Venoforton, płyn na żylaki, butelka 125 g

Produkt dostępny
23,36 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Sposób użycia

Sposób podania. Należy odmierzyć pojedynczą dawkę poprzez przelanie leku z butelki do miarki, a następnie uzupełnić miarkę wodą lub sokiem owocowym i całość wypić. W razie potrzeby popić wodą.

Dawkowanie

Doustnie.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 4 ml leku 3 razy na dobę.

Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu. 

Wskazania

Lek roślinny tradycyjnie stosowany w objawach niewydolności żylnej (uczucie ciężkości i obrzęki nóg, żylaki), krążenia obwodowego (redukuje objawy zimnych nóg i drętwienia palców, pomocniczo w miażdżycy), łagodnie w niewydolności krążenia mózgowego (zawroty głowy, szumy uszne, osłabienie pamięci, zmniejszona koncentracja umysłowa).

Lek jest wskazany do stosowania u osób powyżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Niewydolność nerek.

Skład

100 g preparatu zawiera 40 g wyciągu z owoców kasztanowca (DER 1:1), 37 g nalewki z miłorzębu (DER 1:5), 10 g nalewki z kwiatostanu głogu (DER 1:5), 10 g wyciągu z ziela jemioły (DER 1:1), 3 g nalewki z ziela arniki (DER 1:5).

Preparat zawiera 55-70% (v/v) etanolu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku nieustąpienia lub nasilenia objawów po 14 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Preparat zawiera 55-70% (V/V) etanolu (alkoholu). Pojedyncza dawka leku (4 ml) zawiera do 2,21 g etanolu, co odpowiada 56 ml piwa lub 23 ml wina. Preparat może działać szkodliwie u osób uzależnionych od alkoholu, a także osób z chorobą wątroby, padaczką, alkoholizmem, uszkodzeniami mózgu i chorobami psychicznymi.

Wystąpienie działania szkodliwego na nerki przy stosowaniu dawek zgodnych z zaleceniami jest mało prawdopodobne, jednakże przy długotrwałym stosowaniu należy kontrolować parametry czynnościowe nerek.

Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania leku w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania preparatu.

Stosowanie innych leków

Nie badano. Powinno się jednakże unikać stosowania preparatu równocześnie z gentamycyną. Ze względu na obecność nalewki z miłorzębu może dojść do zmiany czasu krzepnięcia podczas równoczesnego stosowania warfaryny.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Preparat zawiera etanol. Przy stosowaniu zgodnie z zaleconym dawkowaniem lek nie wywiera istotnego wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Pomimo to najlepiej nie przyjmować leku bezpośrednio przed podejmowaniem takich czynności. Przy przyjęciu dawki leku przekraczającej dawkę zalecaną, może nastąpić osłabienie zdolności psychofizycznych, na skutek przyjęcia zwiększonej ilości alkoholu.

Działania niepożądane

Nie badano. Jak każdy lek, preparat może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko może wystąpić podrażnienie błony śluzowej żołądka i jelit.

Sporadycznie mogą wystąpić nudności.

Kod EAN

5909990160112

Przydatne wpisy związane z Venoforton, płyn na żylaki, butelka 125 g

Niedokrwistość chorób przewlekłych – przyczyny, objawy, leczenie
niedokrwistość
Niedokrwistość chorób przewlekłych – przyczyny, objawy, leczenie

Niedokrwistość chorób przewlekłych rozwija się u pacjentów z chorobami zapalnymi jelit, niewydolnością nerek, serca, jak również przewlekłymi infekcjami o podłożu wirusowym lub bakteryjnym. Jak objawia się ten rodzaj anemii? Jak często występuje? W jaki sposób leczyć niedokrwistość chorób przewlekłych?

Czym jest choroba wieńcowa? Przyczyny, objawy i leczenie choroby niedokrwiennej serca
serce

Choroba niedokrwienna serca to obok nadciśnienia tętniczego jedno z najczęstszych schorzeń układu sercowo – naczyniowego. Ze względu na starzenie się społeczeństwa oraz zwiększanie się odsetka ludzi otyłych czy z cukrzycą choroba wieńcowa rozpoznawana jest u coraz młodszych osób, a ilość chorych z roku na rok przyrasta. Jak objawia się choroba wieńcowa serca? Jak wygląda jej leczenie i jaki styl życia rekomendowany jest dla osób dotkniętych tym schorzeniem?

Czy alkohol podnosi ciśnienie – alkohol a nadciśnienie
ciśnienie

Alkohol wykazuje dwufazowy wpływ na ciśnienie tętnicze krwi. Początkowo zazwyczaj powoduje spadek ciśnienia. Jednak przewlekłe spożywanie alkoholu lub picie napojów alkoholowych nieregularnie lecz w dużych ilościach jest jednym z czynników zwiększających ryzyko rozwoju nadciśnienia. Jakie są aktualne zalecenia dotyczące ograniczenia spożycia alkoholu przez osoby chorujące na nadciśnienie tętnicze krwi? Jakie jest ryzyko interakcji między tabletkami na ciśnienie a alkoholem?

Zawał serca – objawy, udzielanie pierwszej pomocy. Jakie jest ciśnienie przy zawale serca?
serce

Zawał serca, potocznie zwany także atakiem to stan niedokrwienia mięśnia sercowego, który niesie za sobą poważne komplikacje zdrowotne i może stanowić również bezpośrednie zagrożenie życia. Oznaki zawału niekiedy mogą być dość nietypowe, a w wielu przypadkach szansą na uratowanie pacjenta jest szybka reakcja osób z najbliższego otoczenia. Jakie są objawy zawału, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu i jak wygląda życie po zawale?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety