Maxipulmon, syrop, butelka 120 ml

Produkt dostępny
13,10 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Nieopioidowy lek przeciwkaszlowy, który uważany jest za lek o działaniu ośrodkowym, ale nie jest znany jego dokładny mechanizm działania. Lek wykazuje nieswoiste działanie przeciwcholinergiczne oraz rozszerzające oskrzela, co ułatwia oddychanie. Nie powoduje uzależnienia ani przyzwyczajenia. Cytrynian butamiratu jest dobrze i szybko wchłaniany, a następnie całkowicie hydrolizowany do kwasu fenylo-2-masłowego i dietyloaminoetoksyetanolu. Kwas fenylo-2-masłowy jest w dalszym etapie częściowo metabolizowany w wyniku hydroksylacji. Metabolity kwasowe są wydalane z moczem w postaci sprzężonej z kwasem glukuronowym. Średni T0,5 butamiratu wynosi  1,48-1,93 h, kwasu fenylo-2-masłowego - ok. 23,26-24,42 h, dietyloaminoetoksyetanolu - ok. 2,72-2,90 h.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci 3-6 lat: 2,5 ml 3 razy na dobę; dzieci 6-12 lat: 5 ml 3 razy na dobę; młodzież >12 lat: 7,5 ml 3 razy na dobę; dorośli: 7,5 ml 4 razy na dobę. Leku nie należy stosować u dzieci w wieku <3 lat. Maksymalny czas trwania leczenia bez zalecenia lekarza wynosi 1 tydzień.

Wskazania

Objawowe leczenie nieproduktywnego (suchego) kaszlu różnego pochodzenia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na butamirat lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. I trymestr ciąży.

Skład

1 ml syropu zawiera 3 mg cytrynianu butamiratu; syrop zawiera sorbitol, ciekły niekrystalizujący, sód, glikol propylenowy, kwas benzoesowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na działanie cytrynianu butamiratu powodujące hamowanie odruchu kaszlu, należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych, ponieważ może to prowadzić do zalegania śluzu w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych. Jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni, należy zweryfikować diagnozę. Ze względu na zawartość sorbitolu 406 mg/ml, pacjenci z dziedziczną nietolerancją fruktozy nie mogą przyjmować tego leku, może on powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Ze względu na zawartość kwasu benzoesowego 0,58 mg/ml, lek może powodować miejscowe podrażnienie. 1 ml syropu zawiera 6,21 mg sodu, co odpowiada 0,3% zalecanej przez WHO maksymalnej 2 g dobowej dawki sodu u osób dorosłych. Preparat zawiera 2,18 mg glikolu propylenowego w 1 ml syropu.

Ciąża i karmienie piersią

Stosowanie w I trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Unikać stosowania w II i III trymestrze ciąży. Lek nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią

Stosowanie innych leków

Ze względu na hamowanie odruchu kaszlu przez cytrynian butamiratu należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek może w rzadkich przypadkach wywoływać senność, dlatego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub wykonywania innych czynności wymagających wzmożonej uwagi (np. obsługiwania maszyn); dzieci stosujące lek powinny unikać jazdy na rowerze i hulajnodze.

Działania niepożądane

Rzadko: senność, nudności, biegunka, pokrzywka.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Partyzancka 133/151 95-200 Pabianice

Kod EAN

5909991352424

Przydatne wpisy związane z Maxipulmon, syrop, butelka 120 ml

Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry
Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie

Krztusiec to bakteryjna choroba zakaźna, która u dorosłych ma zazwyczaj łagodniejszy przebieg niż u dzieci. Z tego powodu, często nie jest szybko rozpoznawana. Nieleczony krztusiec u dorosłych stwarza zagrożenie zarażania tą chorobą wielu innych osób. Jak zatem rozpoznać koklusz? Czy badanie na krztusiec jest refundowane? Jak skutecznie zapobiegać wystąpieniu tej choroby?

Krztusiec u dzieci- objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry

Krztusiec u dzieci przebiega z napadowym kaszlem, po którym często pojawia się charakterystyczny dźwięk „piania”. U niemowląt może on prowadzić do wystąpienia bezdechu czy też sinicy. Jak przebiega koklusz u dzieci? Jak leczy się tę chorobę?

Inhalacja w ciąży – czy jest to bezpieczny sposób na przeziębienie dla przyszłej mamy?
inhalacje

Inhalacje, zarówno nebulizacja jak i popularna „parówka” to znane sposoby łagodzące katar, kaszel i ból gardła podczas przeziębienia. Czy inhalacje w ciąży to dobry pomysł? W jaki sposób i z użyciem jakich preparatów można je wykonywać, aby zabieg był bezpieczny dla mamy i dziecka?

Inhalacja niemowlaka – jak ją wykonać?
inhalacje

Inhalacja noworodka lub niemowlaka wymaga odpowiedniego przygotowania. Inhalacja może być skuteczną metodą leczenia, o ile dziecko w trakcie jej wykonywania jest spokojnie, przyjmuje odpowiednią pozycję i spokojnie oddycha. Jak w takim razie przygotować i wykonać inhalację, aby była ona efektywna? Ile soli fizjologicznej użyć do inhalacji i o czym pamiętać przeprowadzając inhalacje ze sterydem?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety