Taninal, tabletki na biegunkę i zatrucie pokarmowe, 20 szt.

Produkt dostępny
11,97 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat działa przeciwbiegunkowo i bakteriostatycznie. Po podaniu doustnym tanina uwalniana jest w środowisku jelita cienkiego pod wpływem enzymu trawiennego pankreatyny. Uwolnione garbniki działają miejscowo w obrębie przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabl. 3 razy na dobę. Dzieci powyżej 4 lat i młodzież do 18 lat: 1/2-1 tabl. 2-3 razy na dobę. Sposób podania. Tabletkę po zażyciu popić wodą, przyjmować między posiłkami, do czasu ustąpienia objawów.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w biegunkach i zatruciach pokarmowych. Preparat przeznaczony dla dzieci powyżej 4 lat, młodzieży i dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na białczan taniny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 4 lat.

Skład

1 tabl. zawiera 500 mg białczanu taniny.

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak badań klinicznych, w ciąży i okresie karmienia piersią stosować tylko wtedy, gdy korzyści dla matki przewyższają nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu lub karmionego dziecka.

Stosowanie innych leków

Nie należy stosować preparatu równocześnie z innymi lekami. Pomiędzy przyjęciem preparatu i innych leków powinno upłynąć co najmniej 2 godziny.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Rzadko: nudności, wymioty.

Adres producenta/dystrybutora

ul. św. Mikołaja 65/68, 50-951 Wrocław, herbapol@herbapol.pl

Kod EAN

5909990070510

Przydatne wpisy związane z Taninal, tabletki na biegunkę i zatrucie pokarmowe, 20 szt.

Grypa żołądkowa – objawy i leczenie jelitówki
jelitówka
Grypa żołądkowa – objawy i leczenie jelitówki

Grypa żołądkowa niezwykle łatwo rozprzestrzenia się wśród ludzi. Do wywołania infekcji wystarczy kontakt z kilkunastoma cząstkami wirusa. Ile trwa jelitówka i jak się objawia? Co na jelitówkę warto stosować i które preparaty są kluczowym elementem leczenia ostrej biegunki wirusowej?

Jelitówka u dzieci – objawy i leczenie grypy żołądkowej u dzieci
jelitówka

Grypa żołądkowa u dzieci jest niebezpieczna z uwagi na ryzyko odwodnienia ich organizmu. U dzieci dochodzi do niego znacznie szybciej niż u osób dorosłych. Jak leczyć jelitówkę u dzieci, aby zapobiegać odwodnieniu? Co podawać małemu pacjentowi do jedzenia i czy wskazane jest ograniczenie posiłków?

Jelitówka w ciąży – czy jest groźna? Doradzamy jak ją leczyć
grypa

Problemy żołądkowe w ciąży przytrafiają się stosunkowo często. Biegunka i ból brzucha to objawy, które u przyszłej mamy wzbudzają zwykle niepokój. Czy jelitówka jest niebezpieczna w ciąży? Kiedy problem wymaga interwencji lekarskiej. Jakie leki, pomocne w przypadku grypy żołądkowej, są bezpieczne dla ciężarnej?

Zatrucie pokarmowe u dorosłych – jak sobie z nim poradzić?
zatrucia

Zatrucie pokarmowe u dorosłych zdarza się często. W większości przypadków ma ono łagodny przebieg i ustępuje w ciągu kilku dni. Jak radzić sobie z zatruciem pokarmowym? Czy konieczne jest stosowanie specjalnej diety? Co można jeść po zatruciu?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety