Tymianek i Podbiał, pastylki do ssania na gardło i kaszel, 16 szt.

Produkt dostępny
17,41 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Tradycyjny preparat roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Stosuje się jako środek powlekający, łagodzący podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz podrażnienia wywołane przez kaszel. Preparat zawiera gęste wyciągi, w których skład wchodzą m.in. składniki lotne. Uważa się, że olejki eteryczne uwalniają się już w jamie ustnej i przez dobrze ukrwioną błonę śluzową dostają się do krwioobiegu. Część lotnych substancji wydala się z krwi do powietrza wydychanego. W wątrobie łączą się z kwasem glukuronowym i są wydalane z moczem. Po wchłonięciu z przewodu pokarmowego alkaloidy pirolizydynowe docierają żyłą wrotną do wątroby, gdzie zostają przekształcone do monoestrów, a następnie do struktury necyny, również do N-tlenków. Reakcja ta w przypadku nienasyconych alkaloidów pirolizydynowych prowadzi do ich detoksykacji. Eliminacja alkaloidów przebiega przede wszystkim przez nerki (66–75% wydalane jest z moczem), z kałem wydalane jest 14–18%, a w powietrzu wydechowym znajduje się 0,2–0,5%.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 rż.: ssać 1 pastylkę co 4-6 h. Dawka maksymalna: 6 pastylek na dobę. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu kilku dni (do tygodnia) leczenia należy zgłosić się do lekarza. Ze względu na zawartość alkaloidów pirolizydynowych nie zaleca się stosowania preparatu dłużej niż 4 do 6 tyg. w ciągu roku. Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat. Sposób podania: pastylkę ssać powoli, co wzmaga wydzielanie śliny, która zwilżając błonę śluzową jamy ustnej i gardła zmniejsza nasilenie kaszlu.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany w celu łagodzenia: chrypki, kaszlu związanego z przeziębieniem oraz pomocniczo w nieżytach błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae – dawniej Compositae) lub jasnotowatych (Lamiaceae – dawniej Labiatae).

Skład

1 pastylka zawiera: 100 mg wyciągu gęstego z tymianku (3,5-4,5:1) i 100 mg wyciągu gęstego z podbiału (4,5-6,0:1). Preparat zawiera sacharozę i glukozę ciekłą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

1 pastylka zawiera nie więcej niż 0,15 μg alkaloidów pirolizydynowych. Z tego względu nie zaleca się stosowania pastylek przez zbyt długi okres czasu, tj. nie dłużej niż 4 do 6 tygodni w ciągu roku. Ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby, nie zaleca się przekraczania rekomendowanej maksymalnej dawki dobowej leku ani przewlekłego stosowania. Preparatu nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami złożonymi, zawierającymi liście podbiału lub wyciągi z liści podbiału. Lek zawiera 1,2 g glukozy i 2,07 g sacharozy na dawkę. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować leku.

Ciąża i karmienie piersią

Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. Wpływ na płodność nie jest znany.

Stosowanie innych leków

Nie są znane.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Wpływ na sprawność psychofizyczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn nie jest znany.

Działania niepożądane

Nie stwierdzono działań niepożądanych w zalecanych dawkach dobowych tj. poniżej 1 µg alkaloidow pirolizydynowych (6 pastylek). Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości (w tym szok anafilaktyczny oraz obrzęk naczynioruchowy) oraz zaburzenia trawienia.

Kod EAN

5909990073313

Przydatne wpisy związane z Tymianek i Podbiał, pastylki do ssania na gardło i kaszel, 16 szt.

Bostonka u dzieci
przeziębienie
Bostonka u dzieci

Bostonka u dzieci, znana również jako choroba bostońska lub wirusowa choroba rąk, stóp i jamy ustnej, jest powszechną infekcją, którą wywołują wirusy (najczęściej Coxsackie A16 i Enterovirus 71). Wysypka bostońska u dzieci stanowi problem w żłobkach i przedszkolach, ponieważ wśród dzieci zakażenie szybko się rozprzestrzenia. Jak leczyć bostonkę u dzieci? Jak jej zapobiegać i nie dopuścić do rozwoju powikłań.

Ropień okołomigdałkowy - przyczyny objawy i leczenie nacieku
migdałki

Ropień okołomigdałkowy najczęściej powstaje jako powikłanie po anginie bakteryjnej. Jego leczenie wymaga dożylnej antybiotykoterapii, a często również interwencji chirurgicznej. Pozostawienie zmiany bez odpowiedniego postępowania może doprowadzić do zablokowania dróg oddechowych i innych poważnych komplikacji zdrowotnych. Jak nie dopuścić do rozwoju ropnia? Czy ropień okołomigdałkowy jest zakaźny? Czy może nawracać?

Zapalenie gardła a angina - różnice, leczenie
angina

Ostry ból gardła, szkliste migdałki i nalot na podniebieniu - czy to już angina? Jak odróżnić ją od wirusowego zapalenia gardła? Czy angina jest zaraźliwa? Ile trwa i jak ją leczyć?

Sposoby na chrypkę - jak łagodzić dolegliwości u dzieci i dorosłych?
chrypka

Chrypka często towarzyszy innym objawom infekcji górnych dróg oddechowych. Pojawia się również u osób przeciążających głos. Co stosować na chrypkę u dziecka, a co na chrypkę u osoby dorosłej? Jakie domowe sposoby na chrypkę przyniosą szybką ulgę i nawilżą gardło?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety