Filomag B6 , tabletki na niedobór magnezu i/lub witaminy B6, 50 szt.

Produkt dostępny
10,54 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat magnezu z dodatkiem witaminy B<sub>6</sub>. Magnez jest aktywatorem wielu enzymów, uczestniczy w wytwarzaniu, magazynowaniu i transporcie związków bogatoenergetycznych. Bierze udział w syntezie białek i kwasów nukleinowych oraz w metabolizmie tłuszczów. Jest niezbędny m.in. do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, krążenia oraz mięśni poprzecznie prążkowanych i gładkich. Pirydoksyna zwiększa o 20-40% wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, ułatwia transport do wnętrza komórek i utrzymuje właściwe stężenie wewnątrzkomórkowe. Zmniejsza także wydalanie magnezu w moczu. Dobowe zapotrzebowanie na magnez u dorosłego człowieka wynosi 300-450 mg, a zalecane dobowe spożycie pirydoksyny wynosi od ok. 0,6 mg u dzieci do ok. 2 mg u młodzieży i dorosłych. Preparat wchłania się w przewodzie pokarmowym, a wydalany jest z moczem.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat - intensywne uzupełnianie stwierdzonego biochemicznie lub klinicznie niedoboru magnezu: 1-2 tabl. 2-3 razy na dobę, maksymalnie 6 tabl. na dobę; profilaktyka niedoboru magnezu i witaminy B<sub>6</sub>: 1-2 tabl. 2 razy na dobę, maksymalnie 4 tabl. na dobę. Dzieci 4-12 lat - niedobory magnezu: 1-2 tabl. 2 razy na dobę, maksymalnie 4 tabl. na dobę. Uwaga: przyjmuje się, że całkowite dzienne zapotrzebowanie organizmu na magnez nie przekracza 5 mg/kg masy ciała.

Wskazania

Stwierdzony niedobór magnezu i (lub) witaminy B<sub>6</sub>. Objawy czynnościowego niedoboru magnezu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Hipermagnezemia. Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min). Zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok). Bradykardia. Miastenia.

Skład

1 tabl. zawiera 600 mg wodoroasparaginianu magnezu (co odpowiada 40 mg jonów Mg) i 5 mg chlorowodorku pirydoksyny (witaminy B<sub>6</sub>). Lek zawiera sacharozę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Leku nie stosować u pacjentów z nietolerancją fruktozy, niedoborem sacharazy-izomaltazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Ciąża i karmienie piersią

Brak danych. Nie występowały zaburzenia podczas stosowania ilości zgodnych z zalecanym dziennym spożyciem (ok. 350 mg magnezu lub ok. 3 mg witaminy B<sub>6</sub> dziennie). Jednak narażenie na duże dawki może wywołać u noworodka zespół zależności od pirydoksyny.

Stosowanie innych leków

Leku nie należy stosować jednocześnie z fosforanami i związkami wapnia, gdyż zmniejszają wchłanianie magnezu. Sole magnezu zmniejszają wchłanianie tetracyklin - należy zachować co najmniej 3 h przerwy pomiędzy podaniem obu leków. Ponadto magnez zmniejsza wchłanianie związków żelaza, fluoru, fluorochinolonów oraz doustnych leków przeciwzakrzepowych (pochodnych kumaryny). Witamina B<sub>6</sub> zmniejsza skuteczność preparatów lewodopy bez inhibitora obwodowej dekarboksylazy.

Działania niepożądane

Niezbyt często: nudności i biegunki, które zwykle ustępują samoistnie. Rzadko: zaczerwienienie skóry, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego, osłabienie mięśniowe. Bardzo rzadko: bezsenność.

Kod EAN

5909990460113

Przydatne wpisy związane z Filomag B6 , tabletki na niedobór magnezu i/lub witaminy B6, 50 szt.

Niedokrwistość (anemia) syderoblastyczna – przyczyny, objawy, leczenie
niedokrwistość
Niedokrwistość (anemia) syderoblastyczna – przyczyny, objawy, leczenie

Anemia syderoblastyczna to rzadka choroba, która nie wynika z niedoboru żelaza lecz z nieprawidłowej syntezy głównego składnika hemoglobiny – hemu. Objawy niedokrwistości syderoblastycznej mogą jednak przypominać symptomy anemii z niedoboru żelaza, szczególnie w początkowym stadium choroby. Jakie mogą być przyczyny anemii syderoblastycznej? Jak wygląda jej diagnostyka i rozpoznanie? Dowiedz się też, czy choroba ta jest uleczalna i jakie jest rokowanie.

Niedokrwistość (anemia) megaloblastyczna – przyczyny, objawy, leczenie
anemia

Niedokrwistość jest stanem patologicznym, wynikającym z dysproporcji pomiędzy zapotrzebowaniem tkanek na tlen, a zdolnościami i możliwościami krwinek czerwonych do jego dostarczenia. Najczęściej występującą formą anemii jest schorzenie wynikające z niedoboru żelaza. Zdarza się jednak, że niedokrwistość ma związek z brakiem w organizmie odpowiedniej ilości witaminy B12 i/lub kwasu foliowego, mowa wówczas o anemii megaloblastycznej (makrocytarnej). Jakie są przyczyny tego rodzaju niedokrwistości i jak wygląda leczenie schorzenia? 

Cyjanokobalamina czy metylokobalamina? Która najlepsza?
witamina b12

Kobalamina (witamina B12) odpowiada za szereg procesów metabolicznych, wspiera funkcjonowanie układu nerwowego, odpornościowego oraz syntezę czerwonych krwinek. Jej rola w organizmie jest bardzo istotna, a niedobory bywają niebezpieczne dla zdrowia. Dostępne na rynku preparaty z witaminą B12 zawierają jej różne postaci chemiczne. Która forma witaminy B12 jest lepiej przyswajalna - cyjanokobalamina czy metylokobalamina? Którą lepiej stosować długotrwale? Jaką postać witaminy B12 wybrać?

Witamina B12: jakie są jej właściwości? Skutki niedoboru i nadmiaru witaminy B12
witamina b12

Witamina B12 jest niezbędna dla utrzymania zdrowia układu nerwowego i krwionośnego. Nie są to jedyne funkcje witaminy B12. Na co jeszcze wpływa ten związek? Czym objawia się jego niedobór, a czym grozi długotrwałe przyjmowanie bardzo wysokich dawek kobalaminy? Kiedy zażywać witaminę B12 – rano czy wieczorem?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety