Magne B6 , tabletki na niedobory magnezu i witaminy B6, 60 szt.

Produkt dostępny
17,78 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Lek Magne B6 tabletki zawiera jony magnezowe oraz chlorowodorek pirydoksyny (witaminę B6). 

Lek uzupełnia niedobory magnezu i/lub witaminy B6 w organizmie. 

Magnez jest kationem niezbędnym do prawidłowego przebiegu wielu biochemicznych procesów  w ustroju. Jego biologiczna rola polega na aktywacji szeregu enzymów. Magnez odgrywa istotną rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego, wpływa na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej.  Magnez wchłania się tylko częściowo z przewodu pokarmowego, głównie w jelicie cienkim, przy czym wielkość wchłaniania magnezu zależy od jego zawartości w pokarmach. Niedobór magnezu może powodować zaburzenia w układzie mięśniowym i ośrodkowym układzie nerwowym. Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego o 20-40%. 

Dawkowanie

Dorośli: 

od 6 do 8 tabletek na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych, podczas posiłków. 

Stosowanie u dzieci i młodzieży 

Dzieci w wieku 6 lat lub starsze (o masie ciała około 20 kg): 

od 4 do 6 tabletek na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych, podczas posiłków. 


Wskazania

Produkt jest wskazany do stosowania w niedoborach magnezu, które mogą wystąpić w różnych sytuacjach fizjologicznych (na przykład niedostateczna podaż magnezu, po intensywnym wysiłku fizycznym albo w przypadku przewlekłego stresu lub braku snu) jak i patologicznych (np. wrodzony zespół zaburzeń wchłaniania).

Występowanie poniżej wymienionych objawów może wskazywać na niedobór magnezu:

  • nerwowość, drażliwość, wahania nastroju, łagodny lęk, niepokój, przejściowe uczucie zmęczenia, ospałość, zaburzenia snu w niewielkim nasileniu;
  • objawy lęku, takie jak kurcze przewodu pokarmowego lub kołatanie serca (bez zaburzeń serca);
  • kurcze mięśni, mrowienie, drganie powiek.

Uzupełnienie magnezu może złagodzić powyższe objawy.

W przypadku braku poprawy po miesiącu stosowania leku Magne B6, kontynuowanie leczenia nie jest zalecane.

Przeciwwskazania

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek  z pozostałych składników tego leku. 
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż  30 ml/min.) 
  • jeśli pacjent jednocześnie stosuje lewodopę. 

Skład

  • Substancjami  czynnymi leku są:  jony magnezu (w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego) 48 mg Mg2+  (1,97 mmol) pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6) 5 mg 
  • Substancje pomocnicze to: sacharoza, kaolin ciężki, guma arabska, karboksypolimetylen 934, talk, magnezu stearynian. 

Skład otoczki: guma arabska, sacharoza, tytanu dwutlenek, talk, wosk Carnauba. 


Wpływ na płodność

Badania nad witaminą B6 wykazują wpływ na płodność mężczyzn. Jednakże taki efekt obserwuje się tylko przy bardzo wysokich dawkach. Bezpieczeństwo Magne B6 jest bardzo wysokie ze względu na niską zawartość witaminy B6. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Magne B6 należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.  

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z umiarkowaną niewydolnością nerek ze względu na ryzyko wystąpienia wysokiego poziomu magnezu we krwi. 

W przypadku przyjmowania wysokich dawek leku przez długi czas mogą wystąpić problemy ze strony nerwów, takie jak uczucie mrowienia.

Lek do stosowania wyłącznie u osób dorosłych oraz dzieci w wieku 6 lat lub starszych 

Dostępne są inne postaci leku, odpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 6 lat. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się o poradę do lekarza lub farmaceuty. 



Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. 

Ciąża  

Lek może być stosowany w ciąży wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Kliniczne doświadczenia nie ujawniły szkodliwego działania magnezu. 

Karmienie piersią 

Decyzję o stosowaniu Magne B6 w czasie karmienia piersią i ustalenie dawki podejmuje lekarz. Magne B6 może być stosowany w czasie karmienia piersią przy zachowaniu terapeutycznych  dawek; zaleca się, aby kobiety karmiące piersią stosowały witaminę B6 w dawce maksymalnie 20 mg na dobę.  


Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. 

Należy unikać jednoczesnego stosowania produktów zawierających fosforany lub sole wapniowe, ponieważ związki te hamują wchłanianie magnezu z jelita cienkiego. 

W przypadku jednoczesnego doustnego stosowania antybiotyku z grupy tetracyklin i leku Magne B6  należy zachować 3-godzinny odstęp między ich przyjmowaniem.    

Leku Magne B6 nie należy stosować podczas leczenia lewodopą, gdyż pirydoksyna osłabia jej działanie. 

Antybiotyki z grupy chinolonów (takie jak cyprofloksacyna, lewofloksacyna) muszą być przyjmowane co najmniej 2 godziny przed podaniem leku  Magne B6 lub 6 godzin po jego podaniu. 


Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. 

Działania niepożądane

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): nadwrażliwość, biegunka, ból brzucha, reakcje skórne, w tym pokrzywka, świąd, wyprysk, rumień. 

Adres producenta/dystrybutora

ul. Bonifraterska 17 00-203 Warszawa

Kod EAN

5902502992744

Przydatne wpisy związane z Magne B6 , tabletki na niedobory magnezu i witaminy B6, 60 szt.

Niedokrwistość (anemia) syderoblastyczna – przyczyny, objawy, leczenie
niedokrwistość
Niedokrwistość (anemia) syderoblastyczna – przyczyny, objawy, leczenie

Anemia syderoblastyczna to rzadka choroba, która nie wynika z niedoboru żelaza lecz z nieprawidłowej syntezy głównego składnika hemoglobiny – hemu. Objawy niedokrwistości syderoblastycznej mogą jednak przypominać symptomy anemii z niedoboru żelaza, szczególnie w początkowym stadium choroby. Jakie mogą być przyczyny anemii syderoblastycznej? Jak wygląda jej diagnostyka i rozpoznanie? Dowiedz się też, czy choroba ta jest uleczalna i jakie jest rokowanie.

Niedokrwistość (anemia) megaloblastyczna – przyczyny, objawy, leczenie
anemia

Niedokrwistość jest stanem patologicznym, wynikającym z dysproporcji pomiędzy zapotrzebowaniem tkanek na tlen, a zdolnościami i możliwościami krwinek czerwonych do jego dostarczenia. Najczęściej występującą formą anemii jest schorzenie wynikające z niedoboru żelaza. Zdarza się jednak, że niedokrwistość ma związek z brakiem w organizmie odpowiedniej ilości witaminy B12 i/lub kwasu foliowego, mowa wówczas o anemii megaloblastycznej (makrocytarnej). Jakie są przyczyny tego rodzaju niedokrwistości i jak wygląda leczenie schorzenia? 

Cyjanokobalamina czy metylokobalamina? Która najlepsza?
witamina b12

Kobalamina (witamina B12) odpowiada za szereg procesów metabolicznych, wspiera funkcjonowanie układu nerwowego, odpornościowego oraz syntezę czerwonych krwinek. Jej rola w organizmie jest bardzo istotna, a niedobory bywają niebezpieczne dla zdrowia. Dostępne na rynku preparaty z witaminą B12 zawierają jej różne postaci chemiczne. Która forma witaminy B12 jest lepiej przyswajalna - cyjanokobalamina czy metylokobalamina? Którą lepiej stosować długotrwale? Jaką postać witaminy B12 wybrać?

Witamina B12: jakie są jej właściwości? Skutki niedoboru i nadmiaru witaminy B12
witamina b12

Witamina B12 jest niezbędna dla utrzymania zdrowia układu nerwowego i krwionośnego. Nie są to jedyne funkcje witaminy B12. Na co jeszcze wpływa ten związek? Czym objawia się jego niedobór, a czym grozi długotrwałe przyjmowanie bardzo wysokich dawek kobalaminy? Kiedy zażywać witaminę B12 – rano czy wieczorem?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety