Gargarin, proszek do sporządzenia płynu do płukania gardła i jamy ustnej w stanach zapalnych, 6 sasz. x 5 g

Produkt dostępny
6,73 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Gargarin jest lekiem złożonym w postaci proszku do sporządzania roztworu do płukania gardła zamkniętym w praktycznych saszetkach. Powodem sięgnięcia po Gargarin mogą być takie stany chorobowe jak zapalenie gardła czy jamy ustnej. Lek ten tworzy pięć substancji czynnych, które wzajemnie się uzupełniają i wywierają kompleksowy efekt terapeutyczny. Tetraboran sodu i benzoesan sodu działają bakteriostatycznie, grzybostatycznie i odkażająco. Wodorowęglan sodu wzmaga wydzielanie gruczołów śluzowych dróg oddechowych, ułatwia rozpuszczanie zalegających mas śluzowych i działa miejscowo przeciwzapalnie. Chlorek sodu zapewnia równowagę elektrolitową, posiada właściwości słabo odkażające. Mentol działa chłodząco, znieczulająco i odkażająco

Sposób użycia

Jedną saszetkę (5g) należy rozpuścić w szklance ciepłej wody i płukać gardło 2 do 3 razy na dobę. 

Wskazania

 Pomocniczo w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej

Przeciwwskazania

Nie stosować leku w nadwrażliwości na którykolwiek ze składników oraz na uszkodzoną błonę śluzową.

Skład

tetraboran sodu, wodorowęglan sodu, chlorek sodu, benzoesan sodu, mentol.

Działania niepożądane

Częstość nieznana: podrażnienie błon śluzowych.

Adres producenta/dystrybutora

UL. LIPSKA 44 30-721 KRAKÓW

Kod EAN

5909990269938

Przydatne wpisy związane z Gargarin, proszek do sporządzenia płynu do płukania gardła i jamy ustnej w stanach zapalnych, 6 sasz. x 5 g

Bostonka u dzieci
przeziębienie
Bostonka u dzieci

Bostonka u dzieci, znana również jako choroba bostońska lub wirusowa choroba rąk, stóp i jamy ustnej, jest powszechną infekcją, którą wywołują wirusy (najczęściej Coxsackie A16 i Enterovirus 71). Wysypka bostońska u dzieci stanowi problem w żłobkach i przedszkolach, ponieważ wśród dzieci zakażenie szybko się rozprzestrzenia. Jak leczyć bostonkę u dzieci? Jak jej zapobiegać i nie dopuścić do rozwoju powikłań.

Ropień okołomigdałkowy - przyczyny objawy i leczenie nacieku
migdałki

Ropień okołomigdałkowy najczęściej powstaje jako powikłanie po anginie bakteryjnej. Jego leczenie wymaga dożylnej antybiotykoterapii, a często również interwencji chirurgicznej. Pozostawienie zmiany bez odpowiedniego postępowania może doprowadzić do zablokowania dróg oddechowych i innych poważnych komplikacji zdrowotnych. Jak nie dopuścić do rozwoju ropnia? Czy ropień okołomigdałkowy jest zakaźny? Czy może nawracać?

Kamienie migdałkowe – objawy, przyczyny, leczenie
migdałki

Kamienie na migdałkach mogą powodować ból gardła, nieprzyjemny zapach z ust, przewlekły kaszel i uczucie ciała obcego w gardle. Co na kamienie migdałkowe stosować? Jak wyleczyć kamienie na migdałkach i zapobiegać ich nawracaniu? Czy zmiany te są groźne i czy można się nimi zarazić?

Usuwanie migdałków – na czym polega i kiedy się wykonuje ten zabieg?
migdałki

Usuwanie migdałków to częsty zabieg laryngologiczny wykonywany głównie w populacji pediatrycznej. Jak wygląda zabieg usunięcia migdałków u dzieci? Kiedy rozważa się przeprowadzenie zabiegu? Z artykułu dowiesz się też, w u których pacjentów uzyskuje się najlepsze efekty zabiegu i ile trwa powrót do pełnej aktywności po usunięciu migdałków.

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety