Strepsils, pastylki twarde na stany zapalne jamy ustnej i gardła pomarańczowe z witaminą C, 24 szt.

Produkt dostępny
22,94 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol są środkami antyseptycznymi o właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwwirusowych.

Obie te substancje również odwracalnie blokują kanały jonowe indukowane depolaryzacją, w sposób zbliżony do środków miejscowo znieczulających.

Przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze działanie pastylek wykazano podczas badań in vitro oraz in vivo. Obserwowane in vitro działanie przeciwwirusowe w stosunku do wirusów otoczkowych zostało również wykazane dla pastylek po kontakcie trwającym 1 minutę. Długi okres powszechnego stosowania pastylek nie pokazuje jakiegokolwiek zmniejszenia aktywności względem patogennych wirusów, sugerując tym brak powstawania oporności.

Działanie przeciwbólowe leku, powodujące zmniejszenie bólu gardła i trudności z przełykaniem, wykazano podczas badań klinicznych; początek działania obserwowano po upływie 5 minut, a czas trwania działania wynosił do 2h. Podczas leczenia trwającego do 3 dni wykazano znacząco większe złagodzenie bólu gardła niż w przypadku pastylek niezawierających substancji leczniczych.

Pastylki pomarańczowe z witaminą C zawierają witaminę C (kwas askorbowy i sodu askorbinian), której niedobory mogą wystąpić w czasie infekcji.

Dawkowanie

Doustnie.

Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1 pastylkę ssać powoli co 2-3 h; nie stosować dawki większej niż 8 pastylek na dobę.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów, nie dłużej niż 3 dni.

Szczególne grupy pacjentów.

Nie ma konieczności zmniejszenia dawki u osób w wieku podeszłym. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Wskazania

Objawowe leczenie stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Skład

1 pastylka twarda zawiera 0,6 mg amylometakrezolu i 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego. Ponadto pastylki pomarańczowe z witaminą C zawierają sacharozę, glukozę, żółcień pomarańczową i czerwień koszenilową.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Lek nie jest zalecany do stosowania u małych dzieci (ryzyko przypadkowego zakrztuszenia się).

Pastylki pomarańczowe z witaminą C zawierają glukozę (1 g) i sacharozę (1,4 g) - leku nie należy stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy; należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą; ponadto pastylki zawierają żółcień pomarańczową i czerwień koszenilową, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Ciąża i karmienie piersią

Należy zachować ostrożność w ciąży i podczas karmienia piersią (nie określono bezpieczeństwa).

Działania niepożądane

Wykaz poniższych zdarzeń niepożądanych zawiera te, które występowały podczas leczenia alkoholem 2,4-dichlorobenzylowym i amylometakrezolem w dawkach dostępnych bez recepty, przez krótki czas.

Podczas leczenia chorób przewlekłych mogą wystąpić dodatkowe zdarzenia niepożądane. Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości, ból brzucha, nudności, dyskomfort w jamie ustnej, bolesność języka, wysypka.

Adres producenta/dystrybutora

Mokotów Nova, ul. Wołoska 22 02-675 Warsaw Poland

Kod EAN

5909990192328

Przydatne wpisy związane z Strepsils, pastylki twarde na stany zapalne jamy ustnej i gardła pomarańczowe z witaminą C, 24 szt.

Bostonka u dzieci
przeziębienie
Bostonka u dzieci

Bostonka u dzieci, znana również jako choroba bostońska lub wirusowa choroba rąk, stóp i jamy ustnej, jest powszechną infekcją, którą wywołują wirusy (najczęściej Coxsackie A16 i Enterovirus 71). Wysypka bostońska u dzieci stanowi problem w żłobkach i przedszkolach, ponieważ wśród dzieci zakażenie szybko się rozprzestrzenia. Jak leczyć bostonkę u dzieci? Jak jej zapobiegać i nie dopuścić do rozwoju powikłań.

Ropień okołomigdałkowy - przyczyny objawy i leczenie nacieku
migdałki

Ropień okołomigdałkowy najczęściej powstaje jako powikłanie po anginie bakteryjnej. Jego leczenie wymaga dożylnej antybiotykoterapii, a często również interwencji chirurgicznej. Pozostawienie zmiany bez odpowiedniego postępowania może doprowadzić do zablokowania dróg oddechowych i innych poważnych komplikacji zdrowotnych. Jak nie dopuścić do rozwoju ropnia? Czy ropień okołomigdałkowy jest zakaźny? Czy może nawracać?

Kamienie migdałkowe – objawy, przyczyny, leczenie
migdałki

Kamienie na migdałkach mogą powodować ból gardła, nieprzyjemny zapach z ust, przewlekły kaszel i uczucie ciała obcego w gardle. Co na kamienie migdałkowe stosować? Jak wyleczyć kamienie na migdałkach i zapobiegać ich nawracaniu? Czy zmiany te są groźne i czy można się nimi zarazić?

Usuwanie migdałków – na czym polega i kiedy się wykonuje ten zabieg?
migdałki

Usuwanie migdałków to częsty zabieg laryngologiczny wykonywany głównie w populacji pediatrycznej. Jak wygląda zabieg usunięcia migdałków u dzieci? Kiedy rozważa się przeprowadzenie zabiegu? Z artykułu dowiesz się też, w u których pacjentów uzyskuje się najlepsze efekty zabiegu i ile trwa powrót do pełnej aktywności po usunięciu migdałków.

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety