Typ produktu
LEK BEZ RECEPTY
O produkcie
Lek pochodzenia naturalnego o działaniu sekretolitycznym, przeciwzapalnym i wirusostatycznym. Powoduje rozrzedzenie śluzu dając efekt zmniejszający obrzęk błon śluzowych górnych dróg oddechowych.
Sposób użycia
Sposób podania. Tabletki należy połykać w całości, najlepiej przyjmować po posiłkach, popijając niewielką ilością wody.
Dawkowanie
Doustnie.
Dorośli i młodzież w wieku >12 lat: zazwyczaj 2 tabl. 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 lat do 11 lat: 1 tabl. 3 razy na dobę.
W szczególnych przypadkach dawkę preparatu można zwiększyć dwukrotnie. Jeśli po upływie 7 - 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 6 lat nie jest wskazane z powodu braku wystarczających danych.
Wskazania
Wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok. Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Skład
1 tabl. drażowana zawiera 6 mg korzenia goryczki, 18 mg kwiatu pierwiosnka z kielichem, 18 mg ziela szczawiu, 18 mg kwiatu bzu czarnego, 18 mg ziela werbeny.
Lek zawiera laktozę, sorbitol, glukozę i sacharozę.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Zachować szczególną ostrożność u pacjentów z wrażliwym żołądkiem lub zaburzeniami żołądka. Jeżeli objawy trwają dłużej niż 7 - 14 dni, pogarszają się lub nawracają okresowo i (lub) utrzymuje się gorączka, silny ból lub dolegliwości niejasnego pochodzenia należy skonsultować się z lekarzem.
Tabletki zawierają glukozę, laktozę, sacharozę, sorbitol - nie stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa).
1 tabl. zawiera średnio 0,1 g łatwo przyswajalnych węglowodanów.
Ciąża i karmienie piersią
Lek należy podawać w czasie ciąży jedynie po dokładnym rozważeniu ryzyka i korzyści przez lekarza prowadzącego. Leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią. W badaniach przeprowadzonych na zwierzętach nie zaobserwowano wpływu leku na płodność.
Stosowanie innych leków
Nie są znane interakcje z innymi lekami.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Działania niepożądane
Niezbyt często: zaburzenia żołądka i jelit, takie jak ból żołądka, nudności, miejscowe reakcje nadwrażliwości, jak osutka, rumień, świąd.
Częstość nieznana: układowe reakcje alergiczne, takie jak obrzęk naczynioruchowy, duszność, obrzęk twarzy.
Adres producenta/dystrybutora
Ul. Hrubieszowska 6b
01-209 Warszawa
Kod EAN
5909990763825