Boldaloin, tabletki na niestrawność, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, 30 szt.

Produkt dostępny
16,14 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat działa rozkurczająco na mięśnie gładkie dróg żółciowych. Pobudza czynności wydzielnicze wątroby i żołądka. Pobudza motorykę przewodu pokarmowego oraz działa łagodnie przeczyszczająco.

Dawkowanie

Doustnie. Jako preparat żółciopędny i pobudzający wydzielanie soków żołądkowych: dorośli 1 tabl. 3 razy na dobę, młodzież powyżej 12 lat i osoby w podeszłym wieku: 1-2 tabl. na dobę. Jako łagodny środek regulujący wypróżnienia: 1-3 tabl. jednorazowo, wieczorem.

Wskazania

Tradycyjnie w niestrawności z uczuciem pełności w jamie brzusznej, zaburzeniach wydzielania żółci i soku żołądkowego, w lekkich skurczowych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych, w regulacji częstości wypróżnień (w łagodnych zaparciach związanych ze zmianą diety, miejsca pobytu). Preparat jest wskazany do stosowania u młodzieży powyżej 12 lat, dorosłych i osób w podeszłym wieku.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Marskość wątroby, niedrożność dróg żółciowych i przewodu pokarmowego, zwężenie przewodu pokarmowego, atonia jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, choroby zapalne jelita grubego (np. choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy), niewydolność nerek, ból brzucha o nieznanej etiologii, biegunka, zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej.

Skład

1 tabl. zawiera 1 mg boldyny i 23,6 mg wyciągu suchego z alony; zawartość antrazwiązków w przeliczeniu na aloinę 3,6 - 4,4 mg.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować w skojarzeniu z lekami moczopędnymi. W przypadku kamicy żółciowej lek stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ze względu na możliwość osłabienia perystaltyki jelit przy długotrwałym stosowaniu, nie zaleca się stosowania leku bez porady lekarskiej dłużej niż 7-10 dni. Unikać stosowania w czasie miesiączki. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy – galaktozy lub niedoborem sacharazy – izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu.

Ciąża i karmienie piersią

Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Donoszono o działaniu poronnym i teratogennym bardzo wysokich dawek boldyny i wyciągu etanolowego z liści boldo u szczurów, dlatego nie zaleca się stosowania podczas ciąży. Niewielkie ilości aktywnych metabolitów wyciągu z aloesu przechodzą do mleka matki.

Stosowanie innych leków

W dużych dawkach w skojarzeniu z lekami moczopędnymi, adrenokortykosteroidami i korzeniem lukrecji potencjalnie może powodować hipokaliemię. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania z lekami przeciwarytmicznymi oraz lekami przeczyszczającymi.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Rzadko: zmiana zabarwienia moczu. Bardzo rzadko: wymioty, biegunka, hipokaliemia, kolka żółciowa oraz reakcje alergiczne.

Adres producenta/dystrybutora

ul. św. Mikołaja 65/68 50-951 Wrocław

Kod EAN

5909990006618
Inne z tej kategorii

Przydatne wpisy związane z Boldaloin, tabletki na niestrawność, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, 30 szt.

Anemia w ciąży – czym grozi u ciężarnej?
żelazo
Anemia w ciąży – czym grozi u ciężarnej?

Anemia w ciąży w krajach uprzemysłowionych dotyczy nawet 30-50% kobiet. Stwarza ona zagrożenie dla przebiegu ciąży, a także może nieść negatywne konsekwencje dla rozwoju dziecka. Jakie są objawy anemii w ciąży? Co może prowadzić do jej rozwoju? Kiedy rozpoznawana jest niedokrwistość w ciąży?

Niskie ciśnienie w ciąży
ciśnienie

Niskie ciśnienie w ciąży i wysoki puls najczęściej nie wiążą się z zagrożeniem dla zdrowia mamy i dziecka. Często jednak budzą niepokój i lęk u kobiet spodziewających się potomstwa. Kiedy mówimy o niskim ciśnieniu w ciąży? W jakich sytuacjach niskie ciśnienie i wysoki puls wymagają udzielenia pomocy medycznej?

Wysokie ciśnienie w ciąży – objawy, przyczyny i leczenie
ciśnienie

Nadciśnienie a ciąża – choć nadciśnienie w ciąży zazwyczaj przebiega bezobjawowo, może ono powodować poważne komplikacje, zagrażające zdrowiu oraz życiu zarówno dziecka, jak i matki. Jakie są przyczyny wysokiego ciśnienia w ciąży? Które kobiety są w większym stopniu narażone na wystąpienie nadciśnienia w okresie ciąży?

Jakie leki przeciwbólowe stosować w ciąży, a jakie podczas karmienia piersią?
Ból w ciąży

Wiele kobiet obawia się stosowania leków przeciwbólowych w ciąży oraz podczas karmienia, w obawie o niekorzystny wpływ na zdrowie dziecka. Jakie tabletki przeciwbólowe w ciąży są uważane za bezpieczne, a które są przeciwwskazane? Jakie tabletki przeciwbólowe stosować przy karmieniu piersią i o czym pamiętać, aby stężenie leku w pokarmie było możliwie jak najniższe?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety