Senefol, tabletki na zaparcia o działaniu przeczyszczającym, 90 szt.

Produkt dostępny
16,72 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Jest to preparat w postaci tabletek o działaniu przeczyszczającym do stosowania w zaparciach. Związki czynne powstające z glikozydów antranoidowych zawartych sw liściach i owocach senesu wpływają na perystaltykę jelita grubego, hamują wchłanianie wody, co powoduje zmiękczenie mas kałowych i ułatwia wypróżnienie. 

Dawkowanie

Dzieci powyżej 12 lat, dorośli: 2-3 tabletki przed snem. Preparat należy popić dużą ilością wody.

Ze względu na zróżnicowaną wrażliwość osobniczą dawkowanie należy rozpocząć od najmniejszej dawki (1 tabl.), którą należy w razie potrzeby zwiększyć do ustalenia dawki skutecznej. Efekt przeczyszczający występuje po okresie od 8 do 12 godzin, w przypadku jego braku następną dawkę preparatu przyjąć po upływie 12 godzin.

Przyjmowanie leku do 2-3 razy w tygodniu jest zwykle wystarczające do uzyskania efektu terapeutycznego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w niedrożności i zwężeniu jelit, atonii, zapaleniu wyrostka robaczkowego, w zapalnych schorzeniach jelit, bólach brzucha niewiadomego pochodzenia, w stanie odwodnienia połączonym z utratą elektrolitów.

Skład

Sennae folium cum fructus 300 mg

Składniki pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemu dwutlenek koloidalny (E 551).

Jedna tabletka zawiera 7,5 mg antranoidów w przeliczeniu na sennozyd B.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przyjmowanie środków przeczyszczających w okresie dłuższym niż zalecany, może zaburzyć funkcjonowanie jelit oraz powodować uzależnienie. U pacjentów z zaburzeniami funkcji nerek istnieje ryzyko zaburzeń równowagi elektrolitowej.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie innych leków

Przewlekłe nadużywanie preparatu może prowadzić do hipokalemii, wówczas możliwe jest nasilenie działania równocześnie przyjmowanych glikozydów nasercowych, leków antyarytmicznych, leków wydłużających odcinek QT oraz leków przywracających rytm zatokowy. Równoczesne przyjmowanie preparatu z lekami wywołującymi hipokalemię np. leki moczopędne, sterydy kory nadnerczy, korzeń lukrecji, może pogłębić niedobór elektrolitów.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Nie znany wpływ.

Działania niepożądane

U osób nadwrażliwych na składniki preparatu mogą wystąpić reakcje uczuleniowe m.in. świąd, pokrzywka, wysypka. Mogą wystąpić dolegliwości skurczowe i bólowe brzucha.

Należy wówczas zredukować stosowane dawki. Długotrwałe przyjmowanie leku może spowodować ciemne zabarwienie śluzówki okrężnicy (pseudomelanosis coli), które zwykle ustępuje po zakończeniu przyjmowania preparatu. Możliwość zmiany zabarwienia moczu metabolitami (na kolor różowy lub czerwono-różowy, zależnie od pH), nie ma znaczenia klinicznego.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.

W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Lubichowska 176 b 83-200 Starogard Gdański, Polska

Kod EAN

5909990473236
Inne z tej kategorii

Przydatne wpisy związane z Senefol, tabletki na zaparcia o działaniu przeczyszczającym, 90 szt.

Niskie ciśnienie w ciąży
ciśnienie
Niskie ciśnienie w ciąży

Niskie ciśnienie w ciąży i wysoki puls najczęściej nie wiążą się z zagrożeniem dla zdrowia mamy i dziecka. Często jednak budzą niepokój i lęk u kobiet spodziewających się potomstwa. Kiedy mówimy o niskim ciśnieniu w ciąży? W jakich sytuacjach niskie ciśnienie i wysoki puls wymagają udzielenia pomocy medycznej?

Wysokie ciśnienie w ciąży – objawy, przyczyny i leczenie
ciśnienie

Nadciśnienie a ciąża – choć nadciśnienie w ciąży zazwyczaj przebiega bezobjawowo, może ono powodować poważne komplikacje, zagrażające zdrowiu oraz życiu zarówno dziecka, jak i matki. Jakie są przyczyny wysokiego ciśnienia w ciąży? Które kobiety są w większym stopniu narażone na wystąpienie nadciśnienia w okresie ciąży?

Jakie leki przeciwbólowe stosować w ciąży, a jakie podczas karmienia piersią?
Ból w ciąży

Wiele kobiet obawia się stosowania leków przeciwbólowych w ciąży oraz podczas karmienia, w obawie o niekorzystny wpływ na zdrowie dziecka. Jakie tabletki przeciwbólowe w ciąży są uważane za bezpieczne, a które są przeciwwskazane? Jakie tabletki przeciwbólowe stosować przy karmieniu piersią i o czym pamiętać, aby stężenie leku w pokarmie było możliwie jak najniższe?

Dieta w ciąży i podczas karmienia piersią – porady dotyczące zdrowego stylu życia dla mam
dieta w ciąży

Zdrowy sposób odżywiania wpływa na przebieg ciąży, rozwój dziecka i stan zdrowia przyszłej mamy. Które składniki odżywcze są szczególnie istotne w okresie starania się o potomstwo? Czego unikać będąc w ciąży? Czy zalecana jest obecnie specjalna dieta dla mamy karmiącej?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety