Asmag B , tabletki na uzupełnienie niedoboru magnezu, 50 szt.

Produkt dostępny
11,25 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Połączenie dobrze przyswajalnej soli magnezu z witaminą B6, która dodatkowo zwiększa biodostępność magnezu. Magnez jest aktywatorem wielu enzymów. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mięśni (w tym mięśnia sercowego), układu nerwowego (m.in. stymuluje czynność mózgu, usprawnia pamięć i zdolność koncentracji); ponadto wywiera działanie immunostymulujące, a także działa uspokajająco.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 3 tabl. 4 razy na dobę. Dzieci: 1 tabl. 2-3 razy na dobę. Sposób podania. Lek przyjmować po posiłku, popijając wodą.

Wskazania

Niedobór magnezu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na wodoroasparaginian magnezu czterowodny, chlorowodorek pirydoksyny, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Hipermagnezemia. Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny < 30 ml/min). Antybiotykoterapia. Biegunka. Zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok). Bradykardia. Myasthenia gravis.

Skład

1 tabl. zawiera 300 mg wodoroasparaginianu magnezu czterowodnego (20 mg Mg) i 0,25 mg chlorowodorku pirydoksyny (witamina B6). Preparat zawiera laktozę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Preparatu nie należy stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. Lek podawany w dawce większej niż zalecana może działać przeczyszczająco. Preparat nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa) lub zespołem złego wchłaniania glukozy i galaktozy.

Ciąża i karmienie piersią

W zalecanych dawkach preparat może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie innych leków

Podawanie preparatu jednocześnie z antybiotykami z grupy tetracyklin, doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi pochodnymi hydroksykumaryny, a także preparatami zawierającymi fosforany, związki wapnia i żelaza, prowadzi do wzajemnego zmniejszania wchłaniania z przewodu pokarmowego.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Nie zgłaszano przy zalecanym dawkowaniu. Większe dawki mogą powodować wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych (nudności, wymioty, bieguka).

Adres producenta/dystrybutora

ul. Święty Wojciech 29 61-749 Poznań

Kod EAN

5909990750016

Przydatne wpisy związane z Asmag B , tabletki na uzupełnienie niedoboru magnezu, 50 szt.

Niedokrwistość (anemia) syderoblastyczna – przyczyny, objawy, leczenie
niedokrwistość
Niedokrwistość (anemia) syderoblastyczna – przyczyny, objawy, leczenie

Anemia syderoblastyczna to rzadka choroba, która nie wynika z niedoboru żelaza lecz z nieprawidłowej syntezy głównego składnika hemoglobiny – hemu. Objawy niedokrwistości syderoblastycznej mogą jednak przypominać symptomy anemii z niedoboru żelaza, szczególnie w początkowym stadium choroby. Jakie mogą być przyczyny anemii syderoblastycznej? Jak wygląda jej diagnostyka i rozpoznanie? Dowiedz się też, czy choroba ta jest uleczalna i jakie jest rokowanie.

Niedokrwistość (anemia) megaloblastyczna – przyczyny, objawy, leczenie
anemia

Niedokrwistość jest stanem patologicznym, wynikającym z dysproporcji pomiędzy zapotrzebowaniem tkanek na tlen, a zdolnościami i możliwościami krwinek czerwonych do jego dostarczenia. Najczęściej występującą formą anemii jest schorzenie wynikające z niedoboru żelaza. Zdarza się jednak, że niedokrwistość ma związek z brakiem w organizmie odpowiedniej ilości witaminy B12 i/lub kwasu foliowego, mowa wówczas o anemii megaloblastycznej (makrocytarnej). Jakie są przyczyny tego rodzaju niedokrwistości i jak wygląda leczenie schorzenia? 

Cyjanokobalamina czy metylokobalamina? Która najlepsza?
witamina b12

Kobalamina (witamina B12) odpowiada za szereg procesów metabolicznych, wspiera funkcjonowanie układu nerwowego, odpornościowego oraz syntezę czerwonych krwinek. Jej rola w organizmie jest bardzo istotna, a niedobory bywają niebezpieczne dla zdrowia. Dostępne na rynku preparaty z witaminą B12 zawierają jej różne postaci chemiczne. Która forma witaminy B12 jest lepiej przyswajalna - cyjanokobalamina czy metylokobalamina? Którą lepiej stosować długotrwale? Jaką postać witaminy B12 wybrać?

Witamina B12: jakie są jej właściwości? Skutki niedoboru i nadmiaru witaminy B12
witamina b12

Witamina B12 jest niezbędna dla utrzymania zdrowia układu nerwowego i krwionośnego. Nie są to jedyne funkcje witaminy B12. Na co jeszcze wpływa ten związek? Czym objawia się jego niedobór, a czym grozi długotrwałe przyjmowanie bardzo wysokich dawek kobalaminy? Kiedy zażywać witaminę B12 – rano czy wieczorem?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety