Olfen Patch, plaster leczniczy na nadwyrężenia, zwichnięcia lub stłuczenia, 5 szt.

Produkt dostępny
40,24 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Diklofenak jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym, który skutecznie hamuje syntezę prostaglandyn w zwierzęcych modelach zapalenia. Łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i gorączkę wywołaną stanem zapalnym. Ponadto diklofenak odwracalnie hamuje agregację płytek krwi pod wpływem adenozynodifosforanu (ADP) i kolagenu. Diklofenak wchłaniany jest z powierzchni skóry powoli i niecałkowicie. Stężenie diklofenaku w osoczu charakteryzuje się stałym poziomem wchłaniania z plastra, niezależnie od tego, czy plaster założono rano czy wieczorem.

Po zastosowaniu na skórę diklofenak jest powoli wchłaniany, po czym przenika do krwi. Wchłanianie do bolącego miejsca może być różne i zależy od rodzaju i zakresu urazu oraz miejsca zastosowania plastra. Średnie stężenie substancji czynnej wynosi ok. 3 ng/ml. Stopień wiązania diklofenaku z białkami osocza jest wysoki i wynosi 99%. Jego przyswajanie i wydalanie są podobne zarówno w przypadku doustnego podania jak i po zastosowaniu na skórę. Po etapie szybkiego metabolizmu wątrobowego (hydroksylacja i wiązanie z kwasem glukuronowym) 2/3 substancji czynnej wydalane jest przez nerki a 1/3 drogami żółciowymi.

Sposób użycia

Sposób stosowania. Wyłącznie do stosowania na nieuszkodzoną skórę. Plaster nie powinien być stosowany podczas kąpieli lub prysznica. Plastra nie należy dzielić na części. W przypadku młodzieży w wieku 16 lat i dorosłych, w przypadku konieczności stosowania preparatu dłużej niż 7 dni w celu złagodzenia bólu lub w razie zaostrzenia się objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Zewnętrznie.

Dorośli: pojedynczy plaster leczniczy należy naklejać na bolące miejsce 2 razy na dobę, rano i wieczorem. Można zastosować nie więcej niż 2 plastry na dobę, nawet jeżeli urazy występują w kilku miejscach.

Nie należy stosować plastrów na więcej niż 1 bolące miejsce jednocześnie. Plaster z dikolfenakiem powinien być stosowany, tak krótko jak to możliwe, w zależności od wskazania.

Dzieci i młodzież poniżej 16 lat: ze względu na brak danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania, preparat nie jest zalecany do stosowania w tej grupie wiekowej.

Szczególne grupy pacjentów.

Ze względu na większą skłonność do występowania działań niepożądanych, u pacjentów w podeszłym wieku należy stosować z zachowaniem ostrożności. 

Wskazania

Do krótkotrwałego stosowania. Miejscowe objawowe leczenie bólu spowodowanego nagłym nadwyrężeniem, zwichnięciem lub stłuczeniem w obrębie kończyn powstałymi w następstwie tępych urazów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Ostatni trymestr ciąży. Nadwrażliwość na inne leki przeciwbólowe i przeciwreumatyczne (niesteroidowe leki przeciwzapalne [NLPZ], oraz kwas acetylosalicylowy). Pacjenci, u których występowały napady astmy, pokrzywki lub ostry nieżyt błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego bądź innego niesteroidowego leku przeciwzapalnego w wywiadzie. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Stosowanie na uszkodzoną skórę, niezależnie od zmian chorobowych: otwarte rany, oparzenia, infekcje skórne lub wypryski.

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Skład

1 plaster leczniczy zawiera 140 mg dikiofenaku sodowego.

Preparat zawiera glikol propylenowy i butylohydroksytoluen.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych po zastosowaniu preparatu na dużą powierzchnię ciała lub podczas długotrwałego stosowania. Chociaż działanie ogólnoustrojowe stosowanego plastra powinno być nieznaczne, należy używać go z ostrożnością w przypadku pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, serca lub wątroby, a także pacjentów, z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy w wywiadzie, chorobami zapalnymi jelit lub skazą krwotoczną. Pacjenci w podeszłym wieku powinni stosować niesteroidowe leki przeciwzapalne ze szczególną ostrożnością, gdyż są oni bardziej narażeni na wystąpienie objawów niepożądanych. Plastra nie należy stosować na skórę naruszoną, zmienioną chorobowo i zranioną czy z ranami otwartymi. Nie należy dopuszczać do kontaktu lub stosować plastra w okolicach oczu lub błon śluzowych. Plastra leczniczego nie należy stosować wraz z opatrunkiem okluzyjnym. Nie należy w tym samym czasie zalecać stosowania miejscowo lub ogólnie preparatów zawierających diklofenak lub inne NLPZ. Należy poinformować pacjentów, że dla zmniejszenia ryzyka nadwrażliwości na światło powinni unikać narażania leczonego miejsca na bezpośrednie działanie promieni słonecznych bądź korzystania z solarium przez ok. 1 dzień po usunięciu plastra leczniczego. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się po 3 dniach stosowania preparatu, należy skontaktować się z lekarzem. U pacjentów z astmą oskrzelową czynną lub w wywiadzie lub alergią, może wystąpić skurcz oskrzeli. Jeżeli po przyklejeniu plastra pojawia się wysypka skórna, należy natychmiast przerwać leczenie.

Plaster zawiera glikol propylenowy i butylohydroksytoluen. Glikol propylenowy może spowodować podrażnienie skóry. Butylohydroksytoluen może wywoływać miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub podrażnienie oczu i błon śluzowych.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować diklofenaku podczas I i II trymestru ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Jeśli diklofenak jest stosowany przez kobiety planujące ciążę lub w I i II trymestrze ciąży dawka powinna być jak najniższa a okres leczenia jak najkrótszy. Maksymalna dawka dobowa to 2 plastry lecznicze. Stosowanie diklofenaku w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Ze względu na brak badań u kobiet karmiących piersią, preparat powinien być stosowany w okresie laktacji tylko pod kontrolą lekarza. Plaster nie powinien być stosowany na piersiach matek karmiących, ani na żadnych innych dużych obszarach skóry lub przez dłuższy czas. Stosowanie diklofenaku może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet i nie jest zalecane u kobiet, które planują zajście w ciążę. W przypadku kobiet, które mają trudności z zajściem w ciążę lub które są poddawane badaniom w związku z niepłodnością, należy rozważyć zakończenie stosowania diklofenaku.

Stosowanie innych leków

Jeżeli preparat stosowany jest prawidłowo, wówczas do organizmu przenika tak niewielka ilość diklofenaku, że nie powinny wystąpić interakcje z innymi lekami, które są możliwe w przypadku doustnego zażywania preparatu.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Preparat nie ma wpływu bądź nieznacznie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Często: miejscowe reakcje skórne (takie jak: zaczerwienienie, wyprysk, rumień, zapalenie skóry: w tym alergiczne i kontaktowe zapalenie skóry, obrzęk, świąd i pieczenie), reakcje w miejscu podania. 

Niezbyt często: uogólniona wysypka skórna, reakcja nadwrażliwości (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy, reakcja typu anafilaktoidalnego.

Rzadko: zapalenie pęcherzowe skóry, suchość skóry.

Bardzo rzadko: wysypka krostkowa, napad astmy, ciężka egzema, wysypka z owrzodzeniami, nadwrażliwość na światło (należy ostrzec pacjenta przed nadmierną ekspozycją na światło słoneczne w celu zmniejszenia ryzyka nadwrażliwości na światło). 

Częstość nieznana: krwiak w miejscu zastosowania. 

Adres producenta/dystrybutora

Emilii Plater 53, 00-113 Warsaw, Mazowieckie

Kod EAN

5909990704606
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX
Inne z tej kategorii

Przydatne wpisy związane z Olfen Patch, plaster leczniczy na nadwyrężenia, zwichnięcia lub stłuczenia, 5 szt.

Ból kręgosłupa lędźwiowego i inne rodzaje bólu pleców
ból pleców
Ból kręgosłupa lędźwiowego i inne rodzaje bólu pleców

Ból pleców i kręgosłupa to objawy związane ze zmianami zapalnymi stawów, ale i zwykłym przeciążeniem. Mogą wynikać z przepracowania, przetrenowania lub zwykłego urazu jak stłuczenie np. kości ogonowej. Nie bez znaczenia dla występowania zmian jak ból odcinka lędźwiowego, piersiowego, szyjnego mają zła postawa (przy siedzeniu), niewłaściwa higiena kręgosłupa, brak ćwiczeń, osłabienie mięśni, a także ciąża i związane z nią przemiany w ciele kobiety. Jakie są najczęściej występujące rodzaje bólu pleców i jak sobie z nimi poradzić? 

chore stawy - leczenie
stawy

Choroba zwyrodnieniowa stawów ma charakter przewlekły, towarzyszy jej ból, niekiedy stan zapalny. Niestety dość mocno obniża ona jakość życia, głównie kobiet, ponieważ wśród osób cierpiących na tego typu dolegliwości dominują panie. Warto wiedzieć, że zwyrodnienie stawu to choroba postępująca, gdzie stosowane leczenie może przyhamować zmiany degeneracyjne w stawach. Nieco inaczej odczuwane jest zwyrodnienie kolana, a inaczej biodra czy kręgosłupa.

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety