Deflegmin Effect, tabletki ułatwiające odkrztuszanie, 20 szt.

Produkt dostępny
15,60 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Tabletki Deflegmin EFFECT to lek wykrztuśny w postaci łatwych do połknięcia tabletek. Deflegmin EFFECT, 30 mg, tabletki jako preparat mukolityczny stosuje się na kaszel mokry u osób dorosłych oraz dzieci od 6. roku życia. Tabletki Deflegmin EFFECT zwiększają wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i poprawiają jego transport przez co ułatwiają odkrztuszanie i łagodzą kaszel. Taki efekt działania zapewnia substancja czynna – ambroksolu chlorowodorek.

Sposób użycia

Produkt do stosowania doustnego. Tabletkę należy przyjąć po jedzeniu, popijając niewielką ilością płynu. Leku nie należy stosować bezpośrednio przed snem.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
początkowo, przez 2 do 3 dni, 1 tabletka 3 razy na dobę, następnie dawkę należy zmniejszyć do 1 tabletki 2 razy na dobę.


Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:
½ tabletki 2 do 3 razy na dobę.

Wskazania

W ostrych i przewlekłych chorobach płuc oraz oskrzeli przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Skład

Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze o znanym działaniu: 1 tabletka zawiera 171 mg laktozy.

Postać farmaceutyczna: biała tabletka, okrągła, obustronnie wypukła.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Deflegmin EFFECT, 30 mg, tabletki warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli u pacjenta:

· występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy;

· stwierdzono ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek;

· odruch kaszlowy jest osłabiony lub występują zaburzenia oczyszczania rzęskowego oskrzeli (istnieje wówczas ryzyko zalegania wydzieliny w drogach oddechowych);

· występuje astma oskrzelowa (Deflegmin EFFECT, 30 mg, tabletki może wówczas na początku leczenia nasilać kaszel).

Zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych związanych ze stosowaniem ambroksolu chlorowodorku. Jeśli wystąpi wysypka na ciele bądź błonach śluzowych należy przerwać zażywanie leku Deflegmin EFFECT, 30 mg, tabletki i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Deflegmin EFFECT, 30 mg, tabletki należy ostrożnie stosować u pacjentów z osłabionym odruchem kaszlowym lub zaburzeniami oczyszczania rzęskowego oskrzeli ze względu na możliwość zalegania wydzieliny w drogach oddechowych.

Produkt Deflegmin EFFECT, 30 mg, tabletki zawiera laktozę. Nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy i galaktozy

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża: Nie zaleca się stosowania leku Deflegmin EFFECT, 30 mg, tabletki w ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze.

Karmienie piersią: Nie zaleca się stosowania leku Deflegmin EFFECT, 30 mg, tabletki w okresie karmienia piersią. Ambroksolu chlorowodorek przenika do mleka matki.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ambroksol powoduje zwiększenie stężenia antybiotyków (amoksycylina, cefuroksym, erytromycyna, doksycyklina) w miąższu płucnym.

Leki przeciwkaszlowe (np. kodeina) osłabiają działanie ambroksolu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego i utrudnienie odkrztuszania upłynnionego śluzu.

Nie wykazano oddziaływania ambroksolu z innymi lekami.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Nie ma dowodów na wpływ leku Deflegmin EFFECT, 30 mg, tabletki na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Nie przeprowadzono badań nad wpływem preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Tabletki - często: nudności; niezbyt często: wymioty, biegunka, niestrawność, ból brzucha; rzadko: reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka; częstość nieznana: reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd, ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica). Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu - często: nudności; niezbyt często: wymioty, biegunka, niestrawność, ból brzucha; rzadko: reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka; częstość nieznana: reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd, zgaga, uczucie suchości w jamie ustnej, ślinotok, uczucie suchości w drogach oddechowych, wodnisty wyciek z nosa, ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica), zaburzenia w oddawaniu moczu. Syrop - często: zaburzenia smaku (np. zmieniony smak), nudności, niedoczulica jamy ustnej i gardła; niezbyt często: wymioty, biegunka, niestrawność, ból brzucha, suchość błony śluzowej jamy ustnej; rzadko: reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka; częstość nieznana: reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd, suchość w gardle, ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica).

Kod EAN

5909990369317

Przydatne wpisy związane z Deflegmin Effect, tabletki ułatwiające odkrztuszanie, 20 szt.

Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry
Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie

Krztusiec to bakteryjna choroba zakaźna, która u dorosłych ma zazwyczaj łagodniejszy przebieg niż u dzieci. Z tego powodu, często nie jest szybko rozpoznawana. Nieleczony krztusiec u dorosłych stwarza zagrożenie zarażania tą chorobą wielu innych osób. Jak zatem rozpoznać koklusz? Czy badanie na krztusiec jest refundowane? Jak skutecznie zapobiegać wystąpieniu tej choroby?

Krztusiec u dzieci- objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry

Krztusiec u dzieci przebiega z napadowym kaszlem, po którym często pojawia się charakterystyczny dźwięk „piania”. U niemowląt może on prowadzić do wystąpienia bezdechu czy też sinicy. Jak przebiega koklusz u dzieci? Jak leczy się tę chorobę?

Kamienie migdałkowe – objawy, przyczyny, leczenie
migdałki

Kamienie na migdałkach mogą powodować ból gardła, nieprzyjemny zapach z ust, przewlekły kaszel i uczucie ciała obcego w gardle. Co na kamienie migdałkowe stosować? Jak wyleczyć kamienie na migdałkach i zapobiegać ich nawracaniu? Czy zmiany te są groźne i czy można się nimi zarazić?

Usuwanie migdałków – na czym polega i kiedy się wykonuje ten zabieg?
migdałki

Usuwanie migdałków to częsty zabieg laryngologiczny wykonywany głównie w populacji pediatrycznej. Jak wygląda zabieg usunięcia migdałków u dzieci? Kiedy rozważa się przeprowadzenie zabiegu? Z artykułu dowiesz się też, w u których pacjentów uzyskuje się najlepsze efekty zabiegu i ile trwa powrót do pełnej aktywności po usunięciu migdałków.

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety