ORSALIT, proszek nawadniający o smaku neutralnym, 10 sasz.

Produkt dostępny
20,12 zł
Opis produktu

Typ produktu

ŚRODEK SPOŻYWCZY

O produkcie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności. Skutecznie nawadnia, dzięki wykorzystaniu najbardziej efektywnego mechanizmu wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy. Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Preparat bezglutenowy; nie zawiera białka mleka i laktozy.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkowanie uzależnione jest od masy ciała, wieku i fazy nawadniania. Zwykle zaleca się podawać 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego na kg mc. w ciągu pierwszych 4 h oraz dodatkowo 5-10 ml na kg mc. po każdym biegunkowym stolcu i (lub) wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania 5-10 ml doustnego płynu nawadniającego na kg mc. po każdym biegunkowym stolcu i (lub) wymiotach. Zawartość saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej wody, następnie schłodzić. Płynu nie należy dosładzać, ani mieszać z sokami lub preparatami mlecznymi. Preparaty o smaku malinowym i bananowym przeznaczone są dla dzieci od 6 mż. Niemowlętom <6 mż. i dzieciom skłonnym do alergii podawać preparat bez dodatków smakowych. Przykładowe dawkowanie preparatu: w pierwszych 3-4 h nawadniania: mc. do 4 kg (wiek do 4. mies.) - 1 sasz. rozpuszczona zgodnie z zaleceniami (200 ml) w czasie 3-4 h, mc. od 4 do 8 kg (wiek do 6. mies.) - 2 sasz. (400 ml) w czasie 3-4 h, mc. od 8 do 12 kg (wiek od 6 mies. do 1 roku) - 3 sasz. (600 ml) w czasie 3-4 h, mc. od 12 do 15 kg (wiek od roku do 2 lat) - 4 sasz. (800 ml) w czasie 3-4 h, mc. >15 kg (wiek >2 lat) - 6 sasz. (1200 ml); w nawadnianiu podtrzymującym: mc do 12 kg (wiek do 1 roku) - 100 ml roztworu po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach, mc. >12 kg - 200 ml roztworu po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. W powyższym schemacie dawkowania, w pierwszej kolejności należy kierować się podaną masą ciała. W przypadku wymiotów, przygotowany płyn należy podawać często, małymi porcjami (łyżeczką). W profilaktyce preparat stosować jak w fazie nawadniania podtrzymującego.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne w stanach odwodnienia, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia.

Przeciwwskazania

Niedrożność jelit. Wstrząs hemodynamiczny.

Skład

100 ml sporządzonego roztworu zawiera: 2,26 g węglowodanów (w tym 1,62 g glukozy), 0,18 g soli; składniki mineralne: 0,19 g cytrynianów, 0,18 g chlorków, 0,14 g sodu i 0,08 g potasu. Osmolarność 230 mOsm/l. Wartość energetyczna 100 ml płynu - 38 kJ/9 kcal.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Preparat nie powinien być stosowany u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.

Ważne informacje

Preparat jest niekompletnym środkiem spożywczym, nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Adres producenta/dystrybutora

al. Sosnowa 8, 30-224 Kraków, biomed@biomed.pl

Kod EAN

5905179570048
Opinie klientów na temat produktu ORSALIT, proszek nawadniający o smaku neutralnym, 10 sasz.
Ten produkt nie posiada jeszcze żadnych opinii.
Oceń ten produkt jako pierwszy.
ORSALIT, proszek nawadniający o smaku neutralnym, 10 sasz. proszek nawadniający o smaku neutralnym, 10 sasz.
ORSALIT, proszek nawadniający o smaku neutralnym, 10 sasz.
proszek nawadniający o smaku neutralnym, 10 sasz.
20,12 zł
Twoja ocena

Przydatne wpisy związane z ORSALIT, proszek nawadniający o smaku neutralnym, 10 sasz.

Grypa żołądkowa – objawy i leczenie jelitówki
jelitówka
Grypa żołądkowa – objawy i leczenie jelitówki

Grypa żołądkowa niezwykle łatwo rozprzestrzenia się wśród ludzi. Do wywołania infekcji wystarczy kontakt z kilkunastoma cząstkami wirusa. Ile trwa jelitówka i jak się objawia? Co na jelitówkę warto stosować i które preparaty są kluczowym elementem leczenia ostrej biegunki wirusowej?

Jelitówka u dzieci – objawy i leczenie grypy żołądkowej u dzieci
jelitówka

Grypa żołądkowa u dzieci jest niebezpieczna z uwagi na ryzyko odwodnienia ich organizmu. U dzieci dochodzi do niego znacznie szybciej niż u osób dorosłych. Jak leczyć jelitówkę u dzieci, aby zapobiegać odwodnieniu? Co podawać małemu pacjentowi do jedzenia i czy wskazane jest ograniczenie posiłków?

Jelitówka w ciąży – czy jest groźna? Doradzamy jak ją leczyć
grypa

Problemy żołądkowe w ciąży przytrafiają się stosunkowo często. Biegunka i ból brzucha to objawy, które u przyszłej mamy wzbudzają zwykle niepokój. Czy jelitówka jest niebezpieczna w ciąży? Kiedy problem wymaga interwencji lekarskiej. Jakie leki, pomocne w przypadku grypy żołądkowej, są bezpieczne dla ciężarnej?

Zatrucie pokarmowe u dorosłych – jak sobie z nim poradzić?
zatrucia

Zatrucie pokarmowe u dorosłych zdarza się często. W większości przypadków ma ono łagodny przebieg i ustępuje w ciągu kilku dni. Jak radzić sobie z zatruciem pokarmowym? Czy konieczne jest stosowanie specjalnej diety? Co można jeść po zatruciu?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy do 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety