GLAXOSMITHKLINE

Orofar MAX, pastylki twarde na ból gardła i infekcje jamy ustnej, 30 szt.

Produkt dostępny
22,09 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat o silnym działaniu antyseptycznym i przeciwbólowym. Chlorek cetylopirydyniowy działa bakteriobójczo zwłaszcza na bakterie Gram-dodatnie, w mniejszym stopniu na Gram-ujemne, a także przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. Ze względu na właściwości fizykochemiczne, chlorek cetylopirydyniowy praktycznie nie wykazuje działania ogólnoustrojowego. Chlorowodorek lidokainy jest środkiem miejscowo znieczulającym z grupy amidów. Łagodzi ból gardła oraz ból towarzyszący infekcjom jamy ustnej. Chlorowodorek lidokainy przenika z przewodu pokarmowego, przez błony śluzowe i przez uszkodzoną skórę. Po podaniu doustnym jest wchłaniany i metabolizowany oraz podlega efektowi „pierwszego przejścia” w wątrobie. Metabolity są usuwane z moczem. Mniej niż 10% substancji jest usuwane w postaci niezmienionej. Lek zaczyna uśmierzać ból gardła w ciągu 2 minut.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Ostre stany zapalne jamy ustnej i gardła: 1 pastylka co 1-2 h w zależności od nasilenia bólu. Łagodniejsze stany zapalne jamy ustnej i gardła: 1 pastylka co 2-3 h w zależności od nasilenia bólu. Nie należy stosować więcej niż 6 pastylek na dobę. Dzieci w wieku 6 - 12 lat: 1 pastylka co 3-4 h w zależności od nasilenia bólu; nie więcej niż 3 pastylki na dobę. Nie stosować dłużej niż przez 5 kolejnych dni. Nie należy stosować pastylek u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Sposób podania. Pastylkę należy powoli ssać w jamie ustnej. Lek nie powinien być przyjmowany w trakcie lub tuż przed jedzeniem lub piciem (miejscowo znieczulające działanie lidokainy może powodować przemijające drętwienie jamy ustnej i gardła i wpływać na proces połykania). Nie należy jej żuć ani połykać.

Wskazania

Miejscowe leczenie antyseptyczne stanów zapalnych gardła i jamy ustnej, a także łagodzenie dolegliwości bólowych w tych stanach. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, inne środki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Skład

1 pastylka zawiera 2 mg chlorku cetylopirydyniowego i 1 mg chlorowodorku lidokainy. Preparat zawiera lewomentol i sorbitol.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować w przypadku otwartych ran na błonie śluzowej jamy ustnej. Należy przerwać leczenie, jeżeli ból gardła nadal utrzymuje się lub dołącza do niego wysoka gorączka, zawroty głowy, lub wymioty. Preparat może powodować przemijające zaburzenia połykania i zwiększać ryzyko zachłyśnięcia. Ze względu na zawartość sorbitolu (1 pastylka zawiera 1,107 g sorbitolu) preparatu nie należy stosować u pacjentów z dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Stosowanie innych leków

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji. Ze względu na bardzo małe wchłanianie ogólnoustrojowe chlorku cetylopirydyniowego nie powienien on wchodzić w interakcje. Lidokaina teoretycznie może wchodzić w interakcje z innymi jednocześnie podawanymi lekami, takimi jak leki stosowane w zaburzeniach rytmu serca. Ze względu na bardzo niską ogólnoustrojową ekspozycję na działanie leku przy podaniu przezpoliczkowym, lek nie powinien wchodzić w żadne istotne klinicznie interakcje; potencjalne ryzyko wystąpienia interakcji jest małe. Ogólnoustrojowe wchłanianie lidokainy po podaniu przezpoliczkowym jest minimalne i zwykle jej stężenie nie jest obserwowane w krwiobiegu.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Rzadko: nudności, podrażnienie jamy ustnej i gardła. Bardzo rzadko: wysypka.

Adres producenta/dystrybutora

GSK Commercial sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Kod EAN

5909990777730
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX

Przydatne wpisy związane z Orofar MAX, pastylki twarde na ból gardła i infekcje jamy ustnej, 30 szt.

Ból ucha u dziecka i osoby dorosłej - przyczyny, leczenie, domowe sposoby
ból ucha
Ból ucha u dziecka i osoby dorosłej - przyczyny, leczenie, domowe sposoby

Ból ucha u dziecka i dorosłego zdarza się dość często. Jakie może mieć przyczyny? W jaki sposób leczyć ból ucha u dziecka i kiedy zgłosić się z nim do lekarza? Jakie domowe sposoby na ból ucha mogą przynieść ulgę, a których nie należy stosować?

Zapalenie gardła a angina - różnice, leczenie
angina

Ostry ból gardła, szkliste migdałki i nalot na podniebieniu - czy to już angina? Jak odróżnić ją od wirusowego zapalenia gardła? Czy angina jest zaraźliwa? Ile trwa i jak ją leczyć?

Sposoby na chrypkę - jak łagodzić dolegliwości u dzieci i dorosłych?
chrypka

Chrypka często towarzyszy innym objawom infekcji górnych dróg oddechowych. Pojawia się również u osób przeciążających głos. Co stosować na chrypkę u dziecka, a co na chrypkę u osoby dorosłej? Jakie domowe sposoby na chrypkę przyniosą szybką ulgę i nawilżą gardło?

Ból gardła - przyczyny, objawy, leczenie
ból gardła

Ból gardła pojawia się o każdej porze roku, choć najczęściej występuje jesienią i zimą. Może mieć różne przyczyny, w związku z czym wymaga odmiennego leczenia. Jak odróżnić ból gardła wywołany infekcją wirusową od bakteryjnej? Co na ból gardła jest skuteczne?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 24h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport