Syrop tymiankowy złożony, syrop na kaszel wykrztuśny, 125 g

Produkt dostępny
8,21 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Syrop tymiankowy złożony wskazany jest do stosowania w kaszlu towarzyszącym nieżytom górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny. 

Dawkowanie

Lek Syrop tymiankowy złożony należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecane dawkowanie: Podanie doustne

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 3 razy dziennie 10 ml (łyżka stołowa). Dzieci w 6 – 12 roku życia: 3 razy dziennie 5 ml (łyżeczka od herbaty).

Przeciwwskazania

- w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu;

- jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na rośliny z rodziny wargowatych Labiatae/Lamiaceae; - u dzieci do 6 roku życia;

- u osób z chorobą alkoholową.

Skład

100 g syropu zawiera substancje czynne: 15 g Thymi extractum fluidum (1:3) ekstrahent – mieszanina o składzie: amonowy wodorotlenek (96 g/l), glicerol (860 g/l), etanol (736 g/l), woda; 0,01 g Thymolum.

Substancje pomocnicze: wodorotlenek amonowy (96,0 g/l), etanol (760 g/l), syrop prosty. (Zawartość etanolu – nie więcej niż 4,8% (m/m)).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Syrop tymiankowy złożony zawiera sacharozę, należy stosować ostrożnie u osób chorych na cukrzycę. W przypadku wcześniejszego stwierdzenia nietolerancji niektórych cukrów, przed przyjęciem leku należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli objawy nasilą się, nie ustąpią po kilku dniach albo towarzyszyć im będzie duszność, gorączka lub ropna wydzielina, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Produkt zawiera nie więcej niż 4,8% (m/m) etanolu. Jednorazowa dawka leku (10 ml) zawiera ok. 0,36 g etanolu, co jest równoważne 9 ml piwa i 3,75 ml wina. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Należy uwzględnić zawartość etanolu u dzieci oraz u pacjentów z chorobami wątroby i padaczką.

Dzieci i młodzież:

Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania produktu u dzieci do 6 roku życia.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ze względu na brak danych i zawartość etanolu nie zaleca się stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie innych leków

Nie odnotowano interakcji.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

W zalecanych dawkach nie stwierdzono istotnego wpływu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Syrop tymiankowy złożony może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania Syropu tymiankowego złożonego odnotowano reakcje nadwrażliwości (włączając pojedyncze przypadki wstrząsu anafilaktycznego i obrzęku Quincke’go) oraz zaburzenia żołądkowe.

Kod EAN

5909994452824

Przydatne wpisy związane z Syrop tymiankowy złożony, syrop na kaszel wykrztuśny, 125 g

Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry
Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie

Krztusiec to bakteryjna choroba zakaźna, która u dorosłych ma zazwyczaj łagodniejszy przebieg niż u dzieci. Z tego powodu, często nie jest szybko rozpoznawana. Nieleczony krztusiec u dorosłych stwarza zagrożenie zarażania tą chorobą wielu innych osób. Jak zatem rozpoznać koklusz? Czy badanie na krztusiec jest refundowane? Jak skutecznie zapobiegać wystąpieniu tej choroby?

Krztusiec u dzieci- objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry

Krztusiec u dzieci przebiega z napadowym kaszlem, po którym często pojawia się charakterystyczny dźwięk „piania”. U niemowląt może on prowadzić do wystąpienia bezdechu czy też sinicy. Jak przebiega koklusz u dzieci? Jak leczy się tę chorobę?

Kamienie migdałkowe – objawy, przyczyny, leczenie
migdałki

Kamienie na migdałkach mogą powodować ból gardła, nieprzyjemny zapach z ust, przewlekły kaszel i uczucie ciała obcego w gardle. Co na kamienie migdałkowe stosować? Jak wyleczyć kamienie na migdałkach i zapobiegać ich nawracaniu? Czy zmiany te są groźne i czy można się nimi zarazić?

Usuwanie migdałków – na czym polega i kiedy się wykonuje ten zabieg?
migdałki

Usuwanie migdałków to częsty zabieg laryngologiczny wykonywany głównie w populacji pediatrycznej. Jak wygląda zabieg usunięcia migdałków u dzieci? Kiedy rozważa się przeprowadzenie zabiegu? Z artykułu dowiesz się też, w u których pacjentów uzyskuje się najlepsze efekty zabiegu i ile trwa powrót do pełnej aktywności po usunięciu migdałków.

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety