Xylometazolin APTEO MED 0,05%, krople do nosa wspomagające w zapaleniu zatok, 10 ml

Produkt dostępny
5,60 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Xylometazolin Apteo Med jest miejscowo działającym lekiem, który poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny. Pacjentom z uczuciem zatkanego nosa ułatwia oddychanie przez nos. Działanie leku Xylometazolin Apteo Med rozpoczyna się w ciągu 2 minut od zastosowania leku i utrzymuje się do 10 godzin.

Dawkowanie

Xylometazolin Apteo Med jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 11 lat.

Wskazania

Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok. Lek ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Xylometazolin Apteo Med ułatwia wziernikowanie nosa (badanie jamy nosowej). 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Xylometazolin Apteo Med w czasie ciąży. W okresie karmienia piersią lek Xylometazolin Apteo Med można stosować wyłącznie po konsultacji zlekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Xylometazolin Apteo Med stosowany w zalecanych dawkach nie wpływa lub wywiera nieistotny 3 wpływna zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Adres producenta/dystrybutora

Synoptis Pharma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Krakowiaków 65 02-255 Warszawa

Kod EAN

5909991405625
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX

Przydatne wpisy związane z Xylometazolin APTEO MED 0,05%, krople do nosa wspomagające w zapaleniu zatok, 10 ml

Katar bakteryjny - objawy, rozpoznanie, przebieg, leczenie
katar
Katar bakteryjny - objawy, rozpoznanie, przebieg, leczenie

Katar bakteryjny, nazywany też ropnym, to dolegliwość, która może dotknąć każdego, ale szczególnie podatne na tego typu infekcje są dzieci, seniorzy oraz osoby z osłabioną odpornością. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że katar to błaha dolegliwość, to jednak w przypadku infekcji bakteryjnej może prowadzić do poważniejszych powikłań. Jak rozpoznać ropny katar? Jak leczyć katar bakteryjny zarówno domowymi sposobami, jak i wykorzystując środki farmakologiczne?

Przewlekły katar u dziecka – przyczyny, leczenie
katar

Przewlekły katar u dziecka może wynikać z wady anatomicznej, infekcji czy też alergii. Jakie objawy mogą pojawić się u dzieci z chronicznym katarem? Co na przewlekły katar można podać małym pacjentom?

Katar u noworodka – rodzaje, leczenie i powikłania
noworodek

Katar u noworodka wymaga obserwacji. Choć zazwyczaj pojawia się on w wyniku niegroźnej infekcji wirusowej, czasami jest oznaką poważniejszej choroby. Ile trwa katar u noworodka? Co można zastosować u tak małego dziecka, a które preparaty są niewskazane?

Żółty katar u dziecka – jak leczyć?
katar

Żółty katar u dziecka, zatkany nos, a do tego często inne objawy- gorączka, kaszel to częsty powód nieprzespanych nocy przez dzieci i rodziców, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Żółty katar może mieć jednak inne przyczyny niż typowa infekcja wirusowa. Rozpoznanie jego przyczyny, warunkuje właściwe leczenie. Jak leczyć żółty katar i jak walczyć z nim domowymi sposobami?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety