Benfogamma, tabletki uzupełniające niedobry witaminy B w organizmie, 100 szt.

Produkt dostępny
38,47 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

W organizmie, rozpuszczalna w tłuszczach, pochodna tiaminy, benfotiamina ulega przekształceniu do pirofosforanu tiaminy (PFT). PFT w sposób zasadniczy oddziałuje na metabolizm węglowodanów. PFT jest koenzymem reakcji, w której pirogronian jest przekształcany do acetylo-koenzymu A, a także w reakcji katalizowanej przez transketolazę, enzym należący do cyklu pentozowego. PTF bierze również udział w przekształceniu kwasu alfa-ketoglutarowego do sukcynylo-koenzymu A w cyklu kwasu cytrynowego. Ze względu na ścisły związek w procesach metabolicznych, PFT reaguje również z innymi witaminami B. Biodostępność wynosi około 25% i jest około 3,6 razy większa niż biodostępność chlorowodorku lub azotanu tiaminy. Wykazano, że po podaniu benfotiaminy u ludzi powstają w tkankach aktywne koenzymy. Po doustnym podaniu benfotiaminy stwierdza się 2-3 razy większe stężenie C max niż po podaniu pochodnych rozpuszczalnych w wodzie. T 0,5 benfotiaminy (faza eliminacji) nie różni się od okresu półtrwania chlorowodorku tiaminy, dwusiarczku tiaminy i azotanu tiaminy. Eliminacja wspomnianych preparatów jest taka sama.

Dawkowanie

Doustnie. W celach zapobiegawczych: 1 tabl. 1-2 razy w tyg. W celach leczniczych: 1 tabl. 1-3 razy na dobę. Sposób podania. Tabletki należy popijać wodą. Nie rozgryzać; nie żuć.

Wskazania

Leczenie i zapobieganie skutkom niedoborów witaminy B1 w organizmie, m.in. w następujących przypadkach: nieprawidłowym żywieniu ubogim w witaminę B1, karmieniu pozajelitowym, intensywnej diecie odchudzającej (głodowej) i hemodializie; przewlekłym alkoholizmie (alkohol blokuje wchłanianie witaminy B1) i w powikłaniach wynikających z przewlekłego alkoholizmu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na benfotiaminę, tiaminę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Skład

1 tabl. draż. zawiera 50 mg benfotiaminy. Preparat zawiera sacharozę, syrop glukozowy, hydroksystearynian makrogologlicerolu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Benfotiamina jest dobrze tolerowana. Preparat zawiera sacharozę, syrop glukozowy. Preparat nie powinien być stosowany u pacjentów z zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy oraz u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Preparat zawiera hydroksystearynian makrogologlicerolu. W związku z tym lek może powodować niestrawność i biegunkę. Preparat zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) w 1 tabletce, to znaczy uznaje się go za "wolny od sodu".

Ciąża i karmienie piersią

Preparat może być stosowany w okresie ciąży i laktacji w przypadku zdecydowanej konieczności i wyłącznie na zlecenie lekarza.

Działania niepożądane

W pojedynczych przypadkach może wystąpić wysypka, prawdopodobnie jako reakcja nadwrażliwości.

Kod EAN

5909990861422

Przydatne wpisy związane z Benfogamma, tabletki uzupełniające niedobry witaminy B w organizmie, 100 szt.

Niedokrwistość (anemia) syderoblastyczna – przyczyny, objawy, leczenie
niedokrwistość
Niedokrwistość (anemia) syderoblastyczna – przyczyny, objawy, leczenie

Anemia syderoblastyczna to rzadka choroba, która nie wynika z niedoboru żelaza lecz z nieprawidłowej syntezy głównego składnika hemoglobiny – hemu. Objawy niedokrwistości syderoblastycznej mogą jednak przypominać symptomy anemii z niedoboru żelaza, szczególnie w początkowym stadium choroby. Jakie mogą być przyczyny anemii syderoblastycznej? Jak wygląda jej diagnostyka i rozpoznanie? Dowiedz się też, czy choroba ta jest uleczalna i jakie jest rokowanie.

Niedokrwistość (anemia) megaloblastyczna – przyczyny, objawy, leczenie
anemia

Niedokrwistość jest stanem patologicznym, wynikającym z dysproporcji pomiędzy zapotrzebowaniem tkanek na tlen, a zdolnościami i możliwościami krwinek czerwonych do jego dostarczenia. Najczęściej występującą formą anemii jest schorzenie wynikające z niedoboru żelaza. Zdarza się jednak, że niedokrwistość ma związek z brakiem w organizmie odpowiedniej ilości witaminy B12 i/lub kwasu foliowego, mowa wówczas o anemii megaloblastycznej (makrocytarnej). Jakie są przyczyny tego rodzaju niedokrwistości i jak wygląda leczenie schorzenia? 

Cyjanokobalamina czy metylokobalamina? Która najlepsza?
witamina b12

Kobalamina (witamina B12) odpowiada za szereg procesów metabolicznych, wspiera funkcjonowanie układu nerwowego, odpornościowego oraz syntezę czerwonych krwinek. Jej rola w organizmie jest bardzo istotna, a niedobory bywają niebezpieczne dla zdrowia. Dostępne na rynku preparaty z witaminą B12 zawierają jej różne postaci chemiczne. Która forma witaminy B12 jest lepiej przyswajalna - cyjanokobalamina czy metylokobalamina? Którą lepiej stosować długotrwale? Jaką postać witaminy B12 wybrać?

Witamina B12: jakie są jej właściwości? Skutki niedoboru i nadmiaru witaminy B12
witamina b12

Witamina B12 jest niezbędna dla utrzymania zdrowia układu nerwowego i krwionośnego. Nie są to jedyne funkcje witaminy B12. Na co jeszcze wpływa ten związek? Czym objawia się jego niedobór, a czym grozi długotrwałe przyjmowanie bardzo wysokich dawek kobalaminy? Kiedy zażywać witaminę B12 – rano czy wieczorem?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety