Primulae radice), rozpuszczalnik ektrakcyjny: woda oraz 19,8 mg tymolu (Thymolum).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Dawka jednorazowa leku (5 ml) zawiera ok. 4,2 g cukru, co odpowiada 0,35 jednostki chlebowej. Preparat zawiera sacharozę, dlatego pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni go przyjmować. Lek zawiera niewielką ilość etanolu, mniej niż 100 mg na dawkę. Nie zaleca się stosowania przez osoby z objawami podrażnienia żołądka (nudności) i w zapaleniu oraz wrzodach żołądka. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 4 lat. Jeśli objawy nasilą się, wystąpi duszność, gorączka lub ropna wydzielina, należy skonsultować się z lekarzem.

Po pierwszym otwarciu butelki: 3 miesiące.

Ciąża i karmienie piersią

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży i laktacji. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią jedynie wówczas, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Stosowanie innych leków

Nie są znane.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn nie jest znany.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono. Mogą jednak wystąpić: zaburzenia gastryczne, nudności, wymioty, reakcje alergiczne. Częstość występowania nie jest znana.

Przedawkowanie może powodować ból żołądka, wymioty lub biegunkę.

Adres producenta/dystrybutora

Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Kod EAN

5909990928620

Przydatne wpisy związane z Bronchosol , syrop na kaszel i utrudnione odkrztuszanie, 100 ml

Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry
Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie

Krztusiec to bakteryjna choroba zakaźna, która u dorosłych ma zazwyczaj łagodniejszy przebieg niż u dzieci. Z tego powodu, często nie jest szybko rozpoznawana. Nieleczony krztusiec u dorosłych stwarza zagrożenie zarażania tą chorobą wielu innych osób. Jak zatem rozpoznać koklusz? Czy badanie na krztusiec jest refundowane? Jak skutecznie zapobiegać wystąpieniu tej choroby?

Krztusiec u dzieci- objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry

Krztusiec u dzieci przebiega z napadowym kaszlem, po którym często pojawia się charakterystyczny dźwięk „piania”. U niemowląt może on prowadzić do wystąpienia bezdechu czy też sinicy. Jak przebiega koklusz u dzieci? Jak leczy się tę chorobę?

Czy inhalacja pomaga na kaszel? Jakie preparaty do inhalacji skutecznie łagodzą kaszel?
kaszel

Inhalacja, zarówno ta parowa, jak i z wykorzystaniem nebulizatora to popularny sposób na objawy infekcji górnych dróg oddechowych. Po jakie preparaty do inhalacji warto sięgać w przypadku kaszlu u dzieci i dorosłych? Czy inhalacja to skuteczna metoda na kaszel?

Inhalacja w ciąży – czy jest to bezpieczny sposób na przeziębienie dla przyszłej mamy?
inhalacje

Inhalacje, zarówno nebulizacja jak i popularna „parówka” to znane sposoby łagodzące katar, kaszel i ból gardła podczas przeziębienia. Czy inhalacje w ciąży to dobry pomysł? W jaki sposób i z użyciem jakich preparatów można je wykonywać, aby zabieg był bezpieczny dla mamy i dziecka?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety