RANBAXY

Lacidar, tabletki ze składnikami uzupełniającymi dietę w bakterie kwasu mlekowego przy antybiotykoterapii, 20 szt.

Produkt dostępny
12,77 zł
Suplement diety zawierający bakterie kwasu mlekowego, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego składu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych. Preparat wspomaga procesy trawienne, poprawia tolerancję laktozy i stymuluje układ odpornościowy. Błonnik jest prebiotykiem, który stymuluje wzrost bakterii kwasu mlekowego.
Opis produktu

Typ produktu

SUPLEMENT DIETY

O produkcie

Suplement diety. Synbiotyk zawierający liofilizowane kultury bakterii 3 szczepów: Lactobacillus acidophilus LA02, Lactobacillus paracasei LPCOO oraz Lactobacillus rhamnosus LR06, skutecznie kolonizuje przewód pokarmowy, pomagając uzupełnić i wzbogacić mikroflorę jelitową w bakterie.  Ze względu na dobrą przeżywalność zawartych bakterii w przewodzie pokarmowym, preparat jest szczególnie zalecany w celu uzupełniania flory bakteryjnej jelit w trakcie i po antybiotykoterapii. Błonnik z akacji jest pożywką dla żywych kultur bakterii kwasu mlekowego zawartych w preparacie, umożliwia ich szybsze namnażanie w przewodzie pokarmowym. Jest bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie i jest dobrze tolerowany przez układ pokarmowy. Takie połączenie składników ułatwia bakteriom zasiedlanie jelit i wydłuża czas ich przeżycia.

Zalecane dzienne spożycie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 3 lat: 1-2 tabl. dziennie, podczas posiłku, popijając zimną lub letnią wodą. Nie popijać gorącymi napojami. Po zakończeniu antybiotykoterapii zaleca się kontynuowanie suplementacji preparatem przez kolejne dni. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Zastosowanie

Uzupełnianie mikroflory jelitowej u dzieci powyżej 3. rż. i dorosłych. Do stosowania w celu uzupełnienia diety w trakcie i po zakończeniu antybiotykoterapii, w biegunkach o różnej etiologii, przy zmianie diety oraz w innych sytuacjach wymagających suplementacji mikroflory jelitowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Składniki

1 tabl. zawiera 0,5 x 109 CFU liofilizatu Lactobacillus acidophilus, 0,5 x 109 CFU liofilizatu Lactobacillus rhamnosus, 0,5 x 109 CFU liofilizatu Lactobacillus paracasei i 50 mg błonnika z akacji. Nie zawiera glutenu, białka mleka krowiego, laktozy i sacharozy. CFU - jednostka tworząca kolonię.

Ważne informacje

Pamiętaj, że suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zróżnicowany sposób żywienia i prawidłowy tryb życia ma bowiem kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu. Nie należy go również stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik.

Preparat przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Kod EAN

5907670697033
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX
Opinie klientów na temat produktu Lacidar, tabletki ze składnikami uzupełniającymi dietę w bakterie kwasu mlekowego przy antybiotykoterapii, 20 szt.
Ten produkt nie posiada jeszcze żadnych opinii.
Oceń ten produkt jako pierwszy.
Lacidar, tabletki ze składnikami uzupełniającymi dietę w bakterie kwasu mlekowego przy antybiotykoterapii, 20 szt. tabletki ze składnikami uzupełniającymi dietę w bakterie kwasu mlekowego przy antybiotykoterapii, 20 szt.
Lacidar, tabletki ze składnikami uzupełniającymi dietę w bakterie kwasu mlekowego przy antybiotykoterapii, 20 szt.
tabletki ze składnikami uzupełniającymi dietę w bakterie kwasu mlekowego przy antybiotykoterapii, 20 szt.
12,77 zł
Twoja ocena

Przydatne wpisy związane z Lacidar, tabletki ze składnikami uzupełniającymi dietę w bakterie kwasu mlekowego przy antybiotykoterapii, 20 szt.

Probiotyki w ciąży i podczas karmienia - dlaczego są tak istotne?
probiotyki
Probiotyki w ciąży i podczas karmienia - dlaczego są tak istotne?

Probiotyk dopochwowy w ciąży działa szybciej niż probiotyk doustny. Zaletą preparatu doustnego jest natomiast jednoczesny wpływ na mikrobiotę jelit. Kiedy warto stosować probiotyki w ciąży? Jakie probiotyki ginekologiczne wybrać? W jakich sytuacjach warto sięgnąć po probiotyk podczas laktacji?

Jak wybrać najlepszy probiotyk?
probiotyki

Mnogość probiotyków może sprawiać problem podczas wyboru. Czym kierować się przy zakupie probiotyku? Jakie cechy powinien mieć dobry probiotyk? Czy probiotyki z wieloma szczepami są lepsze od tych, które zawierają pojedynczy szczep? I wreszcie, czy dobry probiotyk może być tani? 

prebiotyki i probiotyki
probiotyki

Probiotyki stanowią obecnie istotny składnik diety. Mają znaczenie dla zdrowia, wykorzystywane są w leczeniu i profilaktyce niektórych chorób. Wiele z nich posiada niespotykane właściwości. Dlatego tak wiele osób decyduje się na suplementacją probiotykami. Jak się okazuje powodów, aby przyjmować probiotyk jest naprawdę dużo. Dodatkowo rozmawiając o probiotykach trudno ominąć kwestię prebiotyków oraz synbiotyków. Warto zatem wiedzieć czym należy się kierować wybierając preparat probiotyczny dla siebie i najbliższych. 

  Darmowa dostawa
  Wysyłamy w 24h
  w dni robocze
  Specjalistyczny transport
  Specjalistyczny
  transport