Bronchipret TE, syrop na kaszel mokry i zapalenie dróg oddechowych, butelka 100 ml

Produkt dostępny
26,21 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Wyciąg z ziela tymianku stymuluje mechanizmy samooczyszczania dróg oddechowych (mechanizm śluzowo-rzęskowy), wykazuje właściwości mukolityczne oraz działanie lekko rozluźniające napięcie mięsni gładkich oskrzeli – ułatwiając odkrztuszanie wydzieliny z dolnych dróg oddechowych. Działanie sekretolityczne wyciągu z liści bluszczu, uwarunkowane jest prawdopodobnie odruchem żołądkowo – płucnym. Saponiny zawarte w wyciągu z liści bluszczu, drażniąc błonę śluzową żołądka, stymulują, w wyniku odruchu, wydzielanie śluzu przez gruczoły śluzowe oskrzeli, oraz jego upłynnienie, a następnie jego szybsze wydalenie poprzez wzrost częstości ruchu rzęsek nabłonka oddechowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci w wieku 2-5 lat: 3,2 ml 3 razy na dobę (całkowita dawka dobowa 9,6 ml); dzieci w wieku 6-11 lat: 4,3 ml 3 razy na dobę (całkowita dawka dobowa 12,9 ml); dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 5,4 ml 3 razy na dobę (całkowita dawka dobowa 16,2 ml). Lek nie powinien być podawany dzieciom w wieku poniżej 2 lat. W przypadku dolegliwości utrzymujących się ponad 10 dni lub pojawienia się trudności w oddychaniu, gorączki bądź ropnej lub krwistej wydzieliny, lekarz powinien skonsultować stan pacjenta i zadecydować o dalszym leczeniu. Sposób podania. Syrop należy połknąć bez rozcieńczania. Lek można popić niewielką ilością płynu (najlepiej wody). Wymieszać przed użyciem.

Wskazania

Preparat roślinny stosowany w objawach kaszlu z zalegającą wydzieliną, w łagodnych do umiarkowanych infekcjach i stanach zapalnych dróg oddechowych, takich jak ostre zapalenie oskrzeli.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne oraz na inne rośliny z rodziny jasnotowatych (Lamiaceae) oraz araliowatych (Araliacae), brzozę, bylicę pospolitą, seler, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Skład

100 g syropu zawiera 15 g wyciągu płynnego z ziela tymianku (DER: 1:2-2,5), 1,5 g wyciągu płynnego z liści bluszczu pospolitego (DER: 1:1). Preparat zawiera kwas cytrynowy jednowodny, sorbinian potasu, maltitol ciekły oraz 7% (V/V) alkoholu.

Informacja dla diabetyków: jedna dawka preparatu (5,4 ml) zawiera około 1,9 g łatwo przyswajalnych węglowodanów.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność stosując lek u pacjenta z zapaleniem bądź owrzodzeniem błony śluzowej żołądka. Preparat zawiera 7% obj. alkoholu, oznacza to, że 5,4 ml zawiera do 0,30 g alkoholu, co jest równoważne 8 ml piwa lub 3 ml wina - może być to szkodliwe dla osób uzależnionych od alkoholu. Obecność alkoholu należy również uwzględnić stosując lek u dzieci przyjmujących wyższe dawki syropu niż zalecane i w grupach zwiększonego ryzyka, takich jak osoby z chorobami wątroby czy padaczką. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, nie powinni przyjmować preparatu. Lek nie powinien być podawany dzieciom w wieku poniżej 2 lat. W przypadku dłużej utrzymującego się lub nawracającego kaszlu u dzieci w wieku pomiędzy 2 a 4 rokiem życia, lekarz powinien ocenić objawy, gdyż mogą one być oznaką ciężkiego przebiegu choroby.  

Ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią (brak danych).

Działania niepożądane

Niezbyt często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, np. skurcze, nudności, wymioty, biegunka. Rzadko: obserwowano reakcje nadwrażliwości przebiegające z wysypką. Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości (duszność wysiłkowa, pokrzywka i obrzęk twarzy, ust i (lub) okolicy gardła). W przypadku pojawienia się pierwszych objawów nadwrażliwości lub reakcji alergicznych należy natychmiast przerwać stosowanie leku.

Adres producenta/dystrybutora

Ul. Hrubieszowska 6b 01-209 Warszawa

Kod EAN

4029799168056

Przydatne wpisy związane z Bronchipret TE, syrop na kaszel mokry i zapalenie dróg oddechowych, butelka 100 ml

Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry
Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie

Krztusiec to bakteryjna choroba zakaźna, która u dorosłych ma zazwyczaj łagodniejszy przebieg niż u dzieci. Z tego powodu, często nie jest szybko rozpoznawana. Nieleczony krztusiec u dorosłych stwarza zagrożenie zarażania tą chorobą wielu innych osób. Jak zatem rozpoznać koklusz? Czy badanie na krztusiec jest refundowane? Jak skutecznie zapobiegać wystąpieniu tej choroby?

Krztusiec u dzieci- objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry

Krztusiec u dzieci przebiega z napadowym kaszlem, po którym często pojawia się charakterystyczny dźwięk „piania”. U niemowląt może on prowadzić do wystąpienia bezdechu czy też sinicy. Jak przebiega koklusz u dzieci? Jak leczy się tę chorobę?

Kamienie migdałkowe – objawy, przyczyny, leczenie
migdałki

Kamienie na migdałkach mogą powodować ból gardła, nieprzyjemny zapach z ust, przewlekły kaszel i uczucie ciała obcego w gardle. Co na kamienie migdałkowe stosować? Jak wyleczyć kamienie na migdałkach i zapobiegać ich nawracaniu? Czy zmiany te są groźne i czy można się nimi zarazić?

Usuwanie migdałków – na czym polega i kiedy się wykonuje ten zabieg?
migdałki

Usuwanie migdałków to częsty zabieg laryngologiczny wykonywany głównie w populacji pediatrycznej. Jak wygląda zabieg usunięcia migdałków u dzieci? Kiedy rozważa się przeprowadzenie zabiegu? Z artykułu dowiesz się też, w u których pacjentów uzyskuje się najlepsze efekty zabiegu i ile trwa powrót do pełnej aktywności po usunięciu migdałków.

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety